Jump to content

Orhan Okay

5 inç yeni Mib 2 MirrorLink ünite taktırdım. Tecrübelerim...

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar bu hafta 2015 1.2 comfortline sürüş konfor paketli bir araç aldım . üstünde 5 inçlik üzerinde usb bulunan muhtemelen sizin AliExpress ten getirtmiş olduğunuz cihaz var aldığım sahibim serviste taktırdığını söyledi bu ekran ile ilgili sizlere bir kaç sorum var.

1- kumandadan cam indirip kaldırma yapamıyorum sitedeki yazılardan orta ekrandan aktif edilebileceği yazıyor ama Benim ekranımda böyle bir ayar göremedim nasıl aktif edebilirim 

2-radyoların isimleri gözükmüyor örneğin 89.0 yazıyor ama radyonun ismi yazmıyor 

3- ayna ayarı düğmesi sağ taraftayken vitesi geriye taktığımda ayna aşağı inmiyor en sağa ve hafif yukarı kalkıyor bununda kayıdı galiba orta ekranda ama bunuda bu ekranda bulamadım

bu problemlerimin çözümünde bana yardımcı olursanız çok sevinirim 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
10 saat önce, berko23 yazdı:

Merhaba arkadaşlar bu hafta 2015 1.2 comfortline sürüş konfor paketli bir araç aldım . üstünde 5 inçlik üzerinde usb bulunan muhtemelen sizin AliExpress ten getirtmiş olduğunuz cihaz var aldığım sahibim serviste taktırdığını söyledi bu ekran ile ilgili sizlere bir kaç sorum var.

1- kumandadan cam indirip kaldırma yapamıyorum sitedeki yazılardan orta ekrandan aktif edilebileceği yazıyor ama Benim ekranımda böyle bir ayar göremedim nasıl aktif edebilirim 

2-radyoların isimleri gözükmüyor örneğin 89.0 yazıyor ama radyonun ismi yazmıyor 

3- ayna ayarı düğmesi sağ taraftayken vitesi geriye taktığımda ayna aşağı inmiyor en sağa ve hafif yukarı kalkıyor bununda kayıdı galiba orta ekranda ama bunuda bu ekranda bulamadım

Camları resetlemeyi deneyin olmaz ise orjinal medya cihazı lazım. 

İsimler görünmüyor o cihazda.

Kontak yarım açarak geri vitese takın sonra istediğiniz konumu ayarlayın. Bir dahaki sefer o konuma inecektir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

1. Sorun için mediadan car bölümündeyken ayarlara tıklayıp açma kapama menüsünde konforlu açma seçeneğini altif edin. Çalışması gerekir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@yusuf Aracı yeni aldığım için resetleme işlemi nasıl oluyor bir bilgim yok ?

birde bende ışık paketi yok ama yinede 1 kere sellektör yapınca follow me aktif oluyormuş sanırım oda bende yok

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
6 saat önce, Ömer Kahraman yazdı:

1. Sorun için mediadan car bölümündeyken ayarlara tıklayıp açma kapama menüsünde konforlu açma seçeneğini altif edin. Çalışması gerekir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Malesef benim ekranımda böyle bir yer yok

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, berko23 yazdı:

@yusuf Aracı yeni aldığım için resetleme işlemi nasıl oluyor bir bilgim yok ?

birde bende ışık paketi yok ama yinede 1 kere sellektör yapınca follow me aktif oluyormuş sanırım oda bende yok

Hocam google golf 7 cam resetleme yazarsanız çıkacaktır. 

O menüler cihazınızda olmadığı için açılmaz şu An.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, berko23 yazdı:

@yusuf peki vag com kodlamalarıyla aktif edebilirmiyim

Ne yazık ki olmuyor. Eski cihaz takılıp aktif edilmeli. 

Onun yerine iç aydınlatmaya bağlama kodu var. O yapılıp coming home leaving home sağlanabilir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

çok önemli değil follow me ama cam açma kapama inşallah aktiftir ve reset atınca düzelir. Bu arada Siri ile benim 5 inçlik cihaz çok güzel çalışıyor.Direksiyondan düğmeye basıp Siri ye istediğinizi sorabiliyorsunuz ayrı bir eğlence oldu resmen :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@yusuf hocam çok soru soruyorum kusura bakmayın ama 64 sayfayıda okudum hem bu ekranı önceden kullandığınız hemde kodlama hakkında bilgi sahibi olduğunuz için kafama takılan bir soruyu daha size sormak istiyorum :) Aracımın gizli özelliklerini açtırmak istiyorum fakat arabayı kilitleyince çıkan korna sesini normalde orjinal ekranda aktif edip kapatabiliyormuşuz.Bu bendeki 5 inçlik ekrandada aktif edip kapatma olayı varmı yoksa buda bazı özellikler gibi ekranda gözükmüyormu?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
48 dakika önce, berko23 yazdı:

