U Led Gündüz farları ve Bi-Xenon farlar (PXB)

silvershadow

Emekli
İsim
Murat İNCİ
Bi-Xenon farlar ve Led Gündüz farları

Opsiyonel donanım kodu: PXB

Tutarı: 3.315 TL.  (Vergiler dahil)

Muafiyet ve Zorunluluklar: ................

Bi-Xenon farlar ve Led Gündüz farları

U Ledli tabir edilen Bi-Xenon farlar ve Led Gündüz farları ya da Bi-Xenon Plus'lar

7k76d5.jpg

0qlEr9.jpg
a5dzN5.jpg

İlki PXA opsiyon kodlu Basic Bi-Xenon bu farlar Xenon aydınlatma gücünü ve gece yolculuklarında net ve yormayan ışınının farkını derhal fark ettirecektir. Bu farın içerisinde statik dönüş farı da denilen ve 40km'ye kadar hızlarda döneceğiniz yöne yaptığınız direksiyon hareketiyle viraj içerisini aydınlatmak suretiyle sürüş emniyetine eşsiz katkısı olan bir sistemle birlikte geliyor. (diğer farlarda da bu sistem var)

Özetle Bu  ikisi arasındaki yegane fark ilk bakıldığında görülen U biçindeki gündüz LED farları ancak 1670Tl edecek tek fark değil elbette....

Belki de en önemli fark Basic modelinde de olan ancak sabit farların PXB opsiyon kodlu Bi-Xenon farlar ve gündüz LED farlarında hareketli mercek farlara dönüştürülmüş olması. Bu  farlar diğerinden farklı ve fazlalık olarak viraj aldığınız esnada hızınıza bağlı olarak 15 km/h hızdan itibaren virajın içerisini aydınlatıyor. Ayrıca sürüş hızına duyarlı ve hızınız arttıkça daha ileri bir noktaya ve daha kuvvetli aydınlatma sağlıyor.

LED Gündüz farları sonuna kadar verilen parayı hak eden bir özellik...

Tek özelliği U biçiminde yanan farlarıyla görsel zenginlik katmak değil elbette.

İşlevsel olarak da oldukça etkin özelliklere sahip.

Hıza duyarlı ve viraj içini aydınlatma sistemi, güçlü beyaz ışığıyla uzun gece yolculuklarında gözlerinizin yorulmasını engeller.

İlk açılıştaki testi etrafınızdakilerin ilgisini kendisine toplamaya yeter...

Dönüşte kullanlıacak statik viraj farları farlara entegredir; sislerinizin yanı sıra bunlar da yanar

U ledlerin Otoyolda ve uzun yolda dikiz aynasında derhal fark edilmenizi ve yol verilmesini sağladığından yollarda yaratacağı saygınlığı garanti

Farlarınız yanmazken de yanan U biçimindeki gündüz farları aynı ilgiyi sokaklarda devam ettirmenizi yanınızdan geçen halojen farlı araçların kıskanç bakışlarına karşı aynanızda bir nazarlık kesin olsun...

İç kısımda Basic Bi-Xenonlarda gündüz farı yerine yanan halojen farlara yer ve ihtiyaç olmadığından noktasal olarak yanan ledleri işlevini yitirmiştir.

ZD5EJZ.jpg

zAa0LY.jpg
IMG_18342.jpg

j5Xypr.jpg

QAvVGZ.jpg

NqlZJX.jpg
413504b9-ee5f-4a3d-b164-39f4148dcac9.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Değerli hocam,

Çift U-Led sipariş aşamasında istenebiliyor mu?

Ah olsaydı ne de güzel olurdu.. Eski forumda Aliexpress'ten alıp araca uygulatan bi arkadaş vardı ciddi anlamda kıskandım ama o kadar cesareti bulabileceğimi düşünmüyorum. ???

silvershadow dedi:
Değerli hocam,

Çok üzgünüm Eymen Hocam;

Maalesef mümkün değil.

Golf'ün modele özgü özelliklerinden ve ayırt edici olması istenen özelliklerindendir.

Bu nedenle Golf R ile 40.yıl edisyonu hariç Golf'ün başka hiç bir donanım seviyesi veya modelinde alınamıyor.

Sonradan yapılanlar da ya çok pahalı ya da orijinal olmayanlar da güvenilir gelmiyor bana açıkçası.

Bir detay alabilirsek çok iyi olur gerçekten de. Anladığım kadarıyla bu işlem garantiyi devre dışı bırakıyor sanırım, öyle midir?

SATURNUS2015 dedi:
Ah olsaydı ne de güzel olurdu.. Eski forumda Aliexpress'ten alıp araca uygulatan bi arkadaş vardı ciddi anlamda kıskandım ama o kadar cesareti bulabileceğimi düşünmüyorum. ???

Değerli hocam,

Çok üzgünüm Eymen Hocam;

Maalesef mümkün değil.

Golf'ün modele özgü özelliklerinden ve ayırt edici olması istenen özelliklerindendir.

Bu nedenle Golf R ile 40.yıl edisyonu hariç Golf'ün başka hiç bir donanım seviyesi veya modelinde alınamıyor.

