1.4 tsi motor manuelde dsg benzeri olay

Emin Avcı

Üye
İsim
Emin AVCI
Araç
Golf 7
Merhaba aracım 1.4 tsi manel.fakat gazı köklediğimde dsg de tam gaz verip vites düşürür gibi bir devir dengesizliği oluyor. Normal hızlanmada yapmıyor fakat tam gaz verdiğimde sanki 1-2 vites küçültürmüş gibi devir yükseliyor sebebi nedir ? Ekrandaki vites örneğin 4 de ise 3 yazıyor kendiliğinden

Merhaba aracım 1.4 tsi manel.fakat gazı köklediğimde dsg de tam gaz verip vites düşürür gibi bir devir dengesizliği oluyor. Normal hızlanmada yapmıyor fakat tam gaz verdiğimde sanki 1-2 vites küçültürmüş gibi devir yükseliyor sebebi nedir ? Ekrandaki vites örneğin 4 de ise 3 yazıyor kendiliğinden
Merhaba,
Debriyaj baskı balatanız kaçırmaya başlamış. Artık değişim vakti gelmiş.

Aracınızın model yıl ve km ne kadar şuanda

Upvote 0
Baskı balata gibi duruyor. Kaç model kaç kilometre

Upvote 0
%99.99 baskı balata bitmiş hocam, %0,01 de diğer herhangi bir sebebe ihtimal veriyorum, bi tahminde bulundum şansa bırakmak istemem 😅

Upvote 0
2015 model 107 bin km.Normal hızlanmada bir şey yok. Herhangi bi kaçırmada yok ama gaza tam basınca yapıyor.ben acaba yazılımdan kaynaklı mı diye düşündüm ama baskı ihtamali yüksek gibi
Bir anda devir dalgalanmasının sebebi baskı diye biliyorum. Bir ara benim araçtada oldu kendiliğinden düzelince ben daha sorgulamadım. Siz de hep mi olmaya basladı sürdüğünüzde

Upvote 0
Merhaba,
Debriyaj baskı balatanız kaçırmaya başlamış. Artık değişim vakti gelmiş.

Aracınızın model yıl ve km ne kadar şuanda
2015 model 107 bin kö
Bir anda devir dalgalanmasının sebebi baskı diye biliyorum. Bir ara benim araçtada oldu kendiliğinden düzelince ben daha sorgulamadım. Siz de hep mi olmaya basladı sürdüğünüzde
devir kaçırma değil aslında bu.aklıma baskının en son gelmesi de bu yüzden.araç devir kaçırmıyor gaza yüklenince bir yada iki alt vitesmiş gibi hızlanıyor baskı balatada devir yükseliyor ama araç gitmiyor bildiğim kadarıyla video yükleniyor mu bu platforma bir dahaki yaptığında video çekerim

Upvote 0
2015 model 107 bin kö

devir kaçırma değil aslında bu.aklıma baskının en son gelmesi de bu yüzden.araç devir kaçırmıyor gaza yüklenince bir yada iki alt vitesmiş gibi hızlanıyor baskı balatada devir yükseliyor ama araç gitmiyor bildiğim kadarıyla video yükleniyor mu bu platforma bir dahaki yaptığında video çekerim
Sorununuz videodaki şekilde

Upvote 0
Evet bu şekilde.baskı balata değişip kurtulmuş videodaki Abi. Sanırım bana da sanayi yolu gözüktü tavsiye edebileceğiniz orjinal parça sitesi var mıdır ?

Upvote 0

Geri
Üst Alt