Modifikasyon (tamamen fikir amaçlıdır)

Mecalone

Üye
İsim
Eray
Araç
GOLF 2019 MK7,5 1.6 TDI 115 PS HIGHLINE DSG / PURE WHITE
Selamın aleyküm, herkese iyi forumlar, hayırlı cumalar.

Ben aracımda bir takım modifiyeler yapmak istiyorum. Bunlar göreceli kavram olduğunu size güzel gelenin bana çirkin gelebileceğini biliyorum. Fakat hevesle yaptırıp pişman olan veya öyle değil böyle yaparsan daha iyi olur diye fikir verebilecek arkadaşlardan fikir yardımı talep ediyorum.

-Birde sorum var Marşpiyel Yan Ek takmak için illa Marşpiyel mi almam lazım yoksa direk fabrikasyon çıkışı mevcut haline direk ek takabilir miyim?
Bu soruyu neden sordum çünkü alıp takabilirsin diyende var hayır önce marşpiyel alıp sonra ek takabilirsin diyende var.

Aracım: Golf MK7,5 Highline TDI

(Yapmayı düşündüğüm modifiasyonlar)

1- Çift egzoz görünümlü difüzör (Fakat egzozları temsili Akrapovic egzoz ile değiştirip görüntüsü Akropoviç olacak sadece görtüntülü amaçlı olacağı için silikonla yapıştıracağım)
2- Marşpiyel yan ek
3- Ön lip

Teşekkürler.

Ekli dosyalar

• DİFÜZÖR.jpg
    DİFÜZÖR.jpg
    60.9 KB · Görüntüleme: 53
  • MARŞPİYEL EK.jpg
    MARŞPİYEL EK.jpg
    77.1 KB · Görüntüleme: 53
  • ÖN LİP.jpg
    ÖN LİP.jpg
    16.2 KB · Görüntüleme: 53

kendi bildiğim kadarıyla cevaplamaya çalışayım

1- resimde ki gibi sağ sol çift çıkış yapacaksanız akrapoviç takabilirsiniz yuvaya uygun boyutta akrapoviç egzoz ucu var ise sorun olmaz 90 lık sığıyor sanırım (bana göre siyah egzoz çıkışları çok kötü egzoz olup olmadığı belli olmuyor)

2-resimdeki o siyah yan marşpiyel altı kulaklı lip diye geçiyor genelde honda civic fc5 kasalarda gördüm nadiren de olsa leonlarda da var gibiydi .marşpiyel olmadan da takılabilir gibi

3- ön lip keyfe göre herhangi bi aksesuarcı takar zaten.

eğer bütçe varsa body kit yapsanız daha şık bence 7.5 rline gibi ama ciddi bir maliyet gerekiyor tabi

kendi bildiğim kadarıyla cevaplamaya çalışayım

1- resimde ki gibi sağ sol çift çıkış yapacaksanız akrapoviç takabilirsiniz yuvaya uygun boyutta akrapoviç egzoz ucu var ise sorun olmaz 90 lık sığıyor sanırım (bana göre siyah egzoz çıkışları çok kötü egzoz olup olmadığı belli olmuyor)

2-resimdeki o siyah yan marşpiyel altı kulaklı lip diye geçiyor genelde honda civic fc5 kasalarda gördüm nadiren de olsa leonlarda da var gibiydi .marşpiyel olmadan da takılabilir gibi

3- ön lip keyfe göre herhangi bi aksesuarcı takar zaten.

eğer bütçe varsa body kit yapsanız daha şık bence 7.5 rline gibi ama ciddi bir maliyet gerekiyor tabi
1- Egzoz böyle bişey olcak ama sadece görünüm olcak egzoza bağlantı yapmayı düşünmüyorum. (Bi ara difüzör sökmeyi denemiştim sökememiştim çok esnedi çünkü bi yerlerini kırmaktan korktum onu kolayca sökmenin yolu yok mu)

sddefault.jpg

2- Ben hiç görmedim o yüzden alıp takamayıp geri göndermek istemiyorum. Uğraşmak istemiyorum.

3- Teşekkürler

Body kit yapacak kadar bütçem yok açıkcası ve eşimde aracı kullandığı için body kit bir bayana ağır gelebilir ikamet ettiğimiz yere göre. Bunlar ufak dokunuşlar olduğu için tercihim.

difüzör zor çıkar zaten çekin çıkarın problem olmaz sadece çekerken tamponun esneyen yerine bastırın yoksa o zaman zarar görebilir. egzoz bağlantısına gerek yok zaten bende sadece görünüm olarak kaynak yaptırdım duruyor o şekilde . kırmızı araçta ki difüzör golf 7 R difüzör diye geçiyor güzel olur bu şekilde . marşpiyel lipi konusunda çok net değilim ama netten alırsanız denersiniz oturmaz ise vidalama dalan yapmadan iade şansınız var tabi biraz uğraşmak gerekiyor işte tekrar iade vs.

difüzör zor çıkar zaten çekin çıkarın problem olmaz sadece çekerken tamponun esneyen yerine bastırın yoksa o zaman zarar görebilir. egzoz bağlantısına gerek yok zaten bende sadece görünüm olarak kaynak yaptırdım duruyor o şekilde . kırmızı araçta ki difüzör golf 7 R difüzör diye geçiyor güzel olur bu şekilde . marşpiyel lipi konusunda çok net değilim ama netten alırsanız denersiniz oturmaz ise vidalama dalan yapmadan iade şansınız var tabi biraz uğraşmak gerekiyor işte tekrar iade vs.
Difüzörü bu sefer lifte kaldırıp sökmeyi deneyeceğim diğer türlü altına girip sökmek zor oluyo. Aynen golf 7,5r difüzör görünümü vermeye çalışacağım egzoz kısmını. Bu arada sizin aracın arkadan bi fotosu var mı hocam varsa paylaşır mısın?

Hemen hemen istediğim görsel bu işte. Peki hiç apaçi gibi olmuş serseri aracı gibi olmuş yakışmamış deyip heves kıran oldu mu çevrenizde?

geneli beğeniyor çok az nadir insan “ ben orjinalciyim “ diyor. benim istediğim aracı modifikasyonu yaptım .zaten göreceli bir iş ben yıkayıp karşısına geçip izliyorum 🙂

geneli beğeniyor çok az nadir insan “ ben orjinalciyim “ diyor. benim istediğim aracı modifikasyonu yaptım .zaten göreceli bir iş ben yıkayıp karşısına geçip izliyorum 🙂
hesapladım 1.500 ₺ civarı tutuyo VW Aksesuar var instagram hesabı orda baktım ön lip, yan marşpiyel ek, süs egzoz görünümlü difüzör hepsi 1.500₺
ama body kit gidersem 7.000-10.000₺
aslında her şey iyi hoş ama tek başıma yapamadığım durumda yardımcı olacak insan yok çevremde o yüzden çekiniyorum söküp takmaya. Bilir kişi yada bu tarz işlerle uğraşan birisi yok.

Geri
Üst Alt