Volkswagen'im Nerede? Sipariş sürecinin adımları, mesajları ve yaklaşık süreleri?

@driver_can hocam üretim 2 gün civarı die biliyorum ama teslimata 5-6 hafta daha var ya erken gelecek yada daha banda çıkmadı daha banada 25 hafta teslimat denildi haziran (20-25) ama hala üretim ön süreçteymiş bugün st ile görüştüm...

@HaK Hocam bendeki durum bu haftada aynı sizinki ne durumda???

@HaK Hocam bendeki durum bu haftada aynı sizinki ne durumda???
Fark yok Hocam, "üretim aşamasında" yazıyor. "Yoksa biz yanlışlıkla uzay mekiği siparişi verdik de farkında mı değiliz?" diye düşünmeye başladım.

Saygılar...

@HaK doğru diosunuz hocam st daha dosya hazırlama aşamasında dedi dün hayırlısı bakalım bayrama arabayla girsek bari :) :) :)  

@HaKHocam senin araba 1.2 miydi bugün st ile görüştüm üretimi bekleyen araçların hepsi 1.2 miş 66 gündür order da olan araçta varmış bayii bilgisayardan gösterdi 

uzayacak heralde benim sipariş

@HaKHocam senin araba 1.2 miydi bugün st ile görüştüm üretimi bekleyen araçların hepsi 1.2 miş 66 gündür order da olan araçta varmış bayii bilgisayardan gösterdi 

uzayacak heralde benim sipariş
Siparişim 1.4 Semih Hocam. Benim aldığım en son bilgiyi aktarayım istersen.

TSI motorlu araçların tamamının üretiminde bir gecikme söz konusuymuş. Siparişimin planlanmış fiili üretim haftası 20. haftaymış. Son güncel bilgi bu şekilde. 

66 gündür order'da bekleyen siparişin statüsünü tam anlayamadım ama, üretim planına alınmamış sipariş olarak düşünürsek pek mümkün gelmiyor Bana. Belki de devamlı revizyon yapan kararsız bir müşteri siparişidir o, kim bilir? :)  

Saygılar...

@HaKdoğru hocam 66 gün biraz fazla ama benimkisi 1 ayı geçti hala orderda 

st nin dediği 1.2 lerde bi sorun var dedi hatta aracın gelmesi gecikebilir gün içinde doğuşla mailleşeceğini söyledi sabah iş çıkışı bi daha görüşeceğim ...

hayırlısı bakalım...

@HaK st ile görüştünmü peki seninkidemi hala orderda kaçıncı gün olmuş???

@HaK st ile görüştünmü peki seninkidemi hala orderda kaçıncı gün olmuş???
Semih Hocam, Senin bayiye sipariş geçeli henüz 36 gün olmuş, üretimin tamamlanıp, limana sevk mesajının çıkması yaklaşık 45-55 gün arasında gerçekleşiyor. Sürecini buna göre takip et bence.

Orderda ifadesini hangi sürece karşılık kullanıyorsun bilmiyorum ama siparişimin üretim haftası netleşmiş, yani üretime planlanmış fiili olarak. Ama mesaj olarak üretim aşamasında yazıyor Volkswagenim'de.

Saygılar...

@HaKhocam gece gece yordum kusura bakma 

taktığım üretim haftasıda ileri gitmiş 

saygılar ....

saygılar ....
Semih Hocam yarın bir kaç farklı bayiiyi arayıp sorun isterseniz siparişlerde genel bir gecikme var mı? Varsa sebebi ne? Müşteriye verilen tahmini sürede bir öteleme yaratıyor mu bu aksama? Benzer yanıtları alırsanız içiniz rahatlamış olur. :)  

Saygılar...

saygılar ....
Semih Hocam ne oldu, var mı bir gelişme? Bilgilerde bir uyuşmazlık var mı? Fiili üretim haftanı net olarak öğrendin mi?

Saygılar...

Semih Hocam ne oldu, var mı bir gelişme? Bilgilerde bir uyuşmazlık var mı? Fiili üretim haftanı net olarak öğrendin mi?

Saygılar...
Sizin fiili üretim haftanız nedir acaba öğrenebildiniz mi?Benim ki 10 mayıs olarak belirtildi yanılmıyorsam.Haziran 8-12 arasında da teslimat gözüküyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:

@HaKevet hocam 20-25 haziran olan teslimat temmuz 4-8 haftasına sarkma ihtimali yüksekmiş 

hazır gitmişken havuzda bana uygun araç varmı yokmu die baktım içime sinecek aman aman araç yoktu beklemeye devam 

nasip artık hocam.

Geri
Üst Alt