Start stop hatası

Harun7

Yeni Üye
İsim
Harun
Araç
Golf7
Merhaba arkadaşlar
2013 model 1.4 tsı aracımda start stop hatası verdikten sonra arıza ışıgı yandı daha önce başına gelen var mı bilgilendirirseniz sevinirim.(auto hold çalışmıyor devre dışı kaldı sanırım)

Ekli dosyalar

• 1D03899B-5595-4666-BE06-024EACFB6553.jpeg
    1D03899B-5595-4666-BE06-024EACFB6553.jpeg
    112.1 KB · Görüntüleme: 21

Merhaba arkadaşlar
2013 model 1.4 tsı aracımda start stop hatası verdikten sonra arıza ışıgı yandı daha önce başına gelen var mı bilgilendirirseniz sevinirim.(auto hold çalışmıyor devre dışı kaldı sanırım)

Akünüzün durumu nedir ?

Akü zayıfladığında, ilk hatayı, Start-Stop ve Auto Hold sistemi verir.

.

Upvote 0
Akümü ölçtürmedim baktırıcam ondansa degiştirmek istesem hangi marka ve özellikte akü kullanmalıyım

Upvote 0
Akümü ölçtürmedim baktırıcam ondansa degiştirmek istesem hangi marka ve özellikte akü kullanmalıyım
Bosch'u tercih edebilirsiniz.Hem aracın üstünde gelen,hem de VW'nin tavsiye ettiği bir akü.Muadillerine göre daha pahalı ama aradaki farkı görürsünüz.

Upvote 0
Start Stopun devre dışı kalması sigortayla da alakalı olabilir.Araç çok sert kullanılırsa,çalışan aksamlara yakın bir darbe alırsa rastgele uyarılar vererek aracın belirli bir hızı geçmemesini sağlar.Bu tür bir durumda soketlerden biri atmış olabilir.

Upvote 0
Upvote 0
Motor arızası nedeni ile start stop arızası verir önce arıza neyden verdiğini kontrol edin. Akü ile alakalı bir durum yok.

Upvote 0
Aracın orjinal aküsü 59ah efb dir , 2013 olduğuna göre daha önce değişmiş olması lazım ikinci akünün de bitmesi için erken gibi , piyasadan 60 amper efb akü almalısınız veya serviste %30 indiriminiz var oradan da fiyat alabilirsiniz.

Upvote 0
Akü durumuna vag grubu araçlarda kendinizde bakabiliyorsunuz.
Şöyle, anahtar kontakta takılı kapalı durumunda olup km sıfırlama tuşuna uzunca basarak soc yani akü seviyesini yüzde olarak görebiliyorsunuz

Upvote 0

Geri
Üst Alt