Donanım önerileri

ZITIPAŞA

Katılımcı Üye

İsim
İbrahim
Iyi aksamlar arkadaslar umarim yanlis yere acmamisimdir konuyu , yaz donemi icinde bir Golf sahibi olmak istiyoruz sizlerinde tavsiyeleri benim icin onemlidir o yuzden tavsiyelerinizi bekliyorum. Model olarak dizel highline manuel dusunuyoruz , renk olarak her rengi canli gordugumuz ve Tungsten Gri cok hosumuza gittigi icin bu rengi dusunuyoruz. Ic olarak Ergoactive koltuk dusunuyoruz ve gercekten parasini sonuna kadar hakkettigi kanatine vardim tungsten gri ve siyah ic dosemenin gayet uyacagi dusuncesindeyim. Bunlara ek olarakta madrik jant dusunuyorum ama yer tasarruflu stepne ile mi alsak kararsisiz yer tasarruflu alip gelecek indirmle de geri gorus kamerasi dusunuyorum. 1 ay icinde siparis verecegiz insallah ancak tam bu donanimlara sahip (ergo tungsten ve madrid jant) bir araci hazirda bulabilirmiyim bunu da merak ediyorum olmadi siparis veririz Tavsiyelerinizi bekliyorum simdiden tesekkur ederim.

Opsiyonlar gayet uygun duruyor. Renk olayı tamam gibi sanki karar vermişsiniz :)  Madrid jantlar  bende de var tavsiye ederim . Bu şekilde bir araç belki bulabilirsiniz ama belki madrid jant olmayabilir. Higline seçiminiz ise bence isabetli olmuş. İmkan varsa Sunroof olabilir ekleme listesine. Hakkınızda  Hayırlısı olması dileğiyle...

Iyi aksamlar arkadaslar umarim yanlis yere acmamisimdir konuyu , yaz donemi icinde bir Golf sahibi olmak istiyoruz sizlerinde tavsiyeleri benim icin onemlidir o yuzden tavsiyelerinizi bekliyorum. Model olarak dizel highline manuel dusunuyoruz , renk olarak her rengi canli gordugumuz ve Tungsten Gri cok hosumuza gittigi icin bu rengi dusunuyoruz. Ic olarak Ergoactive koltuk dusunuyoruz ve gercekten parasini sonuna kadar hakkettigi kanatine vardim tungsten gri ve siyah ic dosemenin gayet uyacagi dusuncesindeyim. Bunlara ek olarakta madrik jant dusunuyorum ama yer tasarruflu stepne ile mi alsak kararsisiz yer tasarruflu alip gelecek indirmle de geri gorus kamerasi dusunuyorum. 1 ay icinde siparis verecegiz insallah ancak tam bu donanimlara sahip (ergo tungsten ve madrid jant) bir araci hazirda bulabilirmiyim bunu da merak ediyorum olmadi siparis veririz Tavsiyelerinizi bekliyorum simdiden tesekkur ederim.
Merhaba Hocam, öncelikle hayırlısı olsun kararınız. Golf de karar kılmanız da çok isabetli olmuş.

Donanım ve motor seçimini yaparken; zevkleriniz, olmazsa olmazlarınız, bütçeniz ve istediğiniz araç karakterini (performanslı, konforlu, ekonomik, güvenlik ağırlıklı) netleştirmek lazım. Hatta gündüz/gece, uzun/kısa, şehiriçi/şehirlerarası yolculuk oranları, yıllık yapılan ort. km. bilgileri de bilinmeli ve karar verirken dikkate alınmalı diye düşünüyorum. Aracın sürücü sayısı arttıkça bu bilgileri ona göre derlemek de önemlidir.

Ne dersiniz? İsterseniz bu bilgileri çıkaralım, sonra tekrar konuşalım.

"Dizeli seviyorum, yılda 4.000 km yol yapsam da dizel istiyorum" diyebilirsiniz, tabii ki düşüncenize saygısızlık yapmak değil niyetimiz, ama yine de bu bilgiyi bile bilmek lazım, öneri yaparken....

Saygılar...

Merhaba Hocam, öncelikle hayırlısı olsun kararınız. Golf de karar kılmanız da çok isabetli olmuş.

Donanım ve motor seçimini yaparken; zevkleriniz, olmazsa olmazlarınız, bütçeniz ve istediğiniz araç karakterini (performanslı, konforlu, ekonomik, güvenlik ağırlıklı) netleştirmek lazım. Hatta gündüz/gece, uzun/kısa, şehiriçi/şehirlerarası yolculuk oranları, yıllık yapılan ort. km. bilgileri de bilinmeli ve karar verirken dikkate alınmalı diye düşünüyorum. Aracın sürücü sayısı arttıkça bu bilgileri ona göre derlemek de önemlidir.

Ne dersiniz? İsterseniz bu bilgileri çıkaralım, sonra tekrar konuşalım.

"Dizeli seviyorum, yılda 4.000 km yol yapsam da dizel istiyorum" diyebilirsiniz, tabii ki düşüncenize saygısızlık yapmak değil niyetimiz, ama yine de bu bilgiyi bile bilmek lazım, öneri yaparken....

