Golf 7 - Kalkışlarda Gelen Ses

Ozaydin64

Üye
İsim
Ali
Merhaba hayırlı günler, 2013 model 1.4 TSI aracım var. Kalkış esnasında kalkıştan 1 saniye sonra tık tık diye ses geliyor. Duruyorum geri vitese takıp tekrar kalkış yaptığımda yine 1 saniye sonra aynı ses geliyor. Kalktıktan sonra 2-3-4-5 diye vites geçişlerinde yapıyor. Sadece durup kalktıgında tık tık diye hafif bı ses geliyor sanki plastik bı borunun içinde cıvata sağa sola gidiyor gibi ses. Dun özel bı servise gittim aracı lifte kaldırdık ne kadar alttakimda cıvata varsa sıktık ama ses devam ediyor. Usta bile abi bulamadım yapacak bişey yok dedi 😀 var mi başına böyle gelen yada bizim araçlarda kronik mi 🤔 Yardımcı olursanız mutlu olurum.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Şanzıman takozuna bir baktırın derim aynı şey benim aracımda da vardı. Şanzıman takozu kopmuş.

Upvote 0
Usta her yerine baktı. Diyorum ki şanzımanda olabilir mi ? Senin araban manuel alakası yok dedi. 1 saat baktı ama bulamadı
Merhaba, geçtiğimiz hafta 2020 1.0 manuel golf aldım. Aynı ses bende de var. Sesin kaynağı arka fren veya aks. İş yoğunluğumdan dolayı çok fazla ilgilenemedim. Umarım biri yardımcı olur…

Upvote 0
Frenciye götürdüm arka balatalari değiştirdi yine ses geçmedi. Dediğim gibi usta 1 saat baktı lifta falan kaldırdılar ama pes etti bulamadım dedi. Şanzıman olur mu dedim manuel dedi, aks olur mu dedim alakası yok dedi. Anlamadım ne olduğunu.

Upvote 0
sadece hareket esnasindami oluyor? Ses gelmeye basladigi anda debriyaja basinca kesiyor mu? Yetkili servis var ise bulundugunuz sehirde ariza tespiti yaptirip fiyat alabilirsiniz, onarimi onaylamazsaniz sadece ariza tespit ucreti oder, sorunu ogrenince ozel servistede yaptirabilirsiniz buda bir secenek

Upvote 0
sadece hareket esnasindami oluyor? Ses gelmeye basladigi anda debriyaja basinca kesiyor mu? Yetkili servis var ise bulundugunuz sehirde ariza tespiti yaptirip fiyat alabilirsiniz, onarimi onaylamazsaniz sadece ariza tespit ucreti oder, sorunu ogrenince ozel servistede yaptirabilirsiniz buda bir secenek
Saddece kalkillarda kalktıktan 1 saniye sonra tık diye ses geliyor duruyorum geri vitese takıp tekrar kalkış yaptığımda yine 1 saniye sonra aynı ses geliyor.

Upvote 0

Geri
Üst Alt