DSG, 17bin km, Gıcırdama, Kavrama değişimi !

alper32

Katılımcı Üye

İsim
Alper
Dün vites geçişlerinde gelen gıcırdama sesi için bu sabah servise gittim.
Test sürüşünde ses farkedildi.
Kavrama değişecek denildi.
Bugün Ankaraya gitmek zorunda olduğum için ptesi işlem açılacak ve muhtemelen perşembe kavrama değişecek.

Araç 1 aylıkken direksiyon soyulması sebebiyle değişmişti.
9 aylıkken de kavrama değişecek.
Start stoptaki tırlama sesini hala servise denk getiremedim, duyduklarında heralde o sistem değişir.

Dün vites geçişlerinde gelen gıcırdama sesi için bu sabah servise gittim.
Test sürüşünde ses farkedildi.
Kavrama değişecek denildi.
Bugün Ankaraya gitmek zorunda olduğum için ptesi işlem açılacak ve muhtemelen perşembe kavrama değişecek.

Araç 1 aylıkken direksiyon soyulması sebebiyle değişmişti.
9 aylıkken de kavrama değişecek.
Start stoptaki tırlama sesini hala servise denk getiremedim, duyduklarında heralde o sistem değişir.
üzüldüm Alper hocam, umarım kısa zamanda sorunları giderilir, kavramayı değişime götüren yolun genellikle kullanım alışkanlıklarından kaynaklandığı söylenir ancak tam olması gerektiği gibi kullanılan durumlarda da arızalar olabiliyor, neyse ki her iki durumda da garantiden hatta garanti bitse de iyiniyet garantisinden sorun çözülüyor...

sizin kullanım alışkanlığınızda yaptığınız bir yanlışlık var mıydı hocam, yoksa dsg için ne gerekiyorsa yaptınız ve yine de bu hata ile mi karşılaştınız?

@alper32 

hocam gecmiş olsun. Bu konuyu görmeden cevap yazdım. Demek sorun buymuş

Geçmiş olsun hocam

hocam çok geçmiş olsun. sonuçlardan bizide haberdar edin. Doğuş tarafında sıkıntı yaşarsanız direk müdürleri ile konuşun. fazla muhattap olmayın. 

@alper32 hocam çok geçmiş olsun benim de en cok korktuğum konu buydu. Kullanımda nasıl kullandınız acaba ?

Arkadaşlar uzun süreli kullanımda dsg golfunuzde kaç kez sorun yaşadınız ?

Hocam çok geçmiş olsun. Benim henüz bir Golf'üm yok ama almaya niyetli birisi olarak DSG ile ilgili çıkan bu sorun beni hayli endişelendirdi açıkçası. Araçlarını DSG'li alan arkadaşları daha da fazla endişelendirmiştir bundan şüphem yok. Ben DSG'li araç alınca hep bu korkularlamı yaşayacağım onu şimdiden düşünür oldum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geçmiş olsun hocam. 

DSG li araçlarda garanti standart 5 Yıl olmalı.

2 yıl nedir ki. 

Geçmiş olsun ucuza satsalar anlarımda birde çok pahalı keşke bmw nin zf8 şanzumanına geçseler

Sent from my iPhone using Tapatalk

Geçmiş olsun,

Sent from my iPad using Tapatalk

Tesekkürler arkadaslar

umarım forumda ilk ve son kişi olurum bu sorunu yasayan.

aracı son derece titiz ve tutkuyla kullandım. 

Servisin açıklaması hatalı parça kaynaklı bir durum olduğu. Size denk gelmiş dediler. Sivasta bu hata ile karşılaşıp kavraması değişen ikinci golf.

ayrıca hiçbir kullanım stilinin 20binde kavrama bitirebileceğini sanmıyorum.

Yinede Golf'ü seviyorum. Yarın cam filmi taktıracağım ;)

Geri
Üst Alt