Golf 8 için Araç İçi Kamera Tavsiyesi

Merhabalar,
70mai A700s modelinin montajını yaptım haftasonu.
+ / şase / vcc (araç çalıştığında 12v alıyor.) Şeklinde, üç kablolu şekilde sigorta kutusundan bağlantı sağladım.

Ayarlar kısmındaki bu ayarın nasıl olacağına bir türlü anlam veremedim?
Araç aşağıdaki süre boyunca sabit kaldıktan sonra sürekli harici güç kaynağına sahip ön cam otomatik olarak kapanacaktır.

Araç içi kameranız aşağıdaki güç kaynağı modlarını benimsiyorsa, lütfen park için otomatik kapatma işlevini açın!

1. Araç kapatıldıktan sonra çakmak soketinin güç sağlamaya devam ettiği araç üzerindeki ön camı şarj etmek için çakmak araç şarj cihazının kullanılması;

2. Diğer sabit güç kaynağı modları, araç kapatıldığında ancak kesintisiz güce sahip olduğunda, örneğin ön cam okuma lambasının devresinden elektriği alır.

Bu fonksiyonun açılması, araç park etme sırasında araç aküsünün uzun süre boyunca araç aküsünün gücünü tüketmesini engelleyebilir, bu da düşük pil gücüne veya gerekli pil kaybına neden olabilir.
Sabit güç kaynağına sahip ön cam kapatıldıktan sonra, açmak için güç düğmesine manuel olarak tıklamalısınız.

1683016567844.png

Son düzenleme:
Anladığım kadarıyla kamera uzun süre hareketsizlik algıladığında kaç dakika içinde kendini kapatması için bir ayar.

Yani diyelim gece saatlerinde kameranın önünden kimse geçmediği veya kamera hareket algılamadığı zaman belirlediğiniz süre içinde kendini kapatıyor. Tekrar bir hareket algıladığıda ise maalesef açılmıyor manuel olarak açmanız gerekiyor. Sürekli kayıt yapmasını istiyorsanız bu ayarı kapalı tutmanıza fayda var.

Fakat aracı uzun süreli kullanmayacaksanız Akünün zayıflayacağını da belirtmiş.

Bende kamerayı Powerbank ile çalıştırıyorum. Ve aracı çok uzun süre kullanmadığım için süreli kamera çalışır durumda ve buda aracın içinde plastik kokusuna neden olmuş. Geçen gün araca bindiğim gibi ağır plastik kokusu geldi burnuma. Kameranın sürekli çalışmasından kaynaklı aşırı ısınma sonucu plastik kokusu mevcut. Sanırım artık Powerbank bağlamayacağım.

İstanbul içerisinde sigortadan ön-arka 70mai yol kayıt kamera montajı için yer önerisinde bulunacak var mıdır ?

Geri
Üst Alt