Seni Bulacam Olummm - Nereden Geldiğini Bulamadığım Zıngırtı/Tıkırtı Sorunu [ÇÖZÜLDÜ]

jajaja

Katılımcı Üye

İsim
before after avatar
Merhaba Arkadaşlar,

yukardaki başlıkta belirtildiği üzere sağ güneşliğimden takırtı sesi geliyordu. sağolsun @berreday hocam sorunu ve kaynağını bulup çözüme kavuşturmuş.

Bunun dışında aracı ilk aldığımda olmayan, sonrasında dinleye dinleye kendi duyduğum ve yerini bugüne kadar tespit edemediğim bir ses vardı, onuda bugün işe giderken tespit ettim ve içim rahatladı.

üst tarafta yer alan gözlüklük kısmından geliyormuş. elimi oraya dayadım ve ses kesildi. Bunu da servise belirtsem düzeltirler mi acaba ? 

Sorun Çözülmüştür. 

jajaja dedi:
Merhaba benim ses sorunu halloldu. Servise uğradım, yolcu tarafındaki güneş siperiliğinden ses geldiğini belirttim, orada bir parça eksik olduğunu söylediler Golf'lerin bazılarında geldiğini bazılarında gelmediğini onu eklediklerini söylediler.

Bu konuyla ilgili bir bültenyayımlandığını bi ara sadece parça eklendiğini bi ara komple güneşlik yenilendiğini belirtti SD. Ama bugün yapan ustanın söylemine göre kendi aracında da aynı sorun varmış direk anlayıp değiştirmişler.

Bu parça değişiminden sonra pilot tarafındaki güneş siperliğinden ses gelmedi, titreme falan da olmadı kapıyı kapatınca defalarca test ettim. 
Gözlüklük kısmında gelince stabilize, tırtıklı asfaltta oradan zırıldı geldiğini söyleyince test sürüşü yaptık, sesi ben duydum ama usta o sese aşına olmadığı için duymadı, kendimi deli gibi hissettim ahahahahaha :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
@jajaja

cihan hocam o ses pek kesilmiyor. mekanizma çok sağlam degil. 

gozlukluge gözlük koyamıyoruz ses yapacak diye :)

@maniax hocam zaten gözlük koymadığım halde geliyor ses.

aklıma oradaki buton geliyor acaba o butonda mı boşluk var. test ederiz bi buluşmada. 

@maniax hocam zaten gözlük koymadığım halde geliyor ses.aklıma oradaki buton geliyor acaba o butonda mı boşluk var. test ederiz bi buluşmada. 
Gozluk icin belirli bir sekilde koymaniz gerekiyor. Uclari boslukta kaldigi zaman ses yapiyor. Diger zamanlarda gözlüğü duzgun koyarsaniz ses yapmiyor :)

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gozluk icin belirli bir sekilde koymaniz gerekiyor. Uclari boslukta kaldigi zaman ses yapiyor. Diger zamanlarda gözlüğü duzgun koyarsaniz ses yapmiyor :)

ah ah keşke gözlük koysamda ses oradan gelse kırar atarım o gözlüğü ses yapmasın diye dermişim  :)

gözlük kabın içinde torpidoda duruyor yav. :(

ah ah keşke gözlük koysamda ses oradan gelse kırar atarım o gözlüğü ses yapmasın diye dermişim [emoji4]gözlük kabın içinde torpidoda duruyor yav. [emoji20]
Gozluk değilde arabanin icinden su sisesi atan tek benim zannederdim.@maniax Murat hocamda atmis cok komigime gitti. Calkalanma sesi rahatsiz etti.

Golf = Kütüphane diyorum işte ben bu noktada ;)

valla kendi arabam diye demiyorum buna emin olunuz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
bendede geliyordu tırnakların oraya söküp az çift taraflı bant taktım sanırım artık gelmiyor 

s=aman

bendede geliyordu tırnakların oraya söküp az çift taraflı bant taktım sanırım artık gelmiyor s=aman
Bugun servisle gorustum. Kronik hata dediler bazi araclarda var ve direk gunesligin sekmanını degistiriyorlarmis güneşligi degil.

Bugun servisle gorustum. Kronik hata dediler bazi araclarda var ve direk gunesligin sekmanını degistiriyorlarmis güneşligi degil.

@ansolak Ahmet hocam ne oldu son durum dün serviste karşılaştık.  :)

düzeldi mi ses sorunu, test edebildin mi ?

benim artık sürücü tarafındaki güneşlikten de ses geliyor. ileriki bir tarih için randevu aldım, götürünce sonuçlar paylaşırım. 

@ansolak Ahmet hocam ne oldu son durum dün serviste karşılaştık. [emoji4]düzeldi mi ses sorunu, test edebildin mi ?

benim artık sürücü tarafındaki güneşlikten de ses geliyor. ileriki bir tarih için randevu aldım, götürünce sonuçlar paylaşırım. 
Hocam duzeldi ses gelmiyor. Sürücü kismiylada baya oynadim gelmisken ona da el atsinlar diye ama o tas gibi suan.

Araba kutuphane gibi suan. Punto kadar olmasada idare eder[emoji6]

Benim araçta da ilk bindiğim esnada kapıyı kapatınca sağ güneşlik & tavan kısmından bir pırr sesi geliyor. Ben sunrooftan şüpheleniyordum ama güneşlik kafamı bulandırdı şimdi. Siz de var mıydı bu kapı kapatınca gelen ses?

Benim araçta da ilk bindiğim esnada kapıyı kapatınca sağ güneşlik & tavan kısmından bir pırr sesi geliyor. Ben sunrooftan şüpheleniyordum ama güneşlik kafamı bulandırdı şimdi. Siz de var mıydı bu kapı kapatınca gelen ses?

cok net güneşlik sesi hocam. kapıyı kapatınca da geliyor

evet hocam muhtemelen ayni sesten bahsediyoruz

mobil cihazdan tapatalk ile gonderildi..yazim yanlisi icin kusura bakmayin.

Geri
Üst Alt