Kapı Menteşe Koruma Kapağı(Yeni Tip)

Exe7

Üye
İsim
Oğuzhan Toprak
Hocalarım Mrblar;

Golf 7 aracım için;  

- Araç Yıkamalarından Sızan Sularda

- Kar Yağmalarından Sızan Sularda

- Yağmurdan Sızan Sularda...vs kısaca Sıvı sızıntılarında kapı menteşelerimiz zamanla pas yapma derecesine gelmektedir.

Buna istinaden bende;

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-kapi-mentese-koruma-kapagi-vw-golf-cc-skoda-audi-turkiyede-ilk-264910126/pasif-ilan     

Bu Linkten bu ürünü 23 TL kargo dahil satın aldım(Sanırım 1 Takım varmış İlan Pasif)

Zamanla bu hale gelebilmesi korkusuyla satın aldım.    

Ekli dosyayı görüntüle 3519

Şimdi aldığım Ürünü Paylaşmak istiyorum:(Ürün Gerçekten Kaliteliydi,Tavsiye Ederim)  8D

Ekli dosyayı görüntüle 3520

Ekli dosyayı görüntüle 3521

Ekli dosyayı görüntüle 3522

Ekli dosyayı görüntüle 3523

Şimdi Montaj için Gerekli Ekipmanları Söylüyorum

1 Adet Henkel WD 40 Çok Amaçlı Pas Çözücü

1 Adet Kurulama Bezi(Pası Silmek İçin)

Ekli dosyayı görüntüle 3524

Hocalarım Yapacağımız İşlem Öncelikle Menteşeyi her ihtimale karşı WD 40 Sıkıp Kurulama beziyle sildim.(4 Kapı Menteşeleri için Sıktım)

10 dk bekledim tamamıyla kuruması için ve sonra almış olduğum ürünü direk montajladım gayet basit bir şekilde tam olarak takıldı hiç boşluk oluşmadı  &:

Ve Önce İlk Halini Paylaşıyorum:

Ekli dosyayı görüntüle 3527

Ekli dosyayı görüntüle 3528

Ve Sonuç...

Ekli dosyayı görüntüle 3529

Ekli dosyayı görüntüle 3530

Ekli dosyayı görüntüle 3531

Ekli dosyayı görüntüle 3532

Montaj öncesi ve montaj sonrası fotoları da görmek istiyorum sayın Oğuzhan Hocam :)

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

güzel ürünmüş. üretici neden kendisi takmaz da bizi uğraştırır anlamıyorum. nerden temin edebiliriz acaba aliexpresste falan nasıl aratıcaz bunu

@Exe7 Hocam bende AliExpress üzerinden temin ettiğim kapakları taktım. Ancak takarken aklıma acaba bir yerleri kasar mı, çizer mi, kapı açılış kapanışa etkisi olur mu gibi sorular geldi. Montaj sonrası hiç problem görünmüyor ama siz herhangi bir sorun yaşadınız mı ? IMG_0074.JPGIMG_0075.JPG 

http://s.aliexpress.com/fEr67faA

bu ürünle ilgili aklıma şöyle bir husus takıldı. aracı yıkadıktan sonra bezle her yanını kuruluyoruz ama oraya plastik parçayı taktıktan sonra içeri kaçan suyu silemiycez dolayısıyla içerde paslanma gibi bir durum olmaz mı?

bu ürünle ilgili aklıma şöyle bir husus takıldı. aracı yıkadıktan sonra bezle her yanını kuruluyoruz ama oraya plastik parçayı taktıktan sonra içeri kaçan suyu silemiycez dolayısıyla içerde paslanma gibi bir durum olmaz mı?
Hocam Merhaba, bende bu kapakları taktıktan sonra ilk defa aracımı yıkadım ve sizin söylediğinize benzer bir fikir oluştu aklımda. Son derece haklısınız, su içeri bir şekilde girebiliyor ancak kolayca çıkamıyor. Bir kaç hafta kullanıp gelişmelere bakıp karar vermeyi düşünüyorum. Durumdan sizleri de haberdar ederim. Bu arada uzun süredir kullanan üstadların da yorumunu almak gerek

Hocam Merhaba, bende bu kapakları taktıktan sonra ilk defa aracımı yıkadım ve sizin söylediğinize benzer bir fikir oluştu aklımda. Son derece haklısınız, su içeri bir şekilde girebiliyor ancak kolayca çıkamıyor. Bir kaç hafta kullanıp gelişmelere bakıp karar vermeyi düşünüyorum. Durumdan sizleri de haberdar ederim. Bu arada uzun süredir kullanan üstadların da yorumunu almak gerek
Merhaba hocam deneyimlerinizi merakla bekliyorum o vakit

Geri
Üst Alt