Saygılar...
Yorumunuz icin cok tesekkur ederim üstadim. Yillik ortalama 15-20bin arasi km yapiyoruz ama babam bu sene emekli olacagi icin daha da artacaktir  gidecegimiz yol. Limit olarakta 100bin butcemiz var ama gereksiz donanimda almak istemiyoruz. Birde yaklasik 7 senedir dizel toyota corolla kullandigimiz icin ondan sonra dizelden vazgecemem gorusu hakim babamda

Yorumunuz icin cok tesekkur ederim üstadim. Yillik ortalama 15-20bin arasi km yapiyoruz ama babam bu sene emekli olacagi icin daha da artacaktir  gidecegimiz yol. Limit olarakta 100bin butcemiz var ama gereksiz donanimda almak istemiyoruz. Birde yaklasik 7 senedir dizel toyota corolla kullandigimiz icin ondan sonra dizelden vazgecemem gorusu hakim babamda
Ne olacak Hocam, birşey değil. Önemli olan sürüş ve aile profilinize uygun araç olması, sonra keşke demek sıkıntı olur.

20.000 ve üzeri diyorsanız dizel seçiminiz gayet uygun. Dizel'in tork'u 250, memnun kalırsınız diye düşünüyorum, yalnız arka bağımsız değil biliyorsunuz.

Önden görünüş fiyakalı, ön farlar kabiliyetli olsun diyorsanız Bi-xenon plus + U Led gündüz farları (PXB) ekletin derim, yaklaşık 1.675 TL

Ender Hocam gibi Ben de panoramik cam tavanı öneririm. 20.000 km yapıp da cam açma ihtiyacı duymamak mümkün değil. Yan camlar ses ve yakıt enflasyonu yarattığından cam tavan her zaman kurtarıcınız olacaktır. Işık, manzara, ferahlık hissi ve Tungsten Griye çok yakışması da cabası. (PS1) 3.100 TL

Geri görüş kamerasını da ekleterek Highline donanımla birlikte gelen 6,5" medya cihazının daha kabiliyetlisinin gelmesini sağlayabilirsiniz. (KA1) 609 TL

Özellikle Manuel istiyorsunuz, DSG düşünmüyorsunuz sanırım. İlk mesajımda bilinmesi gerektiğini belirttiğim bilgiler netleştikçe başka donanımların gerekliliği ya da gereksizliği ortaya çıkabilir.

Saygılar...

Değerli Hocam

Gayet rafine bir liste olmuş 

ErgoActive Koltuklar hazır olarak bulmak imkansız değilse de siyah kuğu bulmak kadar zor...

Size sipariş yolu gözüküyor. 

Hayırlısı olsun 

@silvershadow@HaK @Ender hocam manuelde kararliyiz , sanroof konusunda ise goruntusu ve artilari cok olsada trim sesi ve toz konusunda babam hassas oldugu icin hic istemiyor , u-led konusunda ise hala kararsizim gercekten guzel bir opsiyon. Cok haklisiniz murat hocam ergolu hazir denk getiremeyiz sanirima ama siparis de problem degil bekleriz 3 ay onemli olan istedigimiz sekilde olmasi alinca uzun yillar.eksiklik hissetmeden binebilmek diye dusunuyorum

Değerli Hocam

Her zaman söylerim ve bugüne kadar Gündüz U Ledli Bi-Xenon farları pişman olan olmadı, imkanınız varsa size de tavsiye ederim.

Fiyat performans bakımından son derece başarılı bir donanımdır. 

Kattığı görsel güzellik yani sıra gece yolculuklarında döneceğiniz virajın içerisini göstererek, hızınız arttıkça hızınıza bağlı olarak yelpaze şeklindeki ışık huzmesi yanlardan ileriye doğru ve daha ileriyi aydınlatarak veya güçlü beyaz ışığıyla tam aydınlatma sağlayarak sürüş güvenliğine eşsiz bir katkısı bulunur. Ayrıca ışığı güçlü olduğundan gece yolculuğunda gözleriniz yorulmayacak.

@silvershadow tavsiyeniz icin tesekkur ederim hocam babamla da konustuktan sonra kararimizi verecegiz u-led konusunda. Birde genel olarak bayiiler ne kadar indirim yapiyor biz konya gokmenden siparis gececegiz buyuk ihtimalle ama ankaradan da verebiliriz siparis , buyuk bir fark olur mu iller arasi

@silvershadow tavsiyeniz icin tesekkur ederim hocam babamla da konustuktan sonra kararimizi verecegiz u-led konusunda. Birde genel olarak bayiiler ne kadar indirim yapiyor biz konya gokmenden siparis gececegiz buyuk ihtimalle ama ankaradan da verebiliriz siparis , buyuk bir fark olur mu iller arasi
Gökmen iyidir hoştur ama indirim konusunda memnun edici değiller. Yılbaşından önce Polo için fiyat aldım. Doğuşun verdiği %4 dışında bir kuruş inmediler. İstanbul'da herhangi bir bayiyi arayıp %6.5 indirim almıştım. Aynı şekilde Mersindeki bayi de %5.5 civarında indirim yapmıştı.

Önce İstanbul'daki bayilerde tek tek arayıp sorgulamanın faydalı olabileceğini düşünüyorum. 14 bayiyi de tek tek arayınız. 

Hazır araçta indirim yüksek olur.

%2 bayi indirimini kim yaparsa ondan sipariş verebilirsiniz. 

@silvershadow@MSE tesekkur ederim yorumlariniz icin dedigini gibi istanbuldaki bayiileri tek tek arayacagim o zaman tam istedigim gibi hazir arac yoksa yine de istanbuldan da verebilirim siparis az bir fark degil aradaki 

Geri
Üst Alt