Volkswagen'im Nerede? Sipariş sürecinin adımları, mesajları ve yaklaşık süreleri?

HaK

Üye
İsim
Hasan
Merhaba golftutkusu ailesi;

Yaklaşık Mart ayı ortası itibari ile araç siparişi veren ve sipariş sürecini Volkswagenim'den takip etmeye başlayan Volkswagen müşterileri farklı süreç ve mesajlarla karşılaşır oldular. Bizler gibi sürecin geçmiş tarihsel bilgisine sahip olan kişiler de farkettiler ki, Mart ayı itibariyle önceki dönemlere göre kronolojik sipariş süreci ve sipariş mesajları değişmiş gibi duruyor. Süreçte, bilgi karmaşasına, tutarsızlığa, belirsizliğe yol açtığı, bilginin yerini tahminlere bıraktığı görülüyor.

Konuyu açmamın amacı, sipariş süreci hakkında sahip olduğumuz doğru ve güncel bilgileri burada toplamak, tahmini verilerin elbirliği ile tekrar tutarlı bilgi haline dönüşmesini sağlamaktır.

Bunu gerçekleştirirken de elde ettiğimiz bilgilerin işe yaramasını sağlayabilir, yeni sipariş vererek forumumuza katılan üyelere de planlamalarını yapabilme yönünde ışık tutmasını hedefleyebiliriz.

1- Sipariş süreç adımlarının kronolojik sıralaması?

2- Her süreç adımının Volkswagenim mesajı?

3- Her süreç adımının yaklaşık süresi?

4- Bu sürelerin Araç teknik özelliği, std. donanım, opsiyonel donanım ile korelasyonu?

5- Süreç adım sürelerinin ve toplam sipariş süresinin sürekli takibini yapabilir, iyileşmeyi izleyebiliriz.

Bu konuya gelen verileri yukarıdaki 5 maddeye yanıt verecek şekilde derleyip bilgiye dönüştürmeyi düşünüyorum. Dolayısıyla gelen verilerin de bu amaca hizmet edecek netlikte olması çok önemlidir.

Forumun diğer konularında bu amaca hizmet edecek bilgilere rastlandığında bu konuya transfer edilirse süper olur @yusuf Hocam.

Tarayıp bulabildiğim mesajları aşağıya ekliyorum ama bu mesajlar şu an kullanılmıyor ya da farklı anlam taşıyor olabilir.

Saygılar.

Ekli dosyayı görüntüle 3319

Ekli dosyayı görüntüle 3320

Ekli dosyayı görüntüle 3321

Ekli dosyayı görüntüle 3322

Ekli dosyayı görüntüle 3323

Ekli dosyayı görüntüle 3324

Ekli dosyayı görüntüle 3325

Ekli dosyayı görüntüle 3326

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ekli dosyayı görüntüle 3327@HaK hocam 26 martta kapora verdim 1 nisan takip noyu aldım ilk baktığımdada şimdide üretim aşamasında dio daha öncede söz etmiştik ilginç ya site de var sorun ya bende

hatta bu sabah mail attım vw iletişime daha yanıt gelmedi

gece çalıştığım içinde st ile görüşmedim yarın bi görüşürüm olmadımı iyi akşamlar ....

Moderatör tarafında düzenlendi:
Site üretim aşamasında anlaşılan hocalarım ?????

1 haftadır limana sevk ediliyor. Nerde bu liman  s=s20

@Striker02 hocam hiç olmazsa liman yazısını yakaladınız, bizimki 20 gündür üretiliyor  8D

@knocknock hocam valla doğru dion limanda olsa bakmaya giderizde nerde....

@Semih limanda değil ki daha turkiyeye yola çıkacak gemiye sevkiyat yapilmamis.  

@Striker02 2-3 güne gemi görülür hocam allah utandırmasın kazasız belasız binin inşallah...

Bu mesajlardan sonra kendi hallerim geldi aklıma :)  sipariş numarasıyla 2 günde bir kontrol ediyordum o da yetmezmiş gibi canlı destekten soruyordum falan neyseki 44 gün gibi bir sürede geldi de fazla acı çektirmedi. Araçlarını bekleyenlere Allah kolaylık versin.

@Semih, @Striker02, @knocknock

Merhaba, imzanıza siparişinizin güncel detayını işlerseniz iyi olur. (fiyat listesindeki açıklaması ve istediğiniz özel opsiyonlar) Benim siparişimi imzamda görüyorsunuz sanırım.

Siparişin sisteme giriliş tarihini, Almanya'nın siparişi kabul (sipariş no çıkması) tarihi, VW sitesinden takibe başlanması ile beraber gördüğünüz mesaj ve tarihlerini bildirirseniz bir istatistik oluşturmaya başlayabiliriz. Anlaşılan sitede araç bekleyen sadece 4 kişi var.

Saygılar...

Tamamdır hocam

Golf 1.2 tsı bmt 110ps comf. Manuel

2016 tornado kırmızı

İçi siyah

Led arka stop

17" dijon jant

Işık görüş paketi

Panoramık cam tavan

Bi-xenon ve gündüz led

Sürüş konf. Paket

Yer tasarrufu stepne

Anahtarsız giriş ( güvenli kilitlemesiz)

Elk katlanır ayna

+ ergoActive Koltuk

Golf 2016 1.4 tsi hıghlıne manuel

-kurşun gri

-cam tavan

-geri görüş kamerası

-ergo active koltuk

28 mart sipariş geçildi

31 mart sipariş numaram mail geldi

o günden beri üretim aşamasında gözüküyor.Tahmini teslimat 13-19 haziran denildi mayıs sonu olması için umut ediyorum:)

Geri
Üst Alt