DSG, 17bin km, Gıcırdama, Kavrama değişimi !

Benim aracım Golf 7 tdi dsg 45.000 bakımında kavrama değişti şimdi 80.000 km de herhangi bir sıkıntı yok vites geçişleride kalkışta pürüssüz

Su DSG den cok korkuyorum valla :)  Ins sikintisiz uzun km ler binerim aracima geldiginde.

Benim aracım Golf 7 tdi dsg 45.000 bakımında kavrama değişti şimdi 80.000 km de herhangi bir sıkıntı yok vites geçişleride kalkışta pürüssüz
@anilyucee

Arac tdi dsg ve yazilimli idi galiba kac bg?

Baska forumlarda görmüştüm dun araştırırken.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@Jesi geçmiş olsun. Değişen kavramanın parça kodunu paylaşırsanız sevinirim.

@ansolak yazılım yok yaptırcaktım ama askere gelince yaptıramadım

Şimdi aracı sıfırıyla takas yapmayı düşünüyorum kurşun gri veya pasific mavi bi kaç opsiyon daha ekliycem

Merhabalar,

Bu sabah saat 11.00 sularında aracımı doğuş oto Kartal'a bir test sürüşü sonrası (kavramadan gelen sesi birde kendileri duyup kaydetmek istediler)kendilerine teslim ettim.

Sağolsunlar hiçbir zorluk ve sorun çıkartmadan hemen ilgileneceklerini,gereken parçanın stoklarında mevcut olduğunu ve bu akşam mesai yaparak yarın sabah saat 10.30 gibi aracı yıkatıp teslim edeceklerini söylediler,doğuş kartal servisin bu ve daha önceki ziyaretlerimdede olduğu gibi müşteri memnuniyeti odaklı verdikleri hizmet gayet kaliteli ve memnun edici.

Umarım yarın sabah sorunsuz bir şekilde aracıma kavuşurum :) ;)  

Dün vites geçişlerinde gelen gıcırdama sesi için bu sabah servise gittim.Test sürüşünde ses farkedildi.

Kavrama değişecek denildi.

Bugün Ankaraya gitmek zorunda olduğum için ptesi işlem açılacak ve muhtemelen perşembe kavrama değişecek.

Araç 1 aylıkken direksiyon soyulması sebebiyle değişmişti.

9 aylıkken de kavrama değişecek.

Start stoptaki tırlama sesini hala servise denk getiremedim, duyduklarında heralde o sistem değişir.

Hocam start stop taki ses bendede oluyor benim şahsi yorumum hafif dokununca araba calısıyor fakat auto acık oldugu icin araba gitmiyor ama auto dan cıkmakla cıkmamak arası kalınca ses yapıyor yani bir nevi el freni cekikken arabayı cok kücük kıpırdatmaya benziyor.. İşte o anda o tır sesi gelıyor.. Ama bende 3-5 kez oldu 4 ay oldu arabayı alalı..

Merhabalar,

Bugün öğleye doğru aracımı teslim aldım,malum dsg kavrama sorunu halledilmiş ve diğer kontroller yapılmış.

Kavrama yenisi ile garantiden değiştirildi dolayısı ile hiçbir ek ücret talebi olmadı.

Ama eğerki aracınızın garantisi yok veya bitmiş ise yaklaşık 3000.00 TL bir maliyet sizleri bekliyor olacaktır.

Bilgilerinize / Saygılarla

@EMRAH ATTS @yusuf @ansolak @maniax @kimi-emd @fcsrn @jajaja @silvershadow @Adv_Dbl @HaK @alper32 @erkanzimage.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
gecmiş olsun adnan hocam tabiki yine iyi günlerde kullanın yeni kavramanızı :'(

Merhabalar,

Bugün öğleye doğru aracımı teslim aldım,malum dsg kavrama sorunu halledilmiş ve diğer kontroller yapılmış.

Kavrama yenisi ile garantiden değiştirildi dolayısı ile hiçbir ek ücret talebi olmadı.

Ama eğerki aracınızın garantisi yok veya bitmiş ise yaklaşık 3000.00 TL bir maliyet sizleri bekliyor olacaktır.

@EMRAH ATTS @yusuf @ansolak @maniax @kimi-emd @fcsrn @jajaja @silvershadow @Adv_Dbl @HaK @alper32 @erkanz
geçmiş olsun Adnan hocam, iyi günlerde kullanın :'(

Merhabalar,

@EMRAH ATTS @yusuf @ansolak @maniax @kimi-emd @fcsrn @jajaja @silvershadow @Adv_Dbl @HaK @alper32 @erkanzEkli dosyayı görüntüle 4295
hocam geçmiş olsun,

garanti bitse bile düzenli ve serviste bakımlarını yaptırdığımız zaman sadece işçilik ile iyi niyet garantisinden yaralanabiliriz diye biliyorum benzer bir durumda, yanlış değilimdir umarım :)

@Jesi Adnan Hocam, geçmiş olsun. Uzun yıllar kullanmanızı, periyodik bakım dışında servise son gidişiniz olmasını diliyorum. 

Saygılar...

Garanti bittiğinde iyiniyet garantisinden değişimde 700 tl civarı işçilik ödenerek kavrama değiştiriliyor. Servisten aldığım bilgi bu. Bilgilerinize..

Garanti bittiğinde iyiniyet garantisinden değişimde 700 tl civarı işçilik ödenerek kavrama değiştiriliyor. Servisten aldığım bilgi bu. Bilgilerinize..
Merhabalar @alper32 umarım öyledir zira azımsanacak bir masraf değil.

Ama benim garantiyle ilgili en azından şimdilik herhangi bir sorun olasılığı yok,17000 km olmasına rağmen aracım henüz üç aylık ve garanti 2+2 :) ;)  

Saygılarla

Merhabalar,

@EMRAH ATTS @yusuf @ansolak @maniax @kimi-emd @fcsrn @jajaja @silvershadow @Adv_Dbl @HaK @alper32 @erkanzEkli dosyayı görüntüle 4295
Adnan abi yeni gördüm  geçmiş olsun üzüldüm kavramanın değişmesine. Her ne kadar bu tür olaylar can sıksada araca yeni takılan kavramada inşallah sıkıntı çıkmaz ve gönül rahatlığıyla binersin . inşallah birdaha da servise herhangi basit bi olaydan dahi uğramazsın.

Geri
Üst Alt