Debriraj pedalının gacırdaması

Tulkas

Üye
İsim
Emre
Herkese iyi haftasonları diliyorum.
Sizlerde de oluyor mu bilmiyorum ama debriyaj pedalına her dokunmamda pedal gacırdıyor özellikle ayakkabı tabanı ıslakken. Bu gacırdama çok sinir bozucu sizlerin bununla ilgili bir çözümü var mı acaba? Pedalın kauçuğundan mı ayakkabıların kauçuğundan mı?

Ayakkabınızın tabanı lastik / Pedal lastik bu sesin gelmesi doğal, Krom kaplama pedal seti alın görsele ve sese katkısı olur.

Ekli dosyalar

• 2_1722021357189868.jpg
    2_1722021357189868.jpg
    84.1 KB · Görüntüleme: 6
Bu pedal seti gerçekten sesi kesiyorsa hocam hiç düşünmeden alayım ozaman, çok teşekkürler

Bende bu pedal setinden var ama gacırdama değil arada sırada yay gıcırtısı gibi bi ses geliyor.

Bu pedal seti gerçekten sesi kesiyorsa hocam hiç düşünmeden alayım ozaman, çok teşekkürler
Ayakkabıdan kaynaklı bu pedal setini kullanıyorum greyderin bir ayakkabısı var ne zaman giysem yağmurda deli eder beni :)

Ses ayakkabı tabanı ve pedal yüzeyi arasından gelmez, pedalın içeri giren bağlantı kolundan gelir

Ses ayakkabı tabanı ve pedal yüzeyi arasından gelmez, pedalın içeri giren bağlantı kolundan gelir
Yok hocam o dediğiniz yerden değil benim ses şikayetim pedal ile ayakkabıdan dolayı sürttükçe gelen gacırdama sesi malesef @erkanwrc hocamın dediği gibi 😄
Ayakkabıdan kaynaklı bu pedal setini kullanıyorum greyderin bir ayakkabısı var ne zaman giysem yağmurda deli eder beni :)
Sahiden bu yeni pedal seti o sesi kesmiyor mu hocam iyileşme düzelme olmuyor mu? Bende neredeyse bütün ayakkabılarımda gacırdıyor alışamadım bitürlü en sonunda konusunu açtım bi çaresi varsa uygulamak isterim çünkü. Ayakkabı tabanı ıslaksa daha çok ses yapıyor

Yok hocam o dediğiniz yerden değil benim ses şikayetim pedal ile ayakkabıdan dolayı sürttükçe gelen gacırdama sesi malesef @erkanwrc hocamın dediği gibi 😄

Sahiden bu yeni pedal seti o sesi kesmiyor mu hocam iyileşme düzelme olmuyor mu? Bende neredeyse bütün ayakkabılarımda gacırdıyor alışamadım bitürlü en sonunda konusunu açtım bi çaresi varsa uygulamak isterim çünkü. Ayakkabı tabanı ıslaksa daha çok ses yapıyor
Bu setin üstüde lastik ayakkabıdan kaynaklı ses yine gelir

Orjinal pedal seti yumuşak lastikten üretildi kolay aşınıyor. +sı Ayağınızın kaymasını engelliyor. Örnek resimdeki pedal setinin yüzeyinde çok az lastik olması muhtemelen aşınma olasılığı için daha sert yapıdadır. Ses yapma olasılığı minimum dezavantajı - kösele veya tabanı sert kısacası lastik olmayan her ayakkabıda çapraz veya ucuna basarsanız pedal ayağınızdan kayabilir.
Test yöntemi kolay pedal yüzeyine çok az gres sürün normal yağ olmaz. Ses devam ediyorsa pedalın temas noktalarına yağ sıkarsınız çözülmüş olur.
Ben önceki aracımda sesten rahatsızdım 'polo' seti aldım ses gitti. resim eklemedim kendi aracım..

Ekli dosyalar

• 20ss.jpg
    20ss.jpg
    208.8 KB · Görüntüleme: 7

Geri
Üst Alt