1.4 TSI 150 PS ACT + DSG

jajaja

Katılımcı Üye

İsim
before after avatar
Günlük kullanımda 6.3 ile 7.5 mertebelerinde oluyor, boşluklarda basmalı, ara ara sabit hızda gitmeli mode'da.

Dün yaptığımız buluşmada gene basa basa gittik. Ortalama tüketim 12.2 mertebelerindeydi. Aldım elime iki tane kırbacı, vurdum kırbacı vurdum kırbacı.

@maniax @kimi-emd ve @ansolak hocamda detayları verir.

Dün @ansolak ve @kimi-emd hocamın dediklerine göre arkadan dumanlar çıkıyormuş, o anda keşke bir go pro'muz olsaydı da kayıt etseydik dedik. Efsane kareler çıkaçağına emindim dünkü buluşmadan. Harfiyat kamyonu görünce haber vermeler, 4 lüleri yakıp yakıp gezmeler.

acd22901acfcad738ada2046b197e50a.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

http://///profile/537-ansolak/

Dün itibariyle ankara daki act mizin rodaji da bittigi için. Sırasıyla http:////profile/19-maniax/@maniax http:////profile/492-jajaja/@jajaja @kimi-emd. Murat Cihan ve Semih hocamla. Ankara golf ekibi kisa bulusmalarindan birini daha gerceklestirdi. Oglen bulusup once detailing firmalarindan teklif alindi seramik kaplama icin. Ardından Mercedes ve BMW showroom inceleme, aksamda Cag kebabi + kahve.

Bitirisi de Ankara yollarinda Cihan hocamin ACT sine 3 boy arkadan yetisme calisan TDI ve 1.4 TSI larin yollardaki agresif macerası diyelim.

ACT gercekten aninda kopan bir arac Cihan hocamin dedigi gibi kirbac mode :)

1.4 TSI larda kalkista hizlansa da TDI geride kalmıyor. Aslinda golflu ankara akşamları diye bir kanal acsak cok tutacak gibi çünki arkasi gelecek ekip saglam [emoji6].

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ankara golf tutkusu ekibi olarak dün haftalık kısa buluşmalarınızdan   biriydi. Her geçen yeni buluşmamız ayrı bi keyifli oluyor ve ayrılmak istemiyoruz.  @jajaja cihan hocam @ansolak ahmet hocam ve @maniax Murat hocamla aksiyonu bol Buluşmalar yapıyoruz. @jajaja cihan hocamın çift kırbaçla dolaştığı act sine yetişmek mümkün değil araç bulaşık makinası gibi önüne geleni çitiliyo ??? @ansolak ahmet hocamın 250 torkluk dizel canavarıda tsi lara sağlam kafa tutuyor tabi ahmet hocam sağlam şöför ayağını gazdan çekmiyor. Özellike @maniax murat hocamda da bol actionlar var murat hocamdan etkilenip kenara  tdi golfler vs.  Kısacası aksiyon bol bizim ekipte yakında kamera çekimleride gelecek ankara ekibinin katılamayan diğer üyeleriyle birlikte. Sohbet muhabbet de buluşmalarımızın cabası ?

Bir gün neden olmasın?
Bir 5 sene oncesine kadar izmirdeydim.

O zaman nasip olmamis ama Bir Türkiye buluşmasinda tanisma, hakkı ile muhabbet etme beraber kahve icme firsatimizin olacagini düşünüyorum. Icimden oyle geciriyorum. Yaza ins. diyelim.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

dün en güzel cumartesilerimden birini geçirdim değerli ankaralı golfçüler sayesinde.

buluşmaya gelen @kimi-emd @jajaja ve @ansolak hocalarıma çok teşekkür ediyorum

aslında planımız spontane gelişti biraz. araç boya koruma vs için fiyat alalım diye yola çıktık 13:30'da

ahmet hocamın aracıyla gmg garage ve dby detailing'e gittik

gmg garage'ın olayı biraz farklı, daha çok araç kaplama yapıyorlar. seramik benzeri bir kaplama için 1500 TL fiyat aldık

dby detailing'e geçtik sonra. şunu söyleyebilirim ki burası gerçekten farklı bi yer. resmen laboratuar ortamında en üst kalite ürünlerle boya koruma yapıyorlar. hani buradan meguiars, sonax şu fiyatı verdi diyoruz ya, onlarınki boya koruma falan değil eğer bu arkadaşların yaptığı boya koruma ise :)

forumumuzdan bahsettik; uzun pazarlıklar sonucu fiyat aldık. fiyatları araçtaki polisaj işleminin yoğunluğuna göre değişkenlik gösterbilmekte. şöyle ki;

nanolex boya koruma için 1300 civarı

gyeon mohs+ (2014 world detailing 2.si olmuş bir ürün) için 1800 civarı

gtechniq uygulaması için de 2100 gibi bir fiyat aldık.

fiyatlar diğer yerlere göre baya fiyatlı olsa da yaptıkları iş gerçekten muazzam. gtechniq için ülkemiz şartlarına 5 yıl kadar etkinlik garantisi veriyorlar. uygulama yıllık yenileme gerektirmiyor.

berkay bey golftutkusu müşterilerini bekliyor :)

sonra her zamanki gibi ayrılmak istemeyen golf tutkusu ankara (gta) plan arayışına girmişti bile. mercedes ve bmw showroomlarında içine girmediğimiz araç kalmadıktan sonra acıktığımızı farkettik.

etimesgut oltucu nizam gültekin'de ölümüne cağlarımızı yedikten sonra, e bi de kahve içelim deyip ümitköye geçtik. 4 golf; gecenin karanlığında 4'lü flaşörleriyle trafiktekilerden yol isteyip konvoyunu da yapmış oluyordu :)

bahsedilmiş ama 150 ps act gerçekten farklı bi dünya. yetişmesi çok ama çok zor. cihan hocam mükemmel bi tercih yapmış.

