Volkswagen'im Nerede? Sipariş sürecinin adımları, mesajları ve yaklaşık süreleri?

@driver_canhocam bana fiili üretime şu gün girecek garantisini ne st nede bugün canlı destekten veren olmadı anladığım bu sayfa kadar bilgili birine raslamadın daha....

@driver_canhocam bana fiili üretime şu gün girecek garantisini ne st nede bugün canlı destekten veren olmadı anladığım bu sayfa kadar bilgili birine raslamadın daha....
St görebiliyor ne zaman üretime gireceğini araç üretime planlandıktan sonra eğer daha planlanmadıysa o da görüp bi yorumda bulunamaz zaten.

@driver_canhocam bizim st ler bişey bilmio ozaman ne diim 

tanıdığınız iyi bi st varmı ona danışayım yarın olmadı...

Kendi vermediği siparişi görebileceğini sanmıyorum sistemlerinde siz canlı desteği aradığınızda siparişiniz ordered olarak gözümüyorsa üretim tarihi zaten belli olmaz.Üretim planlaması yapıldı deniliyorsa ozaman arayıp stnizi siz görebiliyormuşsunuz benim aracım ne zaman üretime girecek diye sorabilirsiniz.

Siparişim 1.4 Semih Hocam. Benim aldığım en son bilgiyi aktarayım istersen.

TSI motorlu araçların tamamının üretiminde bir gecikme söz konusuymuş. Siparişimin planlanmış fiili üretim haftası 20. haftaymış. Son güncel bilgi bu şekilde. 

66 gündür order'da bekleyen siparişin statüsünü tam anlayamadım ama, üretim planına alınmamış sipariş olarak düşünürsek pek mümkün gelmiyor Bana. Belki de devamlı revizyon yapan kararsız bir müşteri siparişidir o, kim bilir? :)  

Saygılar...
@driver_can Can Hocam, konuda şöyle yukarıdan aşağıya doğru bir tarayın derim mesajları. Siz yukarıya gelmediniz, Ben aşağıya indirdim. :)  

Saygılar...

@driver_can Can Hocam, konuda şöyle yukarıdan aşağıya doğru bir tarayın derim mesajları. Siz yukarıya gelmediniz, Ben aşağıya indirdim. :)  

Saygılar...
Gözümden kaçmış kusura bakmayın 13 ila 20 mayıs arası ozaman üretim haftanız doğru mudur?

Arkadaşlar merhaba, aranıza yeni katıldım. Benim sipariş aşamasıyla ilgili bir sorunum oldu. Forumun sıcak ortamına güvendiğimden yazma gereği duydum.

Ben de  3 ay sonra 1.2 tsi manuel comfortline camtavanlı + çeşitli donanımlara sahip  aracın siparişi için kaporamı vermiştim ve aranıza katılacaktım. Fakat bugün ST arayarak Almanya'nın , bir çalışma yaptıkları ve üretimi kıstıkları gerekçesiyle haziran sonu veya temmuz başı tahmini süresi olan aracımın siparişini almadıklarını ve bu sürenin bir ay kadar sarkacağını söyledi. Bu da aracın iyi ihtimalle ağustos sonunda geleceği anlamına geliyor. Ben de bu kadar beklemek istemediğimi ve ellerindeki araçları sordum. Neyse bana istediğim donanım ve araçlardan bir kaç tane önerdiler fakat cam tavan yok. Ne yapsam şaşırdım. Zaten 3 ay beklemeyi göze almışken bu yapılan da pek hoşuma gitmedi açıkçası. 1 ay boşu boşuna beklemek de canımı sıkan bir diğer neden. Bu konuda bana yol gösterebilecek biri olursa çok sevineceğim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Gözümden kaçmış kusura bakmayın 13 ila 20 mayıs arası ozaman üretim haftanız doğru mudur?
Şu an için bilgi bu şekilde. 20. Hf üretim.

