Golf 7 Yedek Anahtar

GolfSaver

Üye
İsim
GolfSaver
Arkadaşlar Golf7 aracımın yedek anahtarını (2. Anahtar)  çalmışlar. Eve hırsız girmis, pek birşey yoktu zaten evde ama yedek anahtarı da almış 'onun bunun çocuğu'.

Ne yapmam gerekiyor?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Arkadaşlar Golf7 aracımın yedek anahtarını (2. Anahtar)  çalmışlar. 

Ne yapmam gerekiyor?
Hocam ilk aklıma gelen "Anahtar nerede duruyordu?" oldu. 

Sorunuzun cevabı; servisten bir anahtar yaptırabilirsiniz ama biraz tuzlu olabilir, bir de biraz sürüyor sanırım. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
@fcsrn evdeydi hocam mesajin devamına yazdım şimdi 
Öncelikle geçmiş olsun. Allah bir daha yaşatmasın.

Sorunuzu önceki mesajımda yanıtladım sadece bir tavsiyem olacak, bir süre dikkatli olun. Anahtarı boşuna çalmamış olabilirler, mümkünse aracınızı bir hafta felan başk başka yerlere park edin.

Çalınan anahtarınız aracı çalışrıramayacak şekilde anahtarınızı değiştirin serviste, sigortacınıza da yapılması gereken konusunda danışın acil olarak. Şu anda aracınız çalınırsa kaskonun ödeme yapmama ihtimali yüksek. İkinci anahtarı görmek istiyorlar bu tip vakalarda.

Bence biran önce sigortacınızla görüşün. Anahtarı çaldılarsa tekrar gelip arabayı götürme ihtimalleri yüksek.

Değerli Hocam Onur Hocamızın da dediği gibi acilen sigortacınız ile görüşün ve polise mutlaka tutanak tutturun, aksi bir durumda evden anahtar çalındığı tutanağı olmazsa ve aracınız çalınırsa başınızı ağrıtmasınlar. Tekrar geçmiş olsun

iPhone using Tapatalk

@GolfSaver Hocam kaskonuzda anahtar çalınmasına karşı bir madde olması lazım. Onun sayesinde masraf çıkmaz size pek. Ve tabi hasarsızlıkta bozulmaz.

arkadaşlar hepinize teşekkür ederim önerileriniz için.

vw çağrı 24ü aradım. durumu aktrardım, beni teknik servisle görüştürdüler. akşam servisin kapanma vaktiydi. yarın sabah 8de gelin halledelim dedi teknik servisteki arkadaş sonra çağrı 24 teki danışman araya girdi akşamdan aracı size bırakabilir güvenlik açısından dedi. bende kısa bir sürede servise gelebileceğimi söyleyince tamam bekliyoruz dedi teknik servisteki arkadaş...

Serviste; 2. anahtar araç bilgisayara bağlanarak devre dışı bırakıldı. herhangi bir ücret alınmadı. herhangi bir servis girişi veya belge işlem çıktısı da verilmedi

sonuç olarak aracı güvene aldık şükür. 

vw çağrı 24ü aradım. durumu aktrardım, beni teknik servisle görüştürdüler. akşam servisin kapanma vaktiydi. yarın sabah 8de gelin halledelim dedi teknik servisteki arkadaş sonra çağrı 24 teki danışman araya girdi akşamdan aracı size bırakabilir güvenlik açısından dedi. bende kısa bir sürede servise gelebileceğimi söyleyince tamam bekliyoruz dedi teknik servisteki arkadaş...

Serviste; 2. anahtar araç bilgisayara bağlanarak devre dışı bırakıldı. herhangi bir ücret alınmadı. herhangi bir servis girişi veya belge işlem çıktısı da verilmedi

Diğer anahtarın devre dışı bırakılması güzelmiş. Bunu bilmiyordum.

Geçmiş olsun Hocam.

İkinci anahtar konusunda önlem almanız iyi olmuş.

Konuyu

Gecenin bir yarısı başka bir konuyu bