Golf 1.6 TDI DSG Veda :( yerine tavsiye

e2e

Üye
İsim
Emre Ertürk
Herkese selamlar,

Geçen hafta itibarıyla 2013 Aralık çıkışlı Golf 7 1.6 TDI DSG Bluemotion aracımızı satmış bulunuyorum. İlk sahibi olduğum için ciddi şekilde üzüldüm ancak hayat böyle maalesef bir noktadan sonra da veda etmek gerekiyor. 160bin km boyunca hiç bir ciddi arıza ve sorun yaşatmadan bize karşı olan görevlerini çok iyi bir şekilde yerine getirdi. Mevcut durumda evin ikinci aracı olan 3008 (2020 model 1.6 180bg benzinli) şu an tek aracımız olmuş durumda. Bu kapsamda, D sınıfı bir sedan ve bir C suv olması mantıklı geliyor. 3008 den önce de kullandığım için skoda superb almayı düşünüyorum. Passat zaten bulunmuyor ve 1.2 milyon seviyesini geçtiği için krediye de uygun değil. Görüş ve önerilere açığım :)

1 milyon alti D-sedan icin passat business disinda pek alternatif yok, suan 1 milyon alti araba alacak olsam alacagim tek araba yeni kasa T-roc olurdu, eskisini hic begenmezdim ama yenisi güzel olmus, 2. alternatifim ise opel mokka olurdu.

1.6 milyon civarina volvo s60 vardi

508: yüzü cok cabuk eskidi, dizel vardi sadece bayilerde

Superb: passattan ucuzken iyi bir alternatifti

Baska D-sedan aklima gelmiyor, artik sedanlar sadece premium olacak, modeller azaliyor-üretilmiyor.

Kia sportage cok güzel, kadinlar bayiliyor bu arabaya.

Seat Ateca liste fiyatina satiliyordu, tam F/P arabasi

Yukarida saydigim arabalarin hicbiri gecen hafta bulunmuyordu, hicbir bayide araba yok.

1 milyon alti D-sedan icin passat business disinda pek alternatif yok, suan 1 milyon alti araba alacak olsam alacagim tek araba yeni kasa T-roc olurdu, eskisini hic begenmezdim ama yenisi güzel olmus, 2. alternatifim ise opel mokka olurdu.

1.6 milyon civarina volvo s60 vardi

508: yüzü cok cabuk eskidi, dizel vardi sadece bayilerde

Superb: passattan ucuzken iyi bir alternatifti

Baska D-sedan aklima gelmiyor, artik sedanlar sadece premium olacak, modeller azaliyor-üretilmiyor.

Kia sportage cok güzel, kadinlar bayiliyor bu arabaya.

Seat Ateca liste fiyatina satiliyordu, tam F/P arabasi

Yukarida saydigim arabalarin hicbiri gecen hafta bulunmuyordu, hicbir bayide araba yok.
Yorumunuz için teşekkür ederim, dediğiniz gibi passat benimde ilk tercihim olurdu. Bir iki tane bayide buldum business ancak 2021 modeline bile 1050 bin ve üstüne 90bin hava parası isteniyor. Bu durumda prestige superb çok daha mantıklı geliyor. Elegance passat zaten 1.2 yi geçiyor. Diğer dediklerinize katılmakla beraber 508’i de aşırı dar buldum.

Kredi kullanmak zorunda olduğum için ikinci el de alamıyorum :(

1M bandında alınabilecek en düzgün C-SUV bence Cupra Formentor. Belki alternatifi DS4 olabilir ama detayını bilmiyorum. D segmenti için de bir bilgim yok ama sanırım bu fiyat bandına, bu dolulukla formentor alırdım, şu an bayilerde mevcut.

DS4 var mı onu bimiyorum.

Matrix far opsiyonlu
3 kol direksiyon opsiyonlu
Parçalı deri koltuk opsiyonlu

Premium 1.5 e-tsi OCTAVİA

Super-b 5+1 300 metrekare bir arabaya gercekten ihtiyaç varmı?

images (1).jpegScreenshot_2022-10-24-10-22-59-471_com.sahibinden.jpgScreenshot_2022-10-24-10-22-05-607_com.sahibinden.jpg

1M bandında alınabilecek en düzgün C-SUV bence Cupra Formentor. Belki alternatifi DS4 olabilir ama detayını bilmiyorum. D segmenti için de bir bilgim yok ama sanırım bu fiyat bandına, bu dolulukla formentor alırdım, şu an bayilerde mevcut.

DS4 var mı onu bimiyorum.
Hocama katılıyorum. Bu durumda benim de tercihim Cupra formentor'dan yana olurdu.

Herkese selamlar,

Geçen hafta itibarıyla 2013 Aralık çıkışlı Golf 7 1.6 TDI DSG Bluemotion aracımızı satmış bulunuyorum. İlk sahibi olduğum için ciddi şekilde üzüldüm ancak hayat böyle maalesef bir noktadan sonra da veda etmek gerekiyor. 160bin km boyunca hiç bir ciddi arıza ve sorun yaşatmadan bize karşı olan görevlerini çok iyi bir şekilde yerine getirdi. Mevcut durumda evin ikinci aracı olan 3008 (2020 model 1.6 180bg benzinli) şu an tek aracımız olmuş durumda. Bu kapsamda, D sınıfı bir sedan ve bir C suv olması mantıklı geliyor. 3008 den önce de kullandığım için skoda superb almayı düşünüyorum. Passat zaten bulunmuyor ve 1.2 milyon seviyesini geçtiği için krediye de uygun değil. Görüş ve önerilere açığım :)
Abi bence alacaksan yine Volkswagen'dan ya da VAG grubundan tercih et.T-Roc,T-Cross gibi gibi.Ama General Motors gibi (Opel vb.) biraz sıkıntı çıkarabilir.Passat pek bulamazsınız,ancak yıl takıntım yok derseniz 2012 Passat olabilir.

@e2e hocam öncelikle hayırlısı olsun
Bende cupra formentor diyorum

Vag grubu haricinde kia sportage ve nissan qashqai tasarım olarak başarılı...

Hybrid 1.8 Toyota CHR da bir alternatif olabilir mi

Geri
Üst Alt