Biz de akıma uyalım dedik. (acc + lane assist + kör nokta + mib2 + highline geri görüs + kararan dikiz ayna + kapı altı aydınlatma)

Öncelikle hayırlı olsun. Şerit takip asistanı çok ama çok faydalı bir özellik (keşke her araçta standart olarak sunulsa) keza ACC ile birleşince araçta tam bir ekosistem oluşuyor. Ön bölge asistanı sizi bir defa kazadan korusa sistemin ücretini çıkartmış oluyor zaten.

Şerit takip gerçekten çok çok avantajlı hele ki led farlı araçlarda gece sürüşte otomatik uzun kısa far özelliği oldukça güzel. Tabi bu noktada şunu belirtmek gerekir sanıyorum kamera güncelliğine göre tepki çok daha başarılı olabiliyor. 8v a3 aracımda otomatik uzun açma biraz ağır kalırken 8y a3’ü ikame aldığımda çok hızlı uzun açtığını fark etmiştim. Çok belirgin bir fark vardı ortada. Bu nedenle kamera konusunda olağanca yüksek özellikli olanı takmakta fayda var. Malum bazı yüksek özellikli kameralarda yaya algılama da mevcut.

Şerit takip gerçekten çok çok avantajlı hele ki led farlı araçlarda gece sürüşte otomatik uzun kısa far özelliği oldukça güzel. Tabi bu noktada şunu belirtmek gerekir sanıyorum kamera güncelliğine göre tepki çok daha başarılı olabiliyor. 8v a3 aracımda otomatik uzun açma biraz ağır kalırken 8y a3’ü ikame aldığımda çok hızlı uzun açtığını fark etmiştim. Çok belirgin bir fark vardı ortada. Bu nedenle kamera konusunda olağanca yüksek özellikli olanı takmakta fayda var. Malum bazı yüksek özellikli kameralarda yaya algılama da mevcut.
Yaya algılama özelliğine sahip kameranın sonu 653 ile bitiyor.
Genel olarak takılan kameraların çoğu 654 L-H-G benim bildiğim kadarıyla en stabil çalışan kamera 654 G veya H olanı. (Sonu 654 ile bitenler için)

Geri
Üst Alt