@yusuf hocam çok soru soruyorum kusura bakmayın ama 64 sayfayıda okudum hem bu ekranı önceden kullandığınız hemde kodlama hakkında bilgi sahibi olduğunuz için kafama takılan bir soruyu daha size sormak istiyorum :) Aracımın gizli özelliklerini açtırmak istiyorum fakat arabayı kilitleyince çıkan korna sesini normalde orjinal ekranda aktif edip kapatabiliyormuşuz.Bu bendeki 5 inçlik ekrandada aktif edip kapatma olayı varmı yoksa buda bazı özellikler gibi ekranda gözükmüyormu?

Bu özellik ekranda görünüyor diye hatırlıyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Öncelikle herkese merhaba, 2014 golf 7 comfortline aracıma geçen ay mirrorlinkli 6.5" 5GG035280B  kodlu cihazı aldım. Cihazda Türkçe dil vs var. 18.9 vagcom kablo ile bu başlıkta ihtiyaç duyulan kodlamaların çoğunu yaptım fakat optik park görseli ve araç durumunun göründüğü ekranda araç resmi passat olarak görünüyor. Bu resmi golf olarak değiştirmenin yolu var mıdır? Bu konunun tamamını ve 6.5 inç konularını da okudum, daha önce 5F menüsünden olduğu yazılmış ama bulamadım malesef yardımcı olursanız sevinirim...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar 5 inçlik cihazlar güncelleme aldımı? Birde bu ekranda video oynatmak istiyorum İPhone kullandığım için Mirrorlink kullanamıyorum.Usb ile video oynatmam mümkünmü? Birde konu başlığını açan arkadaş USB dongle ile internete bile bağlanabildiğini söylemiş bunun için nasıl bir cihaz almam lazım ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

https://tr.aliexpress.com/item/32825680708.html?shortkey=U36jIFn2&addresstype=600

Arkadaşlar merhaba

Benim aracımda yukarda linkini verdiğim VW Golf 7 için MK7 VII  6.5" radiodan mevcut

Radio logoları gözükmüyor bunun için bir güncelleme mevcut mu google araştırdım ama benim radiodan farklı sistemlerle ilgili videolar çıkıyor..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
On ‎14‎.‎01‎.‎2019 at 5:12 PM, berko23 yazdı:

çok önemli değil follow me ama cam açma kapama inşallah aktiftir ve reset atınca düzelir. Bu arada Siri ile benim 5 inçlik cihaz çok güzel çalışıyor.Direksiyondan düğmeye basıp Siri ye istediğinizi sorabiliyorsunuz ayrı bir eğlence oldu resmen :D

Direksiyonda hangi düğmeye basıyorsunuz, kafa ve ses şekli olan düğme ise basınca telefon ile son aradığımız yer çıkıyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: yer_ucagi_34
      Herkese merhabalar, yeni konuma hoşgeldiniz. Bu sefer farklı bir konu ile karşınızdayım.
      Bilgisayar alanında duayen diyebileceğimiz Değerli  @yusufacs  hocam kendi aracına uygulamış bunu. Israrla nasıl yaptığını sormama rağmen söylemiyor. Daha önceden @yusuf hocam da yapmıştı fakat iPhone’da ve böyle yatay şekilde komple telefon ekranını yansıtmayı ilk defa görüyorum. Ayrıca bunu fabrika çıkışlı 5” ekrana yapmış olduğunu yine ilk defa görüyorum.
      Benim araca da yapacağına söz verdi, sabırsızlıkla bekliyorum. Benim araca yaparken detaylı foto video atmaya çalışırım. @silvershadow @Nfk @[email protected] @fcsrn @Ender @Alperen099

@Jesi Hocamızın aracına da uygulamamızı gerçekleştirdik. 6.5” ekrana yaptığımız ilk uygulama oldu aynı zamanda.

