Golf 7 çalışmama sorunu.

complexe34

Yeni Üye
İsim
Samet
Merhabalar 2013 model 1.6 tdi golf 7 aracım var marş bakımı yapıldı akü çok iyi durumda o kadar zorlamamıza rağmen marş değeri 10.6 nin altına düşmüyor. Araç ancak bazen çalışmıyor hiç marş bile çevirmiyor tık diyip kalıyor başına gelen oldumu. Videodada bazen zor çalışma olayı var

Son düzenleme:

Hiçbir hata kodu vermiyor çok garip bir arıza bulamıyoruz

Upvote 0
Hata kodu vermiş olsaydı ki vermedi dediniz?

Videoya göre araç beyninde ateşleme hatası gibi gözüküyor.

Bitik akü biter kararsız olmaz isteksiz olup sonra gaza gelip marş bastırmaz

Upvote 0
Bazende hiç marşa basmıyor işin içinden çıkamıyoruz marş rolesinden tık sesi geliyor ancak araçta tık yok aradan 2 3 saat geçsin marsa basıyorsun sıkıntısız çalışıyor

Upvote 0
@complexe34 eski bir arabam vardı kafasına esince marş basardı esmeyince basmazdı beklerdim 1 saat sonra basınca alırdı. Kime götürsem çözemedi en son aküden çıkıp sigorta kutusundan dağılan kablolarını tek tek kontrol ettim ve bir tanesinde temassızlık vardı düzgünce lehimledim ve birdaha sorun yaşamamıştım. Bir ihtimalde aracınıza kemirgen girip kablo kemirmiş olabilir.

Upvote 0
Forumda elinde aracın komple elektrik şeması olan varmıdır acaba ?

Upvote 0
Aracınızın motoru çok gürültülü çalışıyor. Ağır bakım yapıldı değil mi marş motoru zorlanıyor olabilir çevirirken.. Km nedir.

Benim eski araçta aynısını yapıyordu marş motorundan kaynaklı çıktı kollektör kömürünün ömrü kullanıma bağlı değişir.

Evdeki elektrik süpürgesi gibi düşünün aynı mantık.. Ömrünü ne kadar kullanıldığı belirler...

Sistemi anlamanız açısından video ekliyorum..

Marş sorunu olduğunda kontak çevirdiğinizde marş motoru +voltajı geliyor mu ,,

Klima kompresörü devreden çıkmıyorsa arızalı olduğunda çeviremez zorlanır örnek ..
Bu araçlarda devirdaim sorunlu sıkışmışsa çeviremez..

%100 Aküden olmadığını düşünerek ..

Son düzenleme:
Upvote 0
Marş motoru arizasi vardı vcds dede gözüküyordu komple gövdesi değişti bakımı yapıldı o arıza kalktı km 152bin ağır bakımı yapılalı 20 bin oldu. Videoyu izledim benim arıza Tesisat veya ecuya gidicek gibi

Upvote 0
Sorun marş otomatiğinden çıktı değişimden sonra düzeldi.Vcdsde arıza vermiyor başına gelen olursa bu parçayı kontrol ettirebilir.

Upvote 0
marş otomatiği yazacaktım konuyu okuyunca.önceki araçta başıma geldi.

marş motoruna bakım yapan adam marş otomatiğini mutlaka söküp kontrol etmeli.

Upvote 0
Merhaba, bu sorunla karşılaşan arkadaşlar direksiyonu oynatıp marş basmayı deneyin buda çözüm olabiliyor.

Upvote 0

Geri
Üst Alt