Jump to content
HaK

ANKET-Golf'lerimizi Neden Satıyoruz?

ANKET-GOLF'lerimizi Neden Satıyoruz?  

90 oy

1. 1. Golf'lerimizi neden satıyoruz?

• Model yılını yükseltmek istedim/istiyorum.
    • Yatırım için almıştım, çok kazandırınca sattım.
    • Doğuş'un Satış Sonrası politikası beni pes ettirdi.
    • Bir üst segmente geçiş yapmak istedim/istiyorum.
    • Hayallerimdeki ödeme planı gerçeklerle çakışmadı.
    • Maymun iştahlıyım, 3 aydan fazla aynı aracı kullanamam.
    • Bazı özellikleri/donanımları yüzünden Bende hayal kırıklığı yarattı.
    • Benim için teknoloji çok önemli, yenilikleri yaşamak hoşuma gidiyor.
    • Arada koyardım malum siteye aracımı, nasıl olduğunu anlamadan satıvermişim.
    • Aracımın başına gelenlerden sonra bir türlü ısınamadım, istemeye istemeye sattım.
    • Sattım/Satıyorum/Satacağım, çünkü gayrimenkul alacağım.
    • Sattım/Satıyorum/Satacağım, çünkü işimin patronu olacağım..
    • Ailemize yeni birey/ler katıldı, önceliklerimiz değişti, bagaj lazım, Sedan lazım.

Recommended Posts

Kalpten severek, 
Gönülden överek,
Hayallerimizi süsleyerek,
Opsiyonları hatim ederek,
Belki de üç ay bekleyerek,
Bu sürede Doğuş'a bile tahammül ederek,

aldığımız Golf'lerimizi neden elimizden çıkarttık, çıkartıyoruz ya da çıkartmayı planlıyoruz?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@EMRAH ATTS Hocam, Siteye koyup nasıl olduğunu anlamadan satıvermişsiniz aracınızı. Yaşadığınız bu deneyiminizi Sizden öğrenmek isteriz, merak ettik doğrusu. Hem bizler için de bir tecrübe olur. :)

Saygılar...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Is kurmak icin satma secenegi eklenebilir. Aile genisledigi icin de ihtiyaclar degismistir bu secenekler de eklenebilir. Su an uzun vadede satma dusuncem yok en az bes sene kullanirim diye dusunuyorum. Ama hayat karsimiza ne cikarir bilemeyiz. Mesela son sinif.hukuk ogrencisiyim bekarim. Kariyer planimda akademisyenlik var ama olmamasi ihtimalinde avukatlik dusunuyorum. Avukat olursam buro acmak icin aracimi satabilirim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hocam hayırlısıyla kazasız belasız siparişim gelsin de alayım, daha sonra satma işini düşünürüz 8D

Fakat ilerde satarsam ya yeni modeli çıktığı için satarım, ya da üst segmente geçmek için.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bir önce ki aracım 2014 1.2tsi midline idi.Aracımdan çok memnundum.. uzun vadeli kullanmayı düşündüğüm için hem model yılı hem de donanımsal olarak yükseltelim dedik.Yeni aracımı alalı da yaklaşık 2 ay oluyor.. iyi ki de böyle bir değişiklik yapmışım.. golf'e olan tutkum tavan yaptı diyebilirim :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, osmanturev yazdı:

Is kurmak icin satma secenegi eklenebilir. Aile genisledigi icin de ihtiyaclar degismistir bu secenekler de eklenebilir. Su an uzun vadede satma dusuncem yok en az bes sene kullanirim diye dusunuyorum. Ama hayat karsimiza ne cikarir bilemeyiz. Mesela son sinif.hukuk ogrencisiyim bekarim. Kariyer planimda akademisyenlik var ama olmamasi ihtimalinde avukatlik dusunuyorum. Avukat olursam buro acmak icin aracimi satabilirim.