• Yazan: mersamut
      Merhaba arkadaşlar,
      aracıma usb'den telefonu bağladığımda mirror link ile hakaret halinde görüntü izlemek istiyorum.
      örneğin youtubeden bir video açtığımda madia player da görmek istiyorum.
      internetten passata veya skodaya kodlama yapan gördüm.
      ancak konuyla ilgili bir tecrübem yok.
      bana yol gösterir misiniz?
      hangi kablo ve nerden almalıyım...
      yada daha önce yapan var mı?
      yoksa hiç uğraşmadan bu işi yapan bir yere mi yaptırmalıyım?(kabloyla sonradan başka bir işlem yapacağımı sanmıyorum)
      önerilerinize ihtiyacım var..

• Yazan: fcsrn
      Bugün @deniz Hocamızla yazışırken, ünlü satıcımız Patrick'in artık Türkiye'ye satışı kapattığını iletti. Patrick'le yazıştık, 6.5 media ile ilgili çok şikayet aldığını(direksiyon tuşları ve optik park görüntüsü), bu yüzden satışı durdurduğunu söyledi. Bende şöyle düşündüm. Ekranı alanlar, böyle sorunu olduğunu bilmeden alıp, sonrasında sorunlarla karşılaşınca dispute açıyor. Eğer forumda böyle bir konu olursa, yani bu cihazı alacak olanlar bu tip sorunları olduğunu bilirlerse sonradan dispute açmazlar. Patrickte Türkiye'ye satışa devam eder. Patrick'e forumda bu konuyu açacağımı, onunda satışa devam etmesini söyledim, tamam dedi teşekkür etti. Şimdi gelelim sorunlara. Bu arada 5" ekranda bu tip sorunlar olmasa da eksik olan menüleri de yazalım ki alacak olanlara bilgi olsun. 
      6.5" MİBII Cihazın Sorunları ve Eksik Menüleri
      -Direksiyon üzerinde ki radyo kontrol tuşları çalışmıyor. Odis cihazı ile kodlanması gerekiyor.
      -Orjinal park sensörü olan araçlarda geriye takınca ekranda çıkan optik park görüntüsü çıkmıyor. Odis cihazı ile kodlanması gerekiyor.
      Her İki Cihazda da(5"-6.5") Eksik Olan Menüler
      -Araç Durumu ekranı yok.(Golf resmi olan,  araç hakkında bilgi veren ekran.)
      -Gündüz farı kapatma seçeneği yok.
      Şuan bu sorunlar var benim bildiğim, kullananlar, fark edenler bildirdikçe liste güncellenecek. Burada kullanıcılarında yardımı önemli.

