18" Lastik Önerisi

010salih

Üye
İyi günler arkadaşlar. Aracımı forumda bilenler bilir az çok aracım 1.2 tsı 110 hp manuel , 16" janttan 18" janta geçmeyi düşünüyorum , istanbulda biyerle görüştüm dedim michelin lastik istiyorum 225 40 18 dedi 225 koyarsak sürtme yapabilir ya 215 koyalım yada jantı içten tornaları ET değeri küçülür 225 koyarız ama michelin koyma aynı hamura sahip sana starmaxx takalım inan michelinden daha iyi yanak konusunda falan dedi , siz ne diyosunuz bu duruma ? konforu etkiler mi ?

Ekli dosyayı görüntüle 3213

Moderatör tarafında düzenlendi:
Araba orjinalinden düşük sanırım bence bu basıklıkla dover jantlar gayet güzel durmuş.18 takmak hem bütçeyi yoracaktır hemde aracı.Ona harcayacağınız rakamı kendi fikrimi söyleyecek olursan farları bi xenonla değiştirip ön görünümü daha agresif yapabilirsiniz.

@driver_canaraç zaten kısmetse yakında farlar dahil gti görünüme çevrilicek ama öyle bi görüntüden sonra jantlar boş göstermez mi ? ​

r tampona ısınamadım bi türlü ya gti daha agresif geliyo bana :)

@010salih Aracımda eibach 3,5 dizel için yay var. Dayton 225/40/18 taktırdım 3 ay önce, starmaxx da alternatifler arasındaydı. Dayton u da Bridgestone üretiyor. Gayet memnunum bir sıkıntı yaşamadım şu zamana kadar. Lastik olarak Daytonu da düşünebilirsin.

3 gün önce 18" e geçtim bende, 225/40/18 semperit lastik aldım. kafa basıklığı seninki kadar. haftasonu 500km yol gittim, sadece viraj içinde ani direksiyon çevirmesinde iç davlumbazdan sürtme sesi geldi. onun dışında köy yolunda gezmeme rağmen sürtme vs. sıkıntı yaşamadım. 215 görüntü açısından da hoş olmayabilir bence :)  

Ekli dosyayı görüntüle 3217

@MuratÇKRKÇlastikten memnun musunuz yol sesi konfor vs ? Bakalim ya 215 koyucam yada arka taraftan jantlari 5 mm kadar tornalaticam ?

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2 tavsiyemdir, çok memnunum.

@010salih biraz sesli bi lastik viraj ve fren mesafesi olarak çok fazla deneme şansım olmadı. Torna işi bence riskli balans konusunda sıkıntı yaşayabilirsin

@010salih biraz sesli bi lastik viraj ve fren mesafesi olarak çok fazla deneme şansım olmadı. Torna işi bence riskli balans konusunda sıkıntı yaşayabilirsin
Bakalim belki petlas alirim bi haftasony istanbuls gelicem bi abi r400 modeline takmisti onu denicem bide difizor vs vs bi kac isim var :) duruma gore 215 te takabilirim et degerine bagli

Goodyear tavsiye edebilirim. lastikler çok iiydi kullanmıştım :)

Geri
Üst Alt