Jant hakkında yardım

Doctor

Üye
İsim
İlker
Öncelikle herkese merhabalar😊

Yakın zamanda Golfü satıp Leon mk4 aldım.
Arabanın orijinal jantlarını replika jantlarla değişmiş önceki sahibi. Piyasada audi rs jantı diye bilinen 18 inc jantlardan var su anda. Ve kış lastiği var.

Yaşadığım yer itibariyla asla kar yağmayan havanın eksiye düşmediği bir yer. Haliyle lastik değişimi yapacağım fakat uzerindeki jantların replika olması beni biraz bir huzursuz ediyor. Daha önce hiç replika jant kullanmadım. Su an arabada kış lastiginden dolayi yol sesi fazla haricinde bir balans sorunu filan yok.

Madem lastik değişimi olacak jantta degiseyim diye düşünüyorum. Mk4un orijinal 17 ve 18 jantları piyasada hiç yok. Hep mk3 kasanın var.
Şimdi araba kitapçığında önerilen jant 225 45 r17 7.5j et46 veya 225 40 r18 7.5j et46 ya da 8.0j icin et49.
Şu an uzerindeki replikadan tam emin olmamakla birlikte. 8.0j et35 sanırim. Lastik dışarda duruyor. Fakat görüntü ideal duruyor.

Sahidinden de araştırınca mk3 kasanın çıkma orijinal 18 jantları 10 ile 14 bin tl arası. Hatta ornek ilan atayım.
https://www.sahibinden.com/ilan/yed...n-fr-jant-takimi-hatasiz-set-1059691493/detay
Çıkma jant olduğu için her ne kadar kaynak kırık yok dese de jantta yamukluk vs var mi belli degil. Ama orijinal ürün sonuc olarak.

Veya orijinale yakın kalitede marka jantlar düşünüyorum. Fiyatları butceye uygun arceo var. Araştırmam sonucu malzeme kalitesi iyi hatta yurt dışı ihracati olan fuarlara çıkan bir firma. Bu markanin madrid janti hosuma gitti. 8.0j et35 yani ofsetli bir jant. Hafif dışa cikik duracak yaklaşık 1.4 cm. Bu jantlarin orta göbeği 73mm oldugu icin jant bileziği filan kullanmak gerekecek. Daha once boyle seyler hic kullanmadim o yuzden kafamda soru isaretleri olustu biraz.

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRUN-Ctxt6DGT-4beKJf3M8cLf8Cno6YnmXHQ&usqp=CAU

Sizce ne yapmak daha mantıklı olur. Yardımcı olanlara simdiden teşekkürler

Hocam madrid jantlar vitrinde durduğu gibi arabanın üstünde güzel durmuyor. Kesinlikle tavsiye etmem. Ayrıca her ne kadar siz arceo marka desenizde bana görre replika bir marka ve orjinal jant kalitesinde asla olamaz. Linkte paylaştığınız jantlar bence mükemmel hem orjinal hemde fiyat uygun hemde modeli çok güzel. Linkteki jantı takınca yakışmayacak arac yok ayrıca bbc jant modeline çok benziyor. Hem orjinal hem hafif hemde çok güzel modeli var. Replika alıp jant göbeğine bileziktir yok yüzlüktür aparatla arabaya takmak bana hiç mantıklı gelmiyor. Replika jantla orjinal jant arasında çok fark var replika pek çukurlar gelmiyor yamuluyor orjinaller daha sağlam tecrübeyle sabit. Ayrca linkteki jantın fiyatıda bence çok uygun replika alsanız şuan o fiyatlarda zaten.

hocam merhaba orijinal zaten sağlamlık açısından da daha iyidir ben son iki golfümde replika jant kullandım ilki 18 di 18 jant 2 sene sonra çok hafif çukurlardan geçtim illaki onlardan dolayı biraz yamulma olmuştu şimdiki 19 . 19 olan ithal ürün bbs flow forming diye geçiyor memnunum şu an için . sizin gönderdiğiniz sahibinden sitesindeki jant çok şık bence mk4 e de çok yakışacaktır fiyatı da zaten replika jantlarla aynı hemen hemen.bence eğer temizse değerlendirelebilir.

