Sabah Çizik Araba görülünce Ne yapılır (Takmıcam arkadaş Valla Takmıcam)

@HaK

Hocam gerçekten empati yapmayı ,saygıyı sevgiyi, dürüstlüğü kaybettik.Ben bunu ve daha önceki başıma gelen olaylarda bunu yapanı bulayımda bir güzel döveyim ,dava edeyim diye de bir düşünceye sahip olmadım.Evet görsem kızarım sitem ederim ama daha ötesi olmaz bize yakışmaz insanız hata yaparız ama özür dilemeyi karşıdakini anlamayı ve yardımcı olmayı denemeliyiz.

Ama iste kime diyoruz sizin olaydada bir not yazabilir ben yaptım kusura bakma bile diyebilirdi.İnsanlar kolay yol olan kaçmayı tercih ediyor.Kalıp yüzleşmek zor olanı yapmak bu insanlara göre değil.

SAYGILARLA

Artık araca yaslandı da kot mu çizdi, itişme kakışma mı oldu ya da tamamen sadistçe mi çizdiler bilinmez, geçmiş olsun hocam, birçok kişinin de bahsettiği gibi rötuşla mis gibi olur yeniden. 

Yav bir de otoparkta yanda ki aracın kapı çarpması yok mu.. apartmanın otoparkına parkediyorum, herkes komşu, sabah bir bakıyorum kapı tutamağına imzasını atmış vatandaş, boya atmış nokta şeklinde.. Düşünsenize, açtınız kapınızı sertçe bam patlattınız yanda ki araca, kapıyı tekrar kapatınca kapısına çarptığınız aracın boyasının attığını görüyorsunuz ve hiç birşey yapmıyorsunuz, hemen hemen her gün aracı görüyorsunuz ve o vurduğunuz kısmı bildiğiniz için her seferinde görüyorsunuz marifeti de, zerre rahatsızlık hissetmiyorsunuz. 

Muhteşem insanlarla beraberiz, onlar umursamazlar, onlar vurdumduymazlar, onlar her yerdeler, burnumuzun dibindeler ve biz bayağı bir azınlığız. Neyse dünya malıdır deyip geçiyoruz bir şekilde, can sıkmasıyla kalıyor.

Gecmis olsun hocam insanimizin geldigi durum icler acisi maalesef. Ulkede servet dusmani cok, bundan bir bucuk iki yil once eski semtimde kaput uzerinde cam sise kirmisti serefsizler. Saglik olsun diyip onemsememek en dogrusu, atalarimizin dedigi gibi sakinan goze cop batar.

Sent from my iPhone using Tapatalk

[SIZE= inherit].....Pencereyi araladım ve notu özgür bıraktım....[/SIZE]
Değerli Hasan Hocam 

Beni mest etti yazdıklarınizdaki sürükleyici üslup ama bu alıntıladığım satır son vuruşu yaptı...

Haklısınız....

Kötüyle kötü olan henüz iyiliği içselleştirmiş de denebilir mi? 

Ellerinize sağlık. 

@RockandRage hocam geçmiş olsun. Çok üzüldüm. Yorum yapmak istemiyorum, forumu selameti açısından. 

Artık araca yaslandı da kot mu çizdi, itişme kakışma mı oldu ya da tamamen sadistçe mi çizdiler bilinmez, geçmiş olsun hocam, birçok kişinin de bahsettiği gibi rötuşla mis gibi olur yeniden. 

Yav bir de otoparkta yanda ki aracın kapı çarpması yok mu.. apartmanın otoparkına parkediyorum, herkes komşu, sabah bir bakıyorum kapı tutamağına imzasını atmış vatandaş, boya atmış nokta şeklinde.. Düşünsenize, açtınız kapınızı sertçe bam patlattınız yanda ki araca, kapıyı tekrar kapatınca kapısına çarptığınız aracın boyasının attığını görüyorsunuz ve hiç birşey yapmıyorsunuz, hemen hemen her gün aracı görüyorsunuz ve o vurduğunuz kısmı bildiğiniz için her seferinde görüyorsunuz marifeti de, zerre rahatsızlık hissetmiyorsunuz. 

Muhteşem insanlarla beraberiz, onlar umursamazlar, onlar vurdumduymazlar, onlar her yerdeler, burnumuzun dibindeler ve biz bayağı bir azınlığız. Neyse dünya malıdır deyip geçiyoruz bir şekilde, can sıkmasıyla kalıyor.
duygularıma tercüman olmuşsunuz hocam. bazen dar yerlere park ettiğimde arabadan inicem diye iki büklüm oluyorum, biz mi abartıyoruz acaba yoksa insalar mı vurdumduymaz !!

@RockandRage Onur hocam sürekli geçmiş olsun diyoruz ama bu musibetler geçmek bitmek bilmiyor. Biran önce akşamları da kamera kaydı yapmak için ekipmanı tamamlayarak Golf'ünüze ve size bu kötülükleri yapanı/yapanları tespit edin lütfen. Tekrar geçmiş olsun hocam [emoji17]

Benzer olayla karşılaşınca yeni konu açmak istemedim ..

