Termostat kapağından su kaçağı

r1ppin

Üye
İsim
Gökhan
Araç
Golf 7
Arkadaslar aracı alirken experde usta termost kapağında su kaçağı tespit etti. Kronik olduğunu soyledi ve servis kontrolu onerdi, sonrasinda aracı Vosmer'e goturdum, set halinde su pompasi değişmesi gerektiğini soyledi ve 4200 luk bir tutar çıktı karşıma. Nasıl bir yol izlemeliyim acaba ? Su seviyesini kontrol ettigimde minimuma yakindi, ilk etapta saf su ekleyecegim ama sonrası konusunda yardıma ihtiyacım var. Simdiden herkese tesekkurler

Ekli dosyalar

• IMG_20221013_101818.jpg
    IMG_20221013_101818.jpg
    142.6 KB · Görüntüleme: 69
  • IMG_20221014_212955.jpg
    IMG_20221014_212955.jpg
    95.6 KB · Görüntüleme: 66

Ve de aküde böyle bir tablo mevcut, akü tavsiyesi de cok iyi olur 🙏

Ekli dosyalar

• IMG_20221014_213414.jpg
    IMG_20221014_213414.jpg
    82.9 KB · Görüntüleme: 36
Upvote 0
merhaba bende arabayı satın alırken termostat su eksiltiyordu experde fark ettik ankarada bi özel serviste sadece termostatı değiştirdik geçen sene temmuz ayında parça ve işçilik için 1000 tl vermiştim. ondan sonra bir sorun oluşmadı . akü için de normalde benim araçta EFB akü var ama ben Vartanın AGM li aküsünü tercih ettim. akü değişiminden önce start stop çalışmıyordu. Şimdi şıkır şıkır ...

Upvote 0
merhaba bende arabayı satın alırken termostat su eksiltiyordu experde fark ettik ankarada bi özel serviste sadece termostatı değiştirdik geçen sene temmuz ayında parça ve işçilik için 1000 tl vermiştim. ondan sonra bir sorun oluşmadı . akü için de normalde benim araçta EFB akü var ama ben Vartanın AGM li aküsünü tercih ettim. akü değişiminden önce start stop çalışmıyordu. Şimdi şıkır şıkır ..@
@HONEY hocamin onerdigi apaydin otoyu aradim o da ayni seyi soyledi hocam su an bir aciliyeti yok start stop calismazsa degisiriz dedi, yani o zaman set halinde degismeden çözülebilir bir durum, bir de ozel servise gotureyim ben hocam bursadayim su an zaten

Upvote 0
kullandığım otomobili satın alırken Experde fark ettiğimiz termostat devirdayim su pompasından kaynaklanan motor soğutma suyu eksiltmesi yine aynı parçadan kaynaklanarak nüks etti. Usta parçanın değişmesi gerektiğini ve orjinal parçanın 3000 TL olduğunu soyledi. Görseldeki eski devirdaim ve yeni takılanı var. Eski olanın her yerini inceledim herhangi bir kırık yada çatlak yok. Usta yeni takılanın orijinal parça olduğunu iddaa etti sizce bu parça orjinal mi ?

Ekli dosyalar

• eski.jpg
    eski.jpg
    212.3 KB · Görüntüleme: 23
  • yeni.jpg
    yeni.jpg
    152.6 KB · Görüntüleme: 22
Upvote 0
@gurkanyilmaz orjinal parcada metal vw kabartma olur biliyorum

Diger fotodaki yazi ile gobege yazilmis evet insanin aklinda soru işareti birakacak bir durum

İsin ustadlari dogru bilgiyi verebilir

Upvote 0
@gurkanyilmaz

Buyuk sanssizlik yetkili servis tercih etmek bu konuda iyi olurdu 2 yil garanti ve orijinal parca konusunda

Ben o yuzden yetkilide degistirmistim

Upvote 0
@gurkanyilmaz

Evet kıllanacak bir mevzu var ortada

Vw ag 109 04E 109 Bu kodla nette image (görsel) araması yapıldığıda görsellerin hepsinde oyma/kakma/hattat işciligiyle kod basılmış

Size takılan parcada boyama baskı kod var

Ayrıca? Bu google satış görselindeki gibi üst taraftaki

Aisi cu3fe (aisi=paslanmazlık standartı ile bakır/demir alaşım) bilgilerini iceren bilgiler
Size takılan parçada niye yok

Evet soru işaretleri var?Screenshot_2022-12-05-17-42-32-563_com.miui.gallery.jpg

Upvote 0

Geri
Üst Alt