5 inç yeni Mib 2 MirrorLink ünite taktırdım. Tecrübelerim...

@orhan okay

Hocam mirror link ile hareket halinde haritalar kesiliyor doğrudur. Bunun yerine Htc one m7 kullanıyorsanız screen mirror u deneyebilirmisiniz.

Eğer screen mirror ile bağlantı sağlayabilirseniz. Telefon üzerinden kullanımı sağlayıp harita sorunsuz kullanılabilir.

skoda forumunda hareket halinde mirror link kullanımı için şöyle bir bilgi verilmiş

USB Porta bağlı telefon olmadığından emin olun
Bolero üzerindeki "Menu" tuşunu kullanarak "Smartlink"e gelin.
Ayarlar kısmını tıklayın
Tercih edilen bağlantı tipini "Mirror Link"ten "Android Auto"'ya dönüştürün..
Eğer mirror içerisinde bu ayar varsa bunuda deneyebilirsiniz.

Mirror link destekleyen telefonlar http://www.mirrorlink.com/phones

Moderatör tarafında düzenlendi:

@umitbt AndroidAuto Google in gelistirdigi bambaska bir platform ve teknoloji. SmartLink Skoda nin CarPlay ve AndroidAuto yu barindirdigi butunlesik arayuz. Bunlar mirrorlink ile farkli seyler. 

@skysoblue85 Ses kalitesi eskisi ile hemen hemen aynı. Sadece Bluetooth üzerinden müzik dinlerken daha çok estrüman duyabiliyorsunuz. FM den radyo dinlemek yerine iPhone dan açıp aynı istasyonu dijital olarak dinleyince zaten fark anlaşılıyor. 
Bu arada çalıştığım üniversitede fellik fellik HTC One M8 arıyorum. (M7 ile uyum sorunları olduğunu okudum yabancı bir forumda).
Şu linkte de (https://cert.mirrorlink.com/ProductListing/) bizim cihazın MirrorLink versiyonunun 1.1 olduğu yazıyor. Telefondaki versiyonun da aynı olması gerekiyormuş.
Uyumlu bir Android telefon bulursam detaylı bir video çekerim sizin için. Ardından da HTC bir telefon satın almayı planlıyorum.  

Hocam HTC one  m7 için mirrorlink uyumlu değil yazdı google store'da , apk'sını yükledim fakat elimde cihaz olmadığı için deneyemedim. Öğrenciniz mirrorlink apk'sini yükleyip deneyebilir mi?

evet ben de benzer bisey okudum. bugun onunla deneme yapacaktik ama simdiden olmayacagini dusunuyorum ben de. baska telefon arayisindayim. apk yukleyince connection ayarlarinda mirrorlink sekmesi gozuktu mu sizin?

herkese cok tesekkur ederim. evet 139 dolar yani 389 tl. mirrorlink i yarin bir ogrencimin telefonundan deneyecegim. hemen sonucu yazarim. Bluetooth cihazin icinde dahili olarak var. Ve ekstra mikrofon kablo vs de gerektirmiyor. usb ve sd girisin hemen yaninda yine dahili mikrofonu var. telefonu cok fazla test ettim bugun. Ses cok cok net puruzsuz. Aliexpress ten almisti. Aliekspreste "mib 2" diye aratirsaniz kesin vardir bikac tane. izmir de denemek isteyenler aracimda inceleyebilirler. direksiyon tuslari da calisiyor. ses acma kapama parca atlama vs. cihaz sadece vw icin yapilmis zaten. ekstra olarak asr disinda esp yi tamamen kapatma ozelligi degetirde benim aracima. Montajda da herhandi bir kesme delme islemi yok. sadece anten bizim golflerde cift, bu da tek girisli. jack in ucunu biraz torpulemek yetti. herkese iyi geceler. kusura bakmayin telefondan yazdim imla hatalarim olabilir :)
Anten işini nasıl çözdünüz hocam biraz detaylandırabilir misiniz? 

@Orhan OkayHocam htc one'da connection ayarları yok, fakat videolarda izlediğim kadarıyla kabloyu takınca otomatik olarak car mode'una giriyor.

Media ekranını taktırınca , kadranda bulunan yol bilgisayarının dili türkçe kalıyormu yoksa oda mı ingilizce oluyor ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
@skysoblue85 Ses kalitesi eskisi ile hemen hemen aynı. Sadece Bluetooth üzerinden müzik dinlerken daha çok estrüman duyabiliyorsunuz. FM den radyo dinlemek yerine iPhone dan açıp aynı istasyonu dijital olarak dinleyince zaten fark anlaşılıyor. Bu arada çalıştığım üniversitede fellik fellik HTC One M8 arıyorum. (M7 ile uyum sorunları olduğunu okudum yabancı bir forumda).

Şu linkte de (https://cert.mirrorlink.com/ProductListing/) bizim cihazın MirrorLink versiyonunun 1.1 olduğu yazıyor. Telefondaki versiyonun da aynı olması gerekiyormuş.

Uyumlu bir Android telefon bulursam detaylı bir video çekerim sizin için. Ardından da HTC bir telefon satın almayı planlıyorum.  
sıkı takipteyiz mirrorlink çalışıp çalışmadığını merakla bekliyoruz...[emoji2]

Geri
Üst Alt