Ben Kimim? / Tanışma Konusu

umut81 dedi:
Merhabalar ben antalya'dan umut81 hepinize sevgi ve saygılarımı yolluyorum.Golf almaya niyetlendim internette golfle ilgili birkaç site vardı ama golftutkusu nun en isabetli olduğu kanısına vardım ve birkaç incelemeden sonra yanılmadığımı anladım Siz değerli golf tutkunu arkadaşlarımdan yararlı bilgiler öğrenecek olmaktan ve aranızda olmaktan son derece mutlu olduğumu belirtmek istiyorum Sevgi ve saygılarımla....
Hoş geldiniz hocam. Böyle düşünmeniz çok hoş. Teşekkürler.

Hangi donanım, hangi motor seçeneği var aklınızda.

hoşbulduk.polo 2010 dsg sahibiyim ve otomobilde almanlar çok iyi jetta ve golf arasında kalmıştım.jettayı çocuk oyuncağına çevirdiler resmen o yok bu yok motor değişiklikleri v.s resmen itici geldi.Bekarım ayrıca golfun kalitesi ve oturmuş bir marka olması.....

Engelli bir sürücüyüm (Ötv den muafız 5 yıl aracı satmıyoruz mtv ödemiyoruz) o yüzden aracım ister istemez dsg olmak zorunda bunun dışında

5.5 yıldır kullandığım aracım 37.000 km çok km yapan birisi değilim evden işe işten eve günlük 10 km o yüzden

*1.4 TSİ 125 PS Highline DSG veya 150 Ps arasındaki fiyat farkına değer mi bilmiyorum

*Bi-Xenon farlar ve LED gündüz sürüş farları.

*Adaptif Hız Sabitleyici ve Şehir içi acil fren desteği (Front Assist): ACC

*Kör Nokta Asistanı ve Şerit Takip Asistanı (PFT)

*Adaptif Şasi kontrolü "DCC" ve Sürüş profili seçme (PDD)

*PARK ASSİST

*Elektrikli yan aynalar (Daha bu sabah aynama çarptılar

Polo da bu özellikler yok maalesef almışken bir kez alıcam konfor + güvenlik ağırlık olması istiyorum forumu yeni araştırıyorum sizin gibi tecrubeli arkadaşlar benim gibi yeni golf sahibi olacak arkadaşlara (şunu eklet bu o zaman bedava gelmiş olur şu özellikte bunun yanında olmalı gibi ) çok yararlı ve (müşteri temsilcisinin işine gelmeyecek) bilgiler vermiş  :)

Siz tercihlerim için ne düşünüyorsunuz ne eksik ne fazla lütfen belirtiniz dediğim gibi ben bu donanımların püf noktasını bilmiyorum ilginiz ve cevabınız için teşekkürler

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hoş geldiniz,  performanslı bir arac istiyorsanız 150 ps düşünülebilir, imkanda varsa, ama 125 lik olanda gayet guzel performans sunacaktır.

Seçtiğiniz donanımlar cok guzel, katlanır ayna Highline modellerde standart [emoji106]

Sent from my iPhone using Tapatalk

Hoş geldiniz umarım aradığınız cevapları benim gibi sizde bulursunuz :)

umut81 dedi:

hoşbulduk.polo 2010 dsg sahibiyim ve otomobilde almanlar çok iyi jetta ve golf arasında kalmıştım.jettayı çocuk oyuncağına çevirdiler resmen o yok bu yok motor değişiklikleri v.s resmen itici geldi.Bekarım ayrıca golfun kalitesi ve oturmuş bir marka olması.....

Engelli bir sürücüyüm (Ötv den muafız 5 yıl aracı satmıyoruz mtv ödemiyoruz) o yüzden aracım ister istemez dsg olmak zorunda bunun dışında

5.5 yıldır kullandığım aracım 37.000 km çok km yapan birisi değilim evden işe işten eve günlük 10 km o yüzden

*1.4 TSİ 125 PS Highline DSG veya 150 Ps arasındaki fiyat farkına değer mi bilmiyorum

*Bi-Xenon farlar ve LED gündüz sürüş farları.

