Ben Kimim? / Tanışma Konusu

Arkadaşlar merhaba,

Ben de 1.2 tsi comfortline manual beyaz ile aranıza katıldım.

29 yaşındayım, Eskişehir'den aranıza katıldım :)

Sormak istediğim bi soru var. Tam boy stepne olmasına rağmen araçtan Kriko ve yangın tüpü çıkmadı. Sizin araçlarda var mıydı bunlar?

@Cibuti yangın tüpü tamam çıkmaz ama kriko çıkması lazımdı. Servise sorun. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
@yusuf hayır boş değil aynısı benimkiyle bu fotoğraf :)  sadece o çanta yok bende bayide çanta kalmamış daha sonra vericekler.

Yalnız ordaki şifreli bijon vs.. de kriko yok bende sizde var mı?

yangın tüpü de yok. sizde var mıydı?

@yusuf hayır boş değil aynısı benimkiyle bu fotoğraf :)  sadece o çanta yok bende bayide çanta kalmamış daha sonra vericekler.

Yalnız ordaki şifreli bijon vs.. de kriko yok bende sizde var mı?

yangın tüpü de yok. sizde var mıydı?
Yangın tüpü nadiren verilen bir ekstradır. Normalde verilmez. Ama krikosu bijon anahtarı olmayan araç olmaz.

Bir fotoğraf alalım 

@silvershadowHocam kriko hangisi? Ben mi göremiyorum :)

Şifreli bijon var dediler teslimatta. o bijon anahtar kolunun sağındaki siyah şey şifreli bijon değil mi?

@silvershadowHocam kriko hangisi? Ben mi göremiyorum :)

Şifreli bijon var dediler teslimatta. o bijon anahtar kolunun sağındaki siyah şey şifreli bijon değil mi?
Şifreli bijon yuvası boş... Ben göremedim 

Stepne sökülünce görebilirsiniz Hocam

O köpük kapağın altında...

Kolun sağındaki siyah şey bijon anahtarı 

@silvershadowHocam çok teşekkür ederim. 

Sizce istiyeyim mi bayiden şifreli bijon? Yoksa kalsın mı böyle?

bununla birlikte araca hala alışamadım hocam ya. stop ettire ettire bi hal oldum. start stop tan mı auto hold dan mı anlamadım. mantığını da çözemedim.

Bir de araçta bagaj kapağının oralarda demir tozu var, sonaxta seramik kaplama yaptırmıştım hiç demir tozlarını temizlememişler.

Bir de araç kuruyunca kireç lekeleri oluşuyor farlarda falan. Bundan şikayetçiyim başka da şikayetim yok çok şükür :)

@Cibuti gazi biraz bol verin kalkışlarda alışırsınız ;) murat hocam cevaplamış sorularınızı.. Şifreli bijon isteseniz de vermiyorlar. Çok da önemli değil.

@yusuf Gazı az verdiğim için mi istop ediyor araç ? :)

Şunu bi anlatır mısın hocam. Start stop nasıl kullanılır, auto hold nasıl kullanılır? Fren pedalı nasıl 2 kademeli hangi kademe ne işe yarıyor :)

Bir de bu kireç lekelerini ve demir tozlarını nasıl çıkarıcam :(

@silvershadowHocam çok teşekkür ederim. 

Sizce istiyeyim mi bayiden şifreli bijon? Yoksa kalsın mı böyle?

bununla birlikte araca hala alışamadım hocam ya. stop ettire ettire bi hal oldum. start stop tan mı auto hold dan mı anlamadım. mantığını da çözemedim.

Bir de araçta bagaj kapağının oralarda demir tozu var, sonaxta seramik kaplama yaptırmıştım hiç demir tozlarını temizlememişler.

Bir de araç kuruyunca kireç lekeleri oluşuyor farlarda falan. Bundan şikayetçiyim başka da şikayetim yok çok şükür :)
Değerli Hocam 

Servisten isteyin tabii ki meğer var dediler göstersinler nerede? :)

Verecekleri şey şuna benziyor.

Bence auto hold fonksiyonu ile akıllı debriyaj sistemi bir araya gelince aslında tam acemi arabası denebilir. Ama araba kullanana öğrenmek daha zor oluyor çünkü kendince alışkanlıklarınız oluşuyor zaman içerisinde ve bunun dışına çıkmak cidden zor.

Zamanla alışacaksınız emin olun.

Start stop un çalışması esnasında  stop ettiriyorum sanabilirsiniz. İl zamanlar kapatabilirsiniz.

Sonaxta seramik kaplama dedikleri wax tan ibaret.. onu siz de yapabilirdiniz. Ama olmuş olan neyse artık. 

Araçta kireç lekesi kalmaması için yıkama saatini sabah veya akşam saatlerinde yapınız. Güneş ve sıcaklığın etkisiyle hızlı kuruma neticesinde sadece farlarda değil her yerde şu lekeleri oluşabiliyor maalesef. Bunun marka veya modelle ilgili olduğunu düşünmüyorum Mercedes de Tofaş  da da leke olur. Ayrıca boya koruma yapılan araçta şu tutunamadığı için daha az leke olur.

Yıkamacılar hızlı bir şekilde kurtulmak isterler aractan. Sonrasinda sizin de el atıp kurulamanız gereken detaylar var. Bagaj kapağı dahil tüm kapıların iç kısımları bagaj kapağı ile cam arasındaki birleşme boşlukların biriken şu mutlaka silinmesi gerekir. 

Geç oldu kusuruma bakmayın; Golf tutkunu Dostlar arasına hoş geldiniz...

@yusuf Gazı az verdiğim için mi istop ediyor araç ? :)

Şunu bi anlatır mısın hocam. Start stop nasıl kullanılır, auto hold nasıl kullanılır? Fren pedalı nasıl 2 kademeli hangi kademe ne işe yarıyor :)

Bir de bu kireç lekelerini ve demir tozlarını nasıl çıkarıcam :(
Kireç lekeleri gaz yağı ile çıkacaktır. Manual araçta fren pedalı kademesi yok. Murat hocam gerekli cevabı verir kalanı için.

@silvershadowÇok teşekkür ederim hocam yanıtınız için.

Evet sanırım alışkanlık meselesi ilk günki kullanımımla şuanki arasında fark var iyice bütünleşiyorum araçla :)

Orijinal paspasla bagaj havuzu aldım sadece şimdilik aksesuar öneriniz varsa bilmek isterim :)

Teşekkür ederim hocam hoşbulduk ben de artık paylaşımlarda bulunucam burada zaten aracı almadan önce bu siteyi takip etmiştim sık sık :)  Kum beji koltuk almamda etkiniz büyük :)

Geri
Üst Alt