Yağmur sensörü düzgün çalışmıyor

thelakayit

Üye
İsim
Erhan
Değerli forumdaşlarım uzun süredir yağmur sensörüm düzgün çalışmıyordu ben kodlardan zannediyordum ki kodlar normal .Sensörü vag kablosu görüyor sıkıntı yok hata mesajı yok aynı zamanda far sensörüm gayet stabil çalışıyor ..

Özet olarak
1.Yağmur far sensörü sağlam gibi
2.Kodlamalar düzgün 2 yıldır kullanıyordum
3.Far sensörü düzgğn çalışıyor
4.Şu an silecekler birincide sürekli ikincide çok hızlı 3. Kademede bir kere çalışıp bir daha çalılmamak üzere duruyor.

Yeni bir sensör taktık emanet baktık cama dayadık ama yine aynı acaba silecek kolu mı bozuk bilemedim böyle bir sorun duyan bilen ya da yaklaşım yapabilecek var mıdır ?
2014 tdi gol 7 bi-xenon paket

Yapilacak olan 09- advanced measuring values kisminda silecek kolunun hangi konumda hangi degeri verdigine bakmak. Bir ust konuma alindiginda gercekten otomatik konuma mi aliyor yoksa 1.hiz surekli moda mi aliyor buna bakilmadi. Akabinde belli olur sorunun sensor mu kol mu oldugu. Senelerdir sadece 2 adet araca rastladim yagmur sensorunun bozuk olduguna. İsik sensoru calisiyordu. Degisim yaptik duzeldi. Ama kolun bozulduguna hic sahit olmadim golf 7de.

Upvote 0
Yapilacak olan 09- advanced measuring values kisminda silecek kolunun hangi konumda hangi degeri verdigine bakmak. Bir ust konuma alindiginda gercekten otomatik konuma mi aliyor yoksa 1.hiz surekli moda mi aliyor buna bakilmadi. Akabinde belli olur sorunun sensor mu kol mu oldugu. Senelerdir sadece 2 adet araca rastladim yagmur sensorunun bozuk olduguna. İsik sensoru calisiyordu. Degisim yaptik duzeldi. Ama kolun bozulduguna hic sahit olmadim golf 7de.
Üstadım çok teşekkr ediyorum evet çok mantıklı gelmedi bNa da kol bozulması ..hemen bakacağım değerlere sensörü sağlam olanını eöanet hel yapıştırmadan direkt soketi takıp denemek istedim ama yine çalışmadı direkt cana temas mı etmesi gerekiyordu ki ?

Upvote 0
Üstadım çok teşekkr ediyorum evet çok mantıklı gelmedi bNa da kol bozulması ..hemen bakacağım değerlere sensörü sağlam olanını eöanet hel yapıştırmadan direkt soketi takıp denemek istedim ama yine çalışmadı direkt cana temas mı etmesi gerekiyordu ki ?
Sensorun soketini takip da cama hic tutturmadan, aynaya asilan araba kokusu gibi asagi sarkitip, el degmeden kendi haline birakmalisiniz. Sonrasinda ilk kademeye alip beklenmeli. Ve teypten yagmurda otomatik sil acik olmali. Bu halde kendi kendine silerse sorun sensorde degildir.

Upvote 0
Sensorun soketini takip da cama hic tutturmadan, aynaya asilan araba kokusu gibi asagi sarkitip, el degmeden kendi haline birakmalisiniz. Sonrasinda ilk kademeye alip beklenmeli. Ve teypten yagmurda otomatik sil acik olmali. Bu halde kendi kendine silerse sorun sensorde degildir.
Çok teşekkr ederim kardesm deneyeceğim hemen

Upvote 0
kodlamalar doğru ise yağmur sensörün takıldığı yeri de kontrol etmek lazım cama temas eden yüzey bırakmış olma ihtimali de var.

Upvote 0
Evet cama tam olarak oturması gerekiyor ufacık bir boşluk olursa sağlıklı çalışmaz.
Bugün baktım tam yapısmıs hatta bastırdım tam sıfır duruyor sökmek istemedim jeli boşa gitmesin diye aslında söküp temizleyim takmak ta güzel olur da jel yok

Upvote 0
Kardeşim evet şöyle aslında kol dahi denedim başka sağlam bir kol ile denedik kodlamalarda hata da yok yani jel den kaynaklı büyük ihtimal cünkü sensördeki far kısmı çalışıyor sadece yağmur çalışmıyor onda jelin bozulmuş olma ihtimalinden kaynaklanıyor ya da şu olabiliyormuş bende rlfs yani yağmurda otomatik kapatma açık oldugu icin çin malı sensörler sürekli çalışır durumda oldugundan zamanla bozulup yanabiliyormus devreleri ben de sökersem jel bulamam diye komple elimde bulunsun sensör her ihtimale karşındiye düşünüyorm

Upvote 0

Yarın yetkili servisteki arkadasıma söyledm bilgisayara bağlayıp kodlamaya calısacağız yeniden bir de orijinal yazılımdab bakacaz bakalım

Upvote 0

Geri
Üst Alt