2014 Golf 7 Highline için far sensörü

Turan32

Üye
İsim
Turan
Araç
Golf 7
Merhabalar Kocaeli de ikamet ediyorum 2014 Golf 7 Highline sahibiyim vcds kablom var kendimde az çok kodlama yapabiliyorum Aracımın farları hava kararmadan gündüzleyin veya akşamüstü erken saatlerde otomatik olarak yanmaya başlıyor erken yandığını düşünüyorum bunu kodlama ile zamanlamasını değiştirebilir miyiz

Merhabalar Kocaeli de ikamet ediyorum 2014 Golf 7 Highline sahibiyim vcds kablom var kendimde az çok kodlama yapabiliyorum Aracımın farları hava kararmadan gündüzleyin veya akşamüstü erken saatlerde otomatik olarak yanmaya başlıyor erken yandığını düşünüyorum bunu kodlama ile zamanlamasını değiştirebilir miyiz
Teyp deki "ışık" menüsünde açılış zamanını "Erken-normal-geç" olarak ayarlamayı denediniz mi? Gerçi bu ayarın onunla ilişkisi varmı tam olarak emin değilim fakat yinede denemekte fayda var diye düşünüyorum.

Ben bu ayarın far sensörünün ayarı olduğunu biliyordum hala da öyle sanıyorum emin misiniz hocam? Hatta bir ara denemiştim erkene aldığımda gündüz farlarını erken açıyordu, geçe alarak kullanıyorum bende

Ekli dosyalar

• IMG_20230109_000839.jpg
    IMG_20230109_000839.jpg
    44.2 KB · Görüntüleme: 34
Ben bu ayarın far sensörünün ayarı olduğunu biliyordum hala da öyle sanıyorum emin misiniz hocam? Hatta bir ara denemiştim erkene aldığımda gündüz farlarını erken açıyordu, geçe alarak kullanıyorum bende
Tabii bende çalışma mantığını bu şekilde bildiğim için önerdim fakat dediğim gibi tam olarakta emin değilim

Bende viraj aydinlatma yok fakat bu ayar var. Benim bildigim kadariyla far sensor ayari bu. 🤔

Forumdaki bir konudan alıntılıyorum

Select STG 09 (vehicle power)

STG Access Permission Function 16

Enter access code 31347

STG adjustment function 10

( 8 ) -Assistenzlichtfunktion - Select light sensor sensitivity

Value put on sensitive Default: normal

Far sensörü hassasiyeti için o kısım evet. Viraj farıyla alakası yok

Yanlış hatırlamıyorsam far sensörünü montajlayıp kodlamaları yaptıktan sonra erken orta geç ayarı yaptığım menü gelmişti ekrana, öncesinde yoktu yani öyle hatırlıyorum. Kodlamayı yapalı 2 yıldan fazla oldu haliyle unutmuşum. Müsait bir anda deneyeceğim tekrar🤔
Buradaki kodlamayla belki daha geç yanması için ayarlanabilir ama ekrandaki menüden geçte kullanmak bana yeterli geliyor, hava karanlığa dönmeye yakın yanıyor kısalar👌🏻

Far sensorunun amaci zaten bu deyilmi sensor algiladigi an lambalari yakar

Geri
Üst Alt