Araç esnediği esnada kapılardan gelen kauçuk gıcırdama sesi.

yavuzbattal

Katılımcı Üye

İsim
Yavuz
Araç
Golf 8 Life
Arkadaşlar merhabalar, kötü yoldan ağır geçerken araç esniyor ve kapılardan kauçuk gacırdamasına benzer bir ses geliyor. Neredeyse tüm kapılardan duyuyorum. Aracı yıkadığım zaman bir süre kesiyor, sonra yine başlıyor. Sizlerin araçlarında da var mı böyle bir ses ? Çözümü hakkında bir fikir var mı?

Arkadaşlar merhabalar, kötü yoldan ağır geçerken araç esniyor ve kapılardan kauçuk gacırdamasına benzer bir ses geliyor. Neredeyse tüm kapılardan duyuyorum. Aracı yıkadığım zaman bir süre kesiyor, sonra yine başlıyor. Sizlerin araçlarında da var mı böyle bir ses ? Çözümü hakkında bir fikir var mı?
Yavuz bey bahsettiğiniz sorundan kurtuldunuz mu ?

Upvote 0

Evet buldum. Ön ve arka kapıların çerçeve kısmında bulunan kadifemsi tarafa denek gelecek şekilde şase kapı içlerine “a” sütünündan “c”ye kadar bez bant çekin. Sonrasında şaşıracak ve aracınızı bir o kadar seveceksiniz. :) Yarın foto eklerim.

Upvote 0
Evet buldum. Ön ve arka kapıların çerçeve kısmında bulunan kadifemsi tarafa denek gelecek şekilde şase kapı içlerine “a” sütünündan “c”ye kadar bez bant çekin. Sonrasında şaşıracak ve aracınızı bir o kadar seveceksiniz. :) Yarın foto eklerim.
Başka çözümü yok mu 😊 ben o kadifemsi kapı çerçevelerinin hepsini yenisiyle değiştirdim yine ses geliyor

Upvote 0
Fotoğrafınızı beklemekteyiz 👍

Upvote 0
Arkadaşlar selam, kendi derdime düştüm maalesef. Aracın farlarını yapmaya çalışıyoruz, ilk etapta olmadı maalesef.
Metin çözüm bulmaya çalışıyor, olacak inşallah. Aracım şimdi Enderde. İlk müsaitliğinde çekeceğim fotoları. Kusura kalmayın.

Upvote 0
Bant işi ise, daha önce BMW lerde olduğunu duymuştum. Onlar şeffaf bant yapıştırmışlar. İlk etapta ne yaptıysam olmadı. Servis yağlayarak sorunu çözmeye çalışıyor. Bir süre sonra tekrarladığını tecrübe ettim. Pudra bile sürdüm, silikon siprey vs. Ben de bunu denedikten sonra oldu. Varsa başka çözüm yapalım hep birlikte. :)

Upvote 0
Bant işi ise, daha önce BMW lerde olduğunu duymuştum. Onlar şeffaf bant yapıştırmışlar. İlk etapta ne yaptıysam olmadı. Servis yağlayarak sorunu çözmeye çalışıyor. Bir süre sonra tekrarladığını tecrübe ettim. Pudra bile sürdüm, silikon siprey vs. Ben de bunu denedikten sonra oldu. Varsa başka çözüm yapalım hep birlikte. :)
Abi problem genel mi sadece öğrenmek istedim. Ben servisten direct değiştirdim ama yine ses yapıyor bant kolayda o bant ne kadar kalıcı ?

Upvote 0
Şu an bende ses yok, uzun zaman oldu. Yağmurlu havada da kullandım. Şimdilik devam. Sesin Doğuş’taki çözümü beni tatmin etmiyor. Uğraşacak ne gücüm ne de zamanın var.

Upvote 0

Geri
Üst Alt