Seçenekler eklendi Hocam. Teşekkürler... :) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@HaK

degerli hasan hocam biraz sabırsızım gözden çıkarttığım için durmasını istemedim tanıdığım bır arkadaşım var galerici benden kazanma durum bu araç bu şu paraya alıcaksan gel satışı yapalım dedim geldi araçta zaten sorun yoktu kontrol dahi etmeden binip satışı yaptık 

nette durdukca canım sıkıldı araca satılık yazmayıda hiç sevmem tofaş gibi kuşumu satıyorum tarzı alanda hayrını görsün :000074-medium:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@enpisagor Dostuma katılıyorum.İçimizde kalan opsiyonları ekletip kullanmak istediğimden satmıştım.

[2014 Highline (10.000km de satmıştım) -> 2015 Highline geçiş yaptım(Durban Jant-Spor Süspansiyon-Can Tavan-6.5' ekran ve yol bilgisayarı Renkli)] bu ek özellikleriden dolayı 8D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

İlk gözağrım olan golfe maddiyat yüzünden hoşçakal demiştim. Aynı ilçeye satmıştım hatta. Okul çıkışı yolumu uzatıp her gün park ettikleri yerden geçiyordum.

Kısa bir süre sonra durum düzelince yeni golfler nasip oldu.

Şimdiki kullandığım mk6 ile 3 yıldır beraberiz. Kendisinden bir türlü ayrılamıyoruz ailecek. Hatta üst kat komşumu geçen yıl geri çevirmiştim. Geçenlerde yine sıkıştırdı ver artık şunu diye. 

Ama yeni ve bana göre en güzel kasa mk7 için yollarımızı yakında ayırıyoruz, inşallah.  

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Tiguanı bekleyemedik, golf aldık. Kullandıkça sevmeye başladım. 

Satarsak eğer bir sonraki araç vw olmayacak büyük ihtimalle. Hem Doğuş'un satış politikası hem de Dsg sorunları. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ankete katılan 20 Golf Sevgidaşımız bizlere çok olumlu mesajlar verdi. Katılımcı sayısı arttıkça, verilen mesajlar daha net, daha detay sonuçlara da götürebilir bizleri...

-Ayağımı yorganıma göre uzatmayı bilirim.

-Yalınlık, Sadelik, Ergonomik yapı hoşuma gider.

-Aşırı değişimden, sil baştan dizayndan yana değilim.

-Aracıma oldukça sadığım, ondan kolayına vazgeçemem.

-Çoğu zaman Konforlu, Sakin, Risksiz sürüşü tercih ederim.

Saygılar.,,

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Değerli Hasan HOcam;

Benimkisi stratejik bir karadı.

Gayrı menkul alabilmem için birikimimi arttırmam gerekliydi.

Satarken zarar etmedim çok şükür ve ciddi bir yatırım olduğunu bana gösterdi.

3 yaş ve 10 bin km psikolojik sınırını aşmadan satmalıydım.. ve öyle de oldu.

Cidden ailemizin bir bireyi ayrılmış gibi üzüldük günlerce..

Sonuçta bana en uygun seçenek olan:

Sattım, çünkü gayrimenkul alacağım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

maymun iştahlıyım sanırım ama 3 ayda değil yani :) Yine de en yakın diye onu seçtim. Aklımda olan 3-4 araç var, golf'ü satarsam onlardan birini almayı planlıyorum kısmetse. Bir de bu makyaj meselesi vs. biraz aklımı karıştırdı, makyaj gelecekse gelmeden satayım istedim. Gerçi makyajda gelmez heralde. Yoksa araçtan yana hiç bir memnuniyetsizliğim yok, sınıfının lideri ünvanını sonuna kadar hakediyor bence.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
17 dakika önce, scorpion yazdı:

maymun iştahlıyım sanırım ama 3 ayda değil yani :) Yine de en yakın diye onu seçtim. Aklımda olan 3-4 araç var, golf'ü satarsam onlardan birini almayı planlıyorum kısmetse. Bir de bu makyaj meselesi vs. biraz aklımı karıştırdı, makyaj gelecekse gelmeden satayım istedim. Gerçi makyajda gelmez heralde. Yoksa araçtan yana hiç bir memnuniyetsizliğim yok, sınıfının lideri ünvanını sonuna kadar hakediyor bence.

