DIY - Halojen Stoplara Kayar Ledli Sinyal Projesi

GolfTutkulu

Paylaşımcı Üye

İsim
Ahmet
Araç
2013 1.2 TSI Midline Plus Manuel
Merhaba uzun zamandır aklımdaydı.

Olur mu olmaz mı derken aliexpresten kayar led sipariş verdim ve sinyallerin içine yerleştirdim. Kodlamayı 6-led lichtmodul seçip dimmwert değerini 127 yaptım.

Sonuç şimdilik (birkaç çözülmesi gereken nokta dışında) idare eder oldu.

Öncelikle stopları sökmek kolay herhangi bir alet kullanmaya bile gerek yok.

Bagaj içi döşemenin orada yeri var zaten, oradan mandalı çevire çevire açıyor, soketin kırmızı piminden kurtarıp çıkartıyoruz.
IMG20220724151915.jpg
Ampüle ulaşmamız için de kapağın kenarlarındaki tırnakları esnetip kapağı kaldırıyoruz.
IMG20220724151956.jpg
Sinyal Ampül soketini çekip çıkarıyoruz.
IMG20220724152027.jpg
İçeriye led i uzatıp bağlantıyı yapıp kapakları kapatıp tekrar yerine yerleştiriyoruz.

Yalnız benim uygulamadaki eksiklere gelince.
1.si şerit led 15 cm kısa geldi kenarlarda boşluk kaldı, 21 cm şerit led şart.
Screenshot_2022-07-24-17-05-59-68_965bbf4d18d205f782c6b8409c5773a4.png
Screenshot_2022-07-24-17-05-53-23_965bbf4d18d205f782c6b8409c5773a4.png
2.si içeride sabitlemenin bir yolunu bulmak gerekecek şuan boşta.
3.sü stopta sinyalin dışı buzlu olmadığı için, şeffaf olduğu için, şerit led kabak gibi görünüyor. Biraz çirkin olmasına sebep oldu.

Önüne buzlu plastik gibi birşey kesip montajlanarak çirkin görüntüden uzak olabilir belki.

Şimdilik deneme yaptığım için çok uğraşmadım artık. Market ve pazara gidecektim hanımdan habersiz uğraştım 😂

Aldığım kayar ledin linki aşağıdadır.
Siz bundan satın almayınız kısa kalıyor çünkü (15cm)

Daha uzununu (belki 21 cm) sipariş edip bunu da ayna içindeki sinyallere kullanabilirim belki.

Tekrar eski haline dönmek de kolay... Olur ya alakasız bir yerde kendini bırakırsa alet gerektirmeden söktak yapılabiliyor.

Forumda bu tarz işleri seven üyelerimiz belki daha iyisini yapacaktır, yapmak isteyenlere de yol gösterici olur diyerek sizlerle de paylaşmak istedim.

Mutlu pazarlar dilerim herkese.

IMG_20220724_171903.jpg

IMG_20220724_171403.jpg

Son düzenleme:

Arıza ışığı yanma olmadı galiba görüntü için stop lambasına beyaz kısma karartma gibi film gibi birşey olmaz mı iç taraftan ben çok beğendim niyetlenirsem yapmaya rahatsız ederim sizi

Arıza ışığı yanma olmadı galiba görüntü için stop lambasına beyaz kısma karartma gibi film gibi birşey olmaz mı iç taraftan ben çok beğendim niyetlenirsem yapmaya rahatsız ederim sizi
Kontak kapalı iken denemiştim, arıza ışığı görmedim o yüzden.

Ama her ihtimale karşı yine de kodlama ile değiştirdim ampül tipini ve dimmwert değerini.

Yapacaksanız planlama ölçme biçme tasarı yapın mutlaka, benimki acaba olur mu diye meraktan denemek oldu biraz.

Böyle ufak denemelere hastayım gerçekten. Başlangıç adımı için gayet güzel bence. Yalnız sol sinyal gayet güzel yanarken sağdaki arada bi pır mı yapıyor belkide video kaynaklıdır ? Bence sinyal kısmına bi film deniyebilirsiniz en ucuz ve pratiği gelişmelerden mutlaka haberdar edin :) elinize sağlık iyi forumlar

Böyle ufak denemelere hastayım gerçekten. Başlangıç adımı için gayet güzel bence. Yalnız sol sinyal gayet güzel yanarken sağdaki arada bi pır mı yapıyor belkide video kaynaklıdır ? Bence sinyal kısmına bi film deniyebilirsiniz en ucuz ve pratiği gelişmelerden mutlaka haberdar edin :) elinize sağlık iyi forumlar
Evet sağdaki sönerken en uçta bir ışık yanıp sönüyor, muhtemelen şerit ledde bir düzensizlik olabilir.
Daha uzununu alıp denediğimde bakacağım sorun devam ediyor mu diye.
Teşekkür ederim, size de keyifli forumlar.

Geri
Üst Alt