*Adaptif Hız Sabitleyici ve Şehir içi acil fren desteği (Front Assist): ACC

*Kör Nokta Asistanı ve Şerit Takip Asistanı (PFT)

*Adaptif Şasi kontrolü "DCC" ve Sürüş profili seçme (PDD)

*PARK ASSİST

*Elektrikli yan aynalar (Daha bu sabah aynama çarptılar

Polo da bu özellikler yok maalesef almışken bir kez alıcam konfor + güvenlik ağırlık olması istiyorum forumu yeni araştırıyorum sizin gibi tecrubeli arkadaşlar benim gibi yeni golf sahibi olacak arkadaşlara (şunu eklet bu o zaman bedava gelmiş olur şu özellikte bunun yanında olmalı gibi ) çok yararlı ve (müşteri temsilcisinin işine gelmeyecek) bilgiler vermiş  :)

Siz tercihlerim için ne düşünüyorsunuz ne eksik ne fazla lütfen belirtiniz dediğim gibi ben bu donanımların püf noktasını bilmiyorum ilginiz ve cevabınız için teşekkürler
Değerli Umut Hocam;

Aramıza hoş geldiniz.

Hazırladığınız listeye bakarak belli ki siz de araştırmacı bir karaktere sahipsiniz.

ÖTV'siz fiyatlarını yanına yazıyorum ki sonra KDV eklemek kolay olsun.

*1.4 ACT 150 PS tam sizin için biçilmiş kaftan. (51.442 TL)

Silindir kapatma teknolojisi bana kalırsa küçük hacim ve aşırı besleme ile bir araya gelerek müthiş bir kombinasyon oluşturmuş.

Ayrıca bir başka açıdan;

benzinli motorlu en pahalı olan standart donanım bu araçta. Buradaki detay şu: 5 yıl sonra satarken tıpkı ÖTV'sini ödemiş gibi, ödemiş olanlarla aynı fiyata satacağınız için mümkün olan en pahalı aracı almanız sizin kazancınızı arttıracağından ACT en doğru seçim olacak

*Bi-Xenon farlar ve LED gündüz sürüş farları: (1.940 TL)

Gerçekten vereceğiniz paranın karşılığını her gece yolculuğunda alacağınız bir seçenek.

*Adaptif Hız Sabitleyici ve Şehir içi acil fren desteği (Front Assist): ACC: (1.095 TL)

Şehir içinde dikkat dağınıklığı nedeniyle yaşanabilen küçük çaplı kazaları önlemekte son derece etkili bir donanım.

*Kör Nokta Asistanı ve Şerit Takip Asistanı (PFT):(1.780 TL)

İlk kez ocak ayından itibaren gelmeye başlayan bu donanım oldukça etkili bir özellik olan çıkmak zorunda kaldığımız yoldaki trafiği takip imkanı olmayan dik açıyla ve görüş imkanı olmayan durumlarda  gelen araçları size bildirerek olası bir kazayı önlemek için geliştirilmiş bir donanım.

*Adaptif Şasi kontrolü "DCC" ve Sürüş profili seçme (PDD)(1.550 TL)

*Park Assist (1.180 TL)

*Elektrikli katlanır yan aynalar:

Highline'da standarttır bu nedenle hesaplamaya dahil değildir.

Toplam tutardan düşülecek ekipmanlar

Sürüş Konfor Paketi. (ACC ile Park Assist birlikte alındığında düşülür)

Bi-Xenon "Basic" Farlar (Gündüz Led Farlı Bi-Xenon alındığında düşülür)

Önerilerim:

1. Geri park kamerası: (356 TL)

Park sensörlerinin algılamasına imkan olmayan metal çit, çubuk ve çukurları görmenizi ve sakınmanızı sağlar.

2. 14 yöne ayarlanabilen ErgoActive koltuklar (685 TL)

3.Discover Media Navigasyon: (1.940 TL)

MErhabalar ismim Arif 32 yaşındayım İstanbuldayım. Bende 1 haftalık Golf sahibiyim s=captain

Uzun bocalamalar kararsızlıklar sağdan soldan gelen o paraya o alınır mı telkinlerinden sonra şimdi ne kadar doğru karar verdiğimi çok çok iyi biliyorum.  :'(

@asturias

Aramıza hoş geldiniz hocam. Aracınız hayırlı uğurlu olsun. Etrafınıza bakmayın siz ;)

asturias dedi:
MErhabalar ismim Arif 32 yaşındayım İstanbuldayım. Bende 1 haftalık Golf sahibiyim s=captain

Uzun bocalamalar kararsızlıklar sağdan soldan gelen o paraya o alınır mı telkinlerinden sonra şimdi ne kadar doğru karar verdiğimi çok çok iyi biliyorum.  :'(
Değerli Arif Hocam;

Tutkuyla Golf'lerine bağlı Dostlar arasına hoş geldiniz.

Geri
Üst Alt