• Yazan: Cemalettin Malgaç
      Merhaba,
      Forumda fazla konuşulmamış bir konu olduğunu fark edip, bu konuda detaylı bilgisi olanların bunları paylaşarak herkesin kendi adına en doğru kararı verebilmesini sağlayacak bir başlık açmaya karar verdim. Malumunuz Composition Media ile ilgili uğradığımız toplu bir mağduriyet söz konusu.  Büyük paralar ödeyerek aldığımız çok fazlaca insan için lüx sayılacak araçlara sahip olduk. Ama pek çok markanın aynı hatta alt segmentinde bile standart olan mirrorlink/carplay/appconnect özelliklerinin opsiyonel olarak bile eklenmesi başlı başına bir-iki orta/üst seviye opsiyonel donanım parası ettiği de ortada. Kaldı ki; geçtiğimiz dönemde Volkswagenin açıklamasından anlaşıldığı üzere bu özellikleri en azından teknik altyapı olarak barındıran 2. jenerasyon Composition Media cihazlar bir yıldır çıkan araçlarda standart olmalıydı. Fakat bazılarımızın çok yakın tarihlerde teslim aldığı araçlarımızda dahi gördüğümüz bundan çok farklıydı. Bir kaç ay geçmişe baktığımızda ise, Doğuş'a  VW'nin bu açıklamalarına rağmen halen gelen 1. jenerasyon cihazlar sebebiyle yapılan itiraz ve başvurular sonucunda, opsiyonel olarak geri görüş kamerası ekletilip donanımın jenerasyon 2 olarak hazır edilmesi ve sonrasında da serviste yine 1000 tlden fazla meblağlarla istenilen bu özelliklerin çalışır duruma getirilebilmesi yolu açılmıştır (Bu bile daha bir kaç ay önce kazanılabilmiş yarım değil çeyrek haktır ki, bunun öncesinde sipariş verenler hala mağdurdur). Bu durumu şuna benzettim; sevgilimizi biz sevdik, ilişkiyi biz olgunlaştırdık, evlilik aşamasına getirdik, ailelerle kaynaştık, kız istendi, nişan takıldı, kına yakıldı, tam düğün yapılıyor ki mutlu bir evliliğe hevesle adım atılacak iken, yok bıçak kesmiyo ver 100, yok sandık kalkmıyo ver 200, yok kapı sıkışmış saç 50likleri, yok fotoğraf makinesinin tuşu basmıyo bas 200 ! (Özellikle aylarca para biriktirip, araştırmalar yapıp, opsiyon ve donanımları tanıyıp değerlendirip, gerekirse borca girerek, zamı göze alarak bir süre de bekleme sabrını gösteren siparişle araç alan arkadaşlar bunu çok iyi anlayacaktır).
      Özetle; 1. jenerasyon Comp. Media olan araçlar hala dış navigasyon çözümüne veya telefonun menfez üstüne takılmasına mahkumdur. 2. jenerasyonu olanlar ise en az 1000-1200 tl gibi bir para harcayarak mirrorlink açtırabilmekte, apple kullanıcıları ise buna ek olarak media girişi için de para harcamak zorundadır. Benim araştırmalarım da en azından 1. jenerasyon cihazlar için makus talihi kırmak için. Bulduğum bir kaç çözüm var ama forumun ve konunun tecrübelilerinin fikir ve tecrübeleri de altın değerinde. Cihazlar ve bu cihazlarla ilgili merak ettiğim sorular aşağıda. Sorular dışında da fikri olan yazabilir, bunlar veya buna benzer eklentileri takılı olan varsa tecrübe aktarabilir, mümkünse fotoğraf/video paylaşabilir.
      Seçenek 1) Adaptiv-Multimedia Interface: Bu linkte göreceğiniz gibi Ender Elektroniğin bir uygulaması. Montajlaması ile 3300 tlyi bulan bir çözüm. Bu haliyle bence pahalı ama internette araştırdığıma göre muhtelif sitelerde 700 dolar civarına alınabilir/aldırılabilir. İngiltere menşeli bir ürün ve daha avrupada bile çok yaygın değil. Youtubeda araştırdığınızda çok az videosu var ama beni tatmin etti. Kurulum ve donanımsal olarak temiz ve sorunsuz göründü. Orijinal aletimize yeni bir giriş ekleyen bu aletle geri görüş kamerası da takılabiliyor.
      Seçenek 2) VW Garmin Nav Upgrade For Composition Media:   Bu ise Garmin-Kenswood ortak ürünü bir eklenti. Biraz daha marka kokan ama temelde aynı görünen bir ürün. Detayını linkten inceleyip bir fark görürseniz paylaşabilirsiniz. Fiyat olarak bugünün kurlarıyla 750 dolar civarına geliyor. Navigasyon altyapısı ise Garmin.
      Seçenek 3) Satelite Navigation System:  (link) Üstteki ikiliye çok benzer ama bulabilidiğim fiyatı 800 dolardan fazlaydı.
      Merak Edilen Konular
      1) iGo veya Garmin navigasyon randımanlı olarak çalışır mı, en azından bunlardan birini orjinal navigasyonla karşılaştıran oldu mu?
      2) Bu ürünlerin Hdmi girişi, kazandırdığı mirrorlink özelliği sadece ekran yansıması mı olur(smart tvlerde olduğu gibi) yoksa ekrana yansıyan telefonun applerini ekran dokunmatiği ile seçip kullanabilir miyiz?
      3) Dışarıdan kendimiz alıp getirsek ya da ebayden alsak gümrükte sorun çıkar mı?
      4) Ürünü kendimiz montajlayabilir miyiz veya uygun fiyata montajlatabilirmiyiz?
      5) Bu ürünler Composition Media 1. jenerasyon aletleri bir nevi 2. jenerasyona çıkarıyorsa(yani 2. jenerasyondaki fark bir görüntü -navigasyon ve kamera- işleyip aktarıcısı ise, bunun gibi bir kutuyu VW ileride ek bir küçük donanım gibi orjinal olarak serviste satabilir mi?
    • Yazan: emany
      Arkadaşlar aracımda 5.8 inc multimedya ekran var. Yeni nesil 6.5 inc ekran taktırabilir miyim mirror link olan? Taktırabiliyorsam bunu doğuş yapıyor mu? Ya da yapan başka bir yer var mı? Ender elektronik discover pro takıyor galiba ama fiyatı çok pahalı.
  • Yeni Oluştur...