Sizin program öne çekilmiş görünüyor. Eğer 10 Mayıs üretim, 8-12 Haziran teslimse. İlk verdiğiniz bilgi 13-19 Haziran teslim şeklindeydi çünkü. Sizin için iyi bir gelişme :)   

Saygılar.

@alibertans hocam kesinlikle araç istediğiniz gibi olsun. Eksik bir donanım ile hele de sonradan ekleme ihtimali olmayan bir donanım ile almayın. Sadece bir bayiye bağımlı değilseniz. Vw canlı desteğe aradığınız aracı sorun. Eminim bulacaksınız...

@yusuf ST'ye danıştığımda ülke çapına baktığını ve benim istediğim donanımda bir araç olmadığını söyledi ne hikmetse. Yine de canlı destekle görüşmeli miyim sizce? 

Şu an için bilgi bu şekilde. 20. Hf üretim.

Sizin program öne çekilmiş görünüyor. Eğer 10 Mayıs üretim, 8-12 Haziran teslimse. İlk verdiğiniz bilgi 13-19 Haziran teslim şeklindeydi çünkü. Sizin için iyi bir gelişme :)   

Saygılar.
St arkadaşımız aynı dediğiniz gibi 1 hafta 10 gün öne çekildi ilk verdiğim tarihten diye belirtti evet.

Arkadaşlar merhaba, aranıza yeni katıldım. Benim sipariş aşamasıyla ilgili bir sorunum oldu. Forumun sıcak ortamına güvendiğimden yazma gereği duydum.

Ben de aranıza 3 ay sonra 1.2 tsi manuel comfortline camtavanlı + çeşitli donanımlara sahip  aracın siparişi için kaporamı vererek katılacaktım. Fakat bugün ST arayarak Almanya'nın , bir çalışma yaptıkları ve üretimi kıstıkları gerekçesiyle haziran sonu veya temmuz başı tahmini süresi olan aracımın siparişini almadıklarını ve bu sürenin bir ay kadar sarkacağını söyledi. Bu da aracın iyi ihtimalle ağustos sonunda geleceği anlamına geliyor. Ben de bu kadar beklemek istemediğimi ve ellerindeki araçları sordum. Neyse bana istediğim donanım ve araçlardan bir kaç tane önerdiler fakat cam tavan yok. Ne yapsam şaşırdım. Zaten 3 ay beklemeyi göze almışken bu yapılan da pek hoşuma gitmedi açıkçası. 1 ay boşu boşuna beklemek de canımı sıkan bir diğer neden. Bu konuda bana yol gösterebilecek biri olursa çok sevineceğim.
Bilmiyorum ikinci el düşünür müsünüz yada 1.2 piyasasını takip etmiyorum ama linkteki araç çok hoş duruyor.Eğer beklemek istemezseniz değerlendirin isterseniz.Bende bu bayiden siparişimi geçtim st ile aram iyidir gereken indirimi yaptırırız.

ÖZÖN OTO İSTANBUL VW BAYİİ NDEN GOLF 1.2 TSI COMFORTLİNE 110 HP
İlan No: 295792375
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-ozon-oto-istanbul-vw-bayii-nden-golf-1.2-tsi-comfortline-110-hp-295792375/detay

Moderatör tarafında düzenlendi:

@driver_can  Attığınız araç harika görünüyor cidden.  Benim ST'nin sunduğu ellerindeki 3 seçenek olan hepsi cam tavansız  1.2 tsi,1.4 dsg ve manuel Seçenekleri arasında ve bekleyip beklememek konusunda kafayı yemek üzereydim ki bir de 2. el seçeneği çıktı karşıma iyice kafam karıştı.   :)  Ancak yarın yine bir canlı destekle görüşüp ellerinde araç var mı yok mu sormak istiyorum. Önerinizi değerlendireceğim teşekkürler.

Geri
Üst Alt