Bi-Xenon "Basic" farlar

silvershadow

Emekli
İsim
Murat İNCİ
Bi-Xenon "Basic"

Opsiyonel donanım kodu: PXA

Tutarı: 1.710 TL.  (Vergiler dahil)

Muafiyet ve Zorunluluklar: ................

Bi-Xenon "Basic"

*Highline donanımında standarttır ve tüm donanımlarla alınabilir.

*Bi-Xenon "Basic"  "Bi-Xenon'un Atası" ya da en baz halidir.

Parkları halojen ampullü ve sarı renkte, Bu halojen ampul beyaz ledlerle veya tutuncu Passat CC gündüz farlarıyla değiştirilmekte

Fakat ışık doğru açıdan vurduğunda normalde U led'in kısmındaki kromlar fake U Led görüntüsü verebilir 

X45BQk.jpg

OqvQZQ.jpg
EYmvp8.jpg

rQ5PRN.jpg

U ledli farlar kısa ya da uzun yanarken U led'in varlığı dikkatli bakılırsa görülebiliyor fakat aynı zamanda iç kısımda Basic Bi-Xenonlarda sarı renkli parkların olduğu yerde de Gündüz U Ledli farlarda noktasal Ledler de var ayırt edici olarak. Basic Bi-Xenonlarda ise kısa farlar yanınca gündüz farları kapanır.

XvbXoR.jpg

Gündüz farlarının küçük katkısıyla gözle görülemeyecek kadar ama hassas cihazlarla ölçülebilecek kadar fark bulunabilir. Dolayısıyla genel olarak aydınlatma gücü bakımından aralarında fark yok desek yeridir.

qYd7R5.jpg
62a3qP.jpg

U Ledli gündüz farları ile halojen gündüz farları yan yana

Lal9Ej.jpg

Yasin Hocamın fotoğrafları ile far yıkama ile ilgili yüklediği video'nun ilk saniyeleri de size yardımcı olabilir.

Bildiğiniz gibi bunlar Highline donanım paketinde standart ancak diğer donanımlara sahip olsanız da opsiyonel olarak da alınabiliyor.

Park farları halojen ampullüdür ve  üzerindeki metalik kep ışığın dağılmasını engelleyip reflektöre yönlendirilmesini ve böylece istenen yönde aydınlatmayı sağlar.

kısa ve uzun ayrı kısımlardan olmayıp aynı merkezden aydınlatma sağladığı için her ikisi de beyaz.

Bunlarda standart halojen farlardan farklı olarak uzun ve kısa huzmeli farlar için farklı güçteki ampullerin yer aldığı iki farklı kısımdan oluşmaz.

g5rmV3.jpg
GYmLo2.jpg

motorlu bir mekanizmayla Mercekli far hem uzun hem kısa huzmeli olarak görev yapar. ve bunların üzerine sadece 1.605TL ekleyerek de U led tabir edilen gündüz farları alabilirsiniz; çünkü üzerindeki Basic Bi-Xenonlar yaklaşık 1710TL'ye sayılıyor...

Fotoğraflar için Yasin Üstadıma teşekkürler....[mentioned]topalkartal[/mentioned]

Moderatör tarafında düzenlendi:
İşinizi görecektir paylaştığınız ürün

Hocam merhaba ben bir far takmadım yanlış anlaşılma var sanırım

sarı olan gündüz farları sonraki resimlerde beyaz görünüyor. o yüzden taktınız diye düşündüm ben

Geri
Üst Alt