Golf 7 Sağ Ön Kapı Kilitlenmemesi

onurozdemr54

Yeni Üye
İsim
Onur
Araç
Golf 7 1.4 TSI Highline
Merhaba arkadaşlar Golf 7 2016 Highline 54.000km Hatasız boyasız aracım var henüz daha yeni aldım 15-20 gün önce felan. Aracı aldığımdan günden beri dikkatimi çeken bi durum oldu. Sol daki kapı kilitleme tuşu hiç turuncu yanmadı. bende aldırış etmeden kullandım. ve adettendir aldık bi kaç özellik açalım gibisinden bi arkadaşımdan cihaz aldık benim araca ve arkadaşımın b8 passata bir kaç gizli özellik açtık. Ve bu özellikleri açtıktan sonra arkadaşım beni aradı kanka benim kapı da sorun var arabanın sağ ön kapısı kilitlenmiyor dedi ne içeriden kilitleme tuşundan ve ne de anahtar dan dedi. Sonra bende kendi aracıma baktım aynı sorun benim aracımda da var. ama benim bu sorunum kilitlenmeme durumu aracı aldığım günden beri aynıydı o tuşa bastığım zaman hiç bir zaman turuncu yanmıyordu. Sorun sizce neyden olabilir ne yapabiliriz bu sorunu nasıl halledebiliriz. passata açtığımız özellikleri geri aldık nafile.

Son düzenleme:

Sorunum çözülmüştür. Akü - kutbunu sökerek.

Upvote 0
Sorunum çözülmüştür. Akü - kutbunu sökerek.
Benzer bir sorun bende de var. Kilit ışığı benim de yanmıyor. Fakat kapıları kontrol ettiğimde hepsi kilitli. Hatta araç seyir halindeyken otomatik kilitleme özelliğini devre dışı bırakmak zorunda kaldım çünkü sürekli kapıları kilitlemeye çalışıyor. Dk. başı kapı kilitlemeyi deniyor. Bir süre önce depo kilidi bozulmuştu ondan mı acaba dedim. Depo kilidini sökerek içine wd40 sıktım sorun çözüldü şu an kilitliyor ama aracın sürekli kilitleme yapmaya çalışması devam ediyor. Konuyla ilgili bir bilgisi olan var mıdır acaba?

Onur Bey akü kutbuyla alakasını çözebildiniz mi? Sizde de tekrar kilitlemeye çalışma eğilimi var mıydı acaba?

Upvote 0
Benzer bir sorun bende de var. Kilit ışığı benim de yanmıyor. Fakat kapıları kontrol ettiğimde hepsi kilitli. Hatta araç seyir halindeyken otomatik kilitleme özelliğini devre dışı bırakmak zorunda kaldım çünkü sürekli kapıları kilitlemeye çalışıyor. Dk. başı kapı kilitlemeyi deniyor. Bir süre önce depo kilidi bozulmuştu ondan mı acaba dedim. Depo kilidini sökerek içine wd40 sıktım sorun çözüldü şu an kilitliyor ama aracın sürekli kilitleme yapmaya çalışması devam ediyor. Konuyla ilgili bir bilgisi olan var mıdır acaba?

Onur Bey akü kutbuyla alakasını çözebildiniz mi? Sizde de tekrar kilitlemeye çalışma eğilimi var mıydı acaba?
Merhaba sizin dediğiniz aynı sorunu yaşıyordum. Akü kutup başı veya - kutup başını söküp takmanızı tavsiye ederim. Bi deneyin sonucu merak ediyorum buraya yazarsanız sevinirim inşallah çözülür sorununuz. Telefonum numaramı da yazıyorum isterseniz arayabilirsiniz. 05418215471

Upvote 0
Tamamdır hocam teşekkür ederim. Haftasonu deneyip dönüş yapacağım. Kutup başını söktüğümüzde araç hataya düşmüyor mu peki?

Upvote 0
Düşüyor ama 25 mt ilerleyince hatalar siliniyor. Cihaz bağlayıp silmenize gerek yok

Upvote 0
Düşüyor ama 25 mt ilerleyince hatalar siliniyor. Cihaz bağlayıp silmenize gerek yok
Onur hocam, dediğiniz şekilde kutup başını söktüm ama maalesef değişen bir şey olmadı. Sorun hala aynı şekilde devam ediyor ya.

Upvote 0
Kapı kilidiniz de ya da kapı modülünüzde sorun olabilir

Upvote 0

Geri
Üst Alt