düzeltme : hocam şimdiki jantlarınızı gördüm araç üzerinde çok şık duruyor eğer bir sıkıntısı yoksa lastik değişip devam edilebilir 😊

Hocam madrid jantlar vitrinde durduğu gibi arabanın üstünde güzel durmuyor. Kesinlikle tavsiye etmem. Ayrıca her ne kadar siz arceo marka desenizde bana görre replika bir marka ve orjinal jant kalitesinde asla olamaz. Linkte paylaştığınız jantlar bence mükemmel hem orjinal hemde fiyat uygun hemde modeli çok güzel. Linkteki jantı takınca yakışmayacak arac yok ayrıca bbc jant modeline çok benziyor. Hem orjinal hem hafif hemde çok güzel modeli var. Replika alıp jant göbeğine bileziktir yok yüzlüktür aparatla arabaya takmak bana hiç mantıklı gelmiyor. Replika jantla orjinal jant arasında çok fark var replika pek çukurlar gelmiyor yamuluyor orjinaller daha sağlam tecrübeyle sabit. Ayrca linkteki jantın fiyatıda bence çok uygun replika alsanız şuan o fiyatlarda zaten.
Yorumunuz icin tesekkur ederim. Ilandaki jantlar icin tekrar bir goruseyim o zaman. Bariz bir hatasi yoksa degerlendirilebilir😊

hocam merhaba orijinal zaten sağlamlık açısından da daha iyidir ben son iki golfümde replika jant kullandım ilki 18 di 18 jant 2 sene sonra çok hafif çukurlardan geçtim illaki onlardan dolayı biraz yamulma olmuştu şimdiki 19 . 19 olan ithal ürün bbs flow forming diye geçiyor memnunum şu an için . sizin gönderdiğiniz sahibinden sitesindeki jant çok şık bence mk4 e de çok yakışacaktır fiyatı da zaten replika jantlarla aynı hemen hemen.bence eğer temizse değerlendirelebilir.

düzeltme : hocam şimdiki jantlarınızı gördüm araç üzerinde çok şık duruyor eğer bir sıkıntısı yoksa lastik değişip devam edilebilir 😊
1 janttın ic cemberinde hafif yamukluk var. Sanayide duzrltildigini soylediler ama tabi duzeltme sonra yamukluk tekrarlar mı bilemiyorum.
Sahibindendendeki jant cidden baya guzel fakat o jantta bir yamukluk varmidir yok mudur onu da almadan anlamak zor. Alıp da yamuk cikarsa biraz tat kaçırır 😂

İlinizdeki ilanların satıcıları ile lastikci de buluşarak gerekli kontroller sonrası alışverişi tamamlayabilirsiniz. Malına kefil olan bu konuda kolaylık sağlar. Diğer türlü açık şekilde kusurları ve işlemleri belirten satıcı ve ilanlarda zaten inisiyatif alıcı da olur.

1 janttın ic cemberinde hafif yamukluk var. Sanayide duzrltildigini soylediler ama tabi duzeltme sonra yamukluk tekrarlar mı bilemiyorum.
Sahibindendendeki jant cidden baya guzel fakat o jantta bir yamukluk varmidir yok mudur onu da almadan anlamak zor. Alıp da yamuk cikarsa biraz tat kaçırır 😂
hocam yamukluk varsa can sıkar o kadar para verilmişler temizi de bulunur mutlaka yakın şehirlerden veya 1/2 fazla olsun kendi bulunduğunuz yerden malına kefil biriyle alışveriş yapmak daha mantıklı

Sahibindendeki jantlar icin satıcı ile anlaştım. Izmitte olan jantlara bakmak için musait olan bir arkadaş var midir😊

Geri
Üst Alt