23:!5 gibi evlerimize dağılırken yine aklımızda tek şey vardı: "bi daha ne zaman buluşsak" :)

nereden nereye diye düşündüm eve geldiğimde. bu forum sayesinde ankarada çok güzel bir sosyal çevremiz oldu. artık golf bahane neredeyse. birbirimizi muhabbet için görmek istiyoruz, belki özlüyoruz..

bu ortamda emeği geçen herkese teşekkürler...

dün en güzel cumartesilerimden birini geçirdim değerli ankaralı golfçüler sayesinde.

buluşmaya gelen @kimi-emd @jajaja ve @ansolak hocalarıma çok teşekkür ediyorum

aslında planımız spontane gelişti biraz. araç boya koruma vs için fiyat alalım diye yola çıktık 13:30'da

ahmet hocamın aracıyla gmg garage ve dby detailing'e gittik

gmg garage'ın olayı biraz farklı, daha çok araç kaplama yapıyorlar. seramik benzeri bir kaplama için 1500 TL fiyat aldık

dby detailing'e geçtik sonra. şunu söyleyebilirim ki burası gerçekten farklı bi yer. resmen laboratuar ortamında en üst kalite ürünlerle boya koruma yapıyorlar. hani buradan meguiars, sonax şu fiyatı verdi diyoruz ya, onlarınki boya koruma falan değil eğer bu arkadaşların yaptığı boya koruma ise :)

forumumuzdan bahsettik; uzun pazarlıklar sonucu fiyat aldık. fiyatları araçtaki polisaj işleminin yoğunluğuna göre değişkenlik gösterbilmekte. şöyle ki;

nanolex boya koruma için 1300 civarı

gyeon mohs+ (2014 world detailing 2.si olmuş bir ürün) için 1800 civarı

gtechniq uygulaması için de 2100 gibi bir fiyat aldık.

fiyatlar diğer yerlere göre baya fiyatlı olsa da yaptıkları iş gerçekten muazzam. gtechniq için ülkemiz şartlarına 5 yıl kadar etkinlik garantisi veriyorlar. uygulama yıllık yenileme gerektirmiyor.

berkay bey golftutkusu müşterilerini bekliyor :)

sonra her zamanki gibi ayrılmak istemeyen golf tutkusu ankara (gta) plan arayışına girmişti bile. mercedes ve bmw showroomlarında içine girmediğimiz araç kalmadıktan sonra acıktığımızı farkettik.

etimesgut oltucu nizam gültekin'de ölümüne cağlarımızı yedikten sonra, e bi de kahve içelim deyip ümitköye geçtik. 4 golf; gecenin karanlığında 4'lü flaşörleriyle trafiktekilerden yol isteyip konvoyunu da yapmış oluyordu :)

bahsedilmiş ama 150 ps act gerçekten farklı bi dünya. yetişmesi çok ama çok zor. cihan hocam mükemmel bi tercih yapmış.

23:!5 gibi evlerimize dağılırken yine aklımızda tek şey vardı: "bi daha ne zaman buluşsak" :)

nereden nereye diye düşündüm eve geldiğimde. bu forum sayesinde ankarada çok güzel bir sosyal çevremiz oldu. artık golf bahane neredeyse. birbirimizi muhabbet için görmek istiyoruz, belki özlüyoruz..

bu ortamda emeği geçen herkese teşekkürler...
Degerli Murat Hocam 

Böyle güzel güzel anlatıp Vallahi insanın canını çektiriyorsunuz.

Bu güzellikten kendime pay çıkartayım...

Cihan Hocamı da iyi ki ACT ye ikna etmişiz. ..

Arkadaşlar merhaba, golf 1.4 tsi dsg aracım var, araç 2015 model. Şöyle bir durum var normal mi? Benzin ışığı yanıyo, gidiyorum shell'e 150 ₺'lik benzin alıyorum. İbre sona vuruyor yani full doluymuş gibi. Yapacağım menzilide 600 km olarak gösteriyor. Ama yola çıkıyorum yarım saat sonra menzil 400'e düşüyor. Ve full'den baya bir aşağı iniyor 4/3 gibi. Ama ben daha 30 km filan gitmiş oluyorum. Bu ani oynamalar yakıt aldıktan sonra sizde de oluyor mu? Yoksa bende bir sıkıntı mı var. Teşekkürler.

Sent from my iPhone using Tapatalk

@hekirdegerli hocam depodaki şamandra ile ilgili bir sorunda olabilir ama bazen bende yaşıyorum bunu full doldurunca uzun zaman sonra aşagıya iniyor ama 150 tl olunca tam ibrenin oynama noktasında kaldıgından dolayı düşebilir bir kez fulleyip deneseniz deha iyi çözüme ulaşabiliriz

@hekir hocam ibre son yerlerde biraz çabuk düşüyor. Ya da ben öyle hissediyorum. 600 un 400e düşmesi o mesafede yakıt tüketim ortalamanız ile alakalı olabilir.

Isik yaninca benim arac pompa atana kadar ~200 tllik yakit aliyor, isik yandiktan 150 tlye deponun dolmasi imkansiz.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Geri
Üst Alt