Sonradan yapılanlar da ya çok pahalı ya da orijinal olmayanlar da güvenilir gelmiyor bana açıkçası.
hocam aslında abdullah hocam bana mevcut küçük u ledi garanti sonrasında açabileceğimizi söylemişti. vag ile değil de tamiratla. bende onun bu yönlendirmesiyle mutlu olmuştum. kendisinden haber bekliyorum bakalım. bir gelişme olacak mı? nasıl yapacağını sordum ama detayı anlatmadı. yapabilirse bu golf adına bir ilk olacak.

@hasfer

Aynen sevgili hocam, az bi masraf ve işlem gerektirirse yapılabilirliği çok yüksek olur.

SATURNUS2015 dedi:
evet garantiyi bozuyor hocam. bu sebeple beklemede kalacaz bakalım. detay vermedi ısrar ettim ama. 

bu şekil davranması neticede bu işin olabilirliğinin olduğunu gösterir. bu beni mutlu ediyor. az bir masraf ve işlemle sonuca ulaşmak.  zaten yapabilirse ilk forumumuzda açıklar ve yine ilklerden bahsetmiş oluruz.

@eyo_men

Aliexpresten çift u led almayi ciddi ciddi düşünüyorum.  Şuan araştırma asamasindayim

Onur dedi:
Aliexpresten çift u led almayi ciddi ciddi düşünüyorum.  Şuan araştırma asamasindayim
Bu durum ile alakalı da güzel bir yönlendirme konusu lazım. Hangi far alınmalı hangi özelliklere dikkat edilmeli. Ve alacaklar fazlaysa toplanıp ortak alınmalı ve indirim yaptırma durumu. Montajı da aynı yerde indirimli yaptırmak. Hemen bir konu açıyorum.

Konu burada. http://www.golftutkusu.com/golf-7-atolye/cinden-cift-u-led-almayi-dusunenler-dikkat-edilmesi-gerekenler/new/#new

eyo_men dedi:
Değerli hocam,

Çok üzgünüm Eymen Hocam;

Maalesef mümkün değil.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kısalarla beraber LED gündüz farlarıda yanıyor mu acaba? Yanıyorsa artı bi etksini hissediyor musunuz?

frnc dedi:
Kısalarla beraber LED gündüz farlarıda yanıyor mu acaba? Yanıyorsa artı bi etksini hissediyor musunuz?
Değerli Hocam,

Gündüz farları kontak açık olduğu sürece ister farlar kapalı ister kısa farlar açık, isterse uzunlar yansın her daim  yanar.

artısı olmadığı söylenemez ama varsa dahi herhalde özel ölçüm cihazlarıyla ölçülebilecek kadardır.

Kısacası gündüz farları uzaktan fark edilecek  kadar ama etrafında aydınlanma yaratmayacak kadar şiddetle yanarlar.

ULED için forumda "değerini hep koruyan ve araca tamamen farklı bir hava katan opsiyon" derler. Gerçekten de doğru ve iyi ki ekletmişim diyorum. Yalnız gece yolculuğunda fark ettim sanki biraz aşağıyı gösteriyor. Yani yakını. Peki bu farların biraz daha uzağı göstermesi için ayar yapılabiliyor mu? Uzun yollarda malum hayvan çıkma tehlikesi var.

@silvershadow  @yusuf @Orhan Hoca

evet ayarı var. kendınızde yapabılırsınız aslında. bende uzun yola bolca çıktığımdan bu sorunu fark ettım. tabı adamlar avrupa sartlarına göre yaptıkları için bu far aydınlatmaları bizde Türkiye şartlarına uyarlamamız gerekiyor :) serviste yada kendinizinde yapabılmesi iyi bişey yoksa uzun yolda gerçekten tedırgın edebılıyor özelliklede şehirler arası yol aydınlatmasınız az ve hızın 100 km/h üzerinde ki seyirlerde :)

ULED için forumda "değerini hep koruyan ve araca tamamen farklı bir hava katan opsiyon" derler. Gerçekten de doğru ve iyi ki ekletmişim diyorum. Yalnız gece yolculuğunda fark ettim sanki biraz aşağıyı gösteriyor. Yani yakını. Peki bu farların biraz daha uzağı göstermesi için ayar yapılabiliyor mu? Uzun yollarda malum hayvan çıkma tehlikesi var.

@silvershadow  @yusuf @Orhan Hoca
Değerli Hocam,

Öncelikle ayarı hızınıza göre kendisi otomatik olarak yapıyor. Ancak bunun için "Uzun huzmeli farlar" açık olmalıdır.

Kısa huzmeli farları serviste biraz daha yükseğe ayarlanması mümkün.  Ancak arkasında gittiğiniz aracın da karşıdan gelen aracın da sürücüleri tarafından flaşör ve selektörle durmadan uyarılara maruz kalacaksınız. Ayrıca büsbütün haksız da sayılmazlar çünkü bizim için iyi hoş olan bu durum diğerlerine eziyete dönüşebilir.

Geri
Üst Alt