Aracı kurularken farkettim, nasıl oluşmuş bir anlam veremedim. Çok derin olmasa da çizik işte.

En kolay nasıl giderebilirim sizce??

image.jpg

@alper32

Çok geçmiş olsun, C Sütunu oluşuna ayrıca üzüldüm. Bende geçtiğimiz günlerde basınçlı su tutarken çamurluk bitiminde çok küçükte olsa bi çizik oluşturdum sizde sayı fazla ama çizik yapısı benziyor gibi. 

Polisajla belirsiz hale gelir sanırım.

Pek belli olmamış ama ben biliyorum ya o yetiyor. s=dry

20160517_151426-1.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Çizikler gtechniq p1 ve uygulama pedi aldım. İşe yarar umarım. Uygulama fotosunu da paylaşırım.

image.jpg

@alper32

Bekliyoruz Alper hocam sonucu malum benim çizik çok hatta yeni eklenenler bile var artık yazmıyorum foruma yüzüm kalmadı yazmaya :)  Bu adamda ne pimpirikli demesinler.

SAYGILARLA

Benim kapalı garajda ve beyaz yine de her sabah bakıyorum. Çoluk çocuk çizse neyse ama genelde bunu ruh hastası sosyoekonomik durumu kötü olan gençler yapıyor. Bunu yapan taciz, tecavüz, gasp gibi olaylara da her an karışabilir. Hem eğitimsizler hem servet düşmanı işe yaramaz tipler. Ülkemizde bu insanların oranı çok yüksek. 

Geçmiş olsun Hocam, suçunuz da yok, yapacak bir şeyiniz de, üzülmeyin, boşuna kendinizi sıkmayın bence, mini onarım ile halledilebilir görünüyor, yaptırın ve unutun.

Yukarıdaki yazınızı alıntı yaptım, çünkü çözemiyorum dediğiniz umursamazlığın boyutlarını, çok yakın zaman önce yaşadığım bir örnekle desteklemek istedim.

Şubat ayında sattığımız Honda Jazz aracımızı Manisa'da aynı Sizin gibi diklemesine park edip sadece 1 saat sonra geri döndük ve yolcu kapısını çizikten öte sürtülmüş, hafif de çökmüş olarak bulduk. Yandaki araç çıkarken yapmıştı yapacağını. Daha eşimle şaşkın ve sinirli bakışlarımız birbirini bulmadan arkamızdan genç bir erkek sesi geldi; (Hemen karşıdaki bir inşaat şantiyesinin emniyet görevlisi, film gibi izlemiş herşeyi.)

"Ben gördüm nasıl olduğunu, gitmeyin, bekleyin dedim dinlemediler, plakayı aldım, yabancı plaka." (Yani Manisa plaka değil)

Sonra devam etti;

"12-13 yaşlarında oğlan çocukları olan 3 kişilik bir aileydi abi. Adam çocuğa verdi anahtarı, konuşuyon konuşuyon hadi çık bakalım burdan da görelim dedi. Çocuk oturdu sürücü koltuğuna, babası da yanına, kırdı direksiyonu, çıktı aracınıza, stop etti. Babası indi araçtan gördün mü yaptığını dedi, vurdu tokadı, attı arkaya, bekleyin dedim, dinletemedim, bastı gitti adam."

Neyse...  teşekkür ettik gence, aldık plakanın yazılı olduğu notu, biraz şaşkındık, oturduk araca, İzmir'e dönmek üzere çalıştırdım aracı, eşim "arıyacak mısın? diye sormadı, direkt "aramayacaksın değil mi? dedi, herhalde böyle biri "masraf faturanız ne ise bildirin, hemen hesap numaranıza havale göndereyim demeyecektir." Pencereyi araladım ve notu özgür bıraktım. 15 gün sonra da aracı o durumuyla sattık.

İşte, umursamazlığın geldiği seviye buralar. Başkalarının haklarını gasp etmeyi uyanıklık olarak görenlerin çoğaldığı günümüzde beklentiyi çok yüksek tutmamak, can sıkmamak lazım sevgili dostum.

Saygılar...
Hocam çok insani davranmışsınız ancak adam parayı göndermese bile aranıp 2 laf edilebilirdi. Bu insan bunu sonra başkasına da yapacak. Hırsızlıkla eşdeğer bence. 

@alper32 Alper hocam geçmiş olsun. Benim telefon suya düştü ekranı belli belirsiz bugün whatsaptta gördüm ama anlayamamıştım tam. Nasıl olmuş geçen gün yoktu bu yıkarken değil mi? 

@dtkorkmaz hocam o gün kurularken farkettim. Samsun dönüş yolunda yada hastane parkında oldu diye düşünüyorum.
Telefon için geçmiş olsun ..

Geri
Üst Alt