Anketin ilk maymun iştahlı golf kullanıcısısınız hocam, Golf'te ender rastlanır bu profile. :) 

D, E segmente dikey geçişe memnun oluruz tabii. Bir gün sıkılır da tekrar GOLF'e dönmeyi düşünürseniz, Bizler burada Sizi bekliyor olacağız.

Saygılar...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@HaK Hasan hocam  aracımı en kısa zamanda satma düşüncesindeyim satma isteme sebebim öncelikle yaşadığım  kaza ve model yükseltmek istememden dolayıdır. Kaza yapınca ister istemez soğunuyor arabadan. Tabi sonuç olarak amaç model yükseltmek :)  @jajaja cihan hocam gibi şeytan beni de bmw için dürtmüyor değil :('

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: bursair
      ARAÇ BİLGİLERİ
      Genel bilgiler: Pasifik Mavi , Boya değişen yok , Kamera, Cam Tavan , ULED  
      Boya ve değişen:  Yok
      Fiyat: 135.000tl .  -   ilan no : 698418789 - sahibinden ilan numarası
      Km : 38.000
      FOTOĞRAFLAR:

• Yazan: Hüseyin Koç
      Ürün Adı:  Discovery Pro Mib 2 ve amblem kamera
      Detaylar:  Discovery Pro mib 2 sorunsuz arka amblem camera ile beraber çercevesi de verilecektir. Ayrı ayrı satış yapılabilir... Ayrı satış fiyatları için konuşalım.
      Fiyat:  8000tl
      Fotoğraf:  
    • Yazan: rasistaken
      Merhaba dostlarım. Cümleten iyi akşamlar dilerim. Dün bir konu açmıştım Jetta ile alakalı. Ekonomik durumumdan dolayı biraz para gerekli olduğu için arabamı takas+para ile satmak istiyordum. Bugün bir araç buldum. Konuştuk ve anlaştık. 2014 1.4 TSI ACT 140PS DSG F1 132.000 kmde bir arabası var arkadaşın. Fiyatı da gayet uygun geldi bana. Emsallerine baktığım kadarıyla. Malum sitede ilan fiyatı 75.500 gözüküyor. Yarın almaya gideceğim diye düşünüyorum ve size de danışmak istedim. Araçta 26.000 hasar kaydı var. Sorduğumda ise verdiği cevap tam olarak böyle. "Sol ön çamurluk değişik sağ ön çamurluk boyalı sol arka camurluk boyalı hasarı sol ön camurlukta. Yandan darbe almıs jant amörtisör teker bilyası falan ön takım değişmiş ondan dolayı gelıyo hasar" Motora ve şaseye dokunulmamış bilgisini aldım. Sizce nasıl dostlarım?
    • Yazan: rasistaken
      Merhaba dostlarım. İyi akşamlar dilerim herkese öncelikle. Kısa bir süre önce 2016 model 1.2 TSI Comfortline paket Golf almıştım fakat ekonomik nedenlerden dolayı satmak zorundaydım. Bir arkadaş ile takasa girmeyi düşünüyorum. Arabası 2012 model 1.4 TSI Comfortline paket bir Jetta. Üste makul bi para alacağım. Sorum daha önceden veya şu an Jettası olanlar tecrübelerini paylaşırlarsa sevinirim. Ne gibi farklılıklar yaşarım? Şimdiden teşekkür ederim.
    • Yazan: serhatas
      Merhabalar aranıza yeni katıldım. Tecribeli arkadaşlara bir sorum olacaktı. Golf7 aracım anahtar pil uyarısı veriyordu, pili değiştirdim uyarı gitti. Birkaç gün sıkıntısız kullandım. 2 gün sonra anahtar çalışmadı. Manuel olarak kapı açılıyor ve araba çalışıyor. Yedek anahtar da sağlam. Düşünüyorum ki beyni silindi. Tekrar nasıl senkronizasyon yaparım yardımcı olursanız sevinirim. Pil dolu anahtar üstündeki kırmızı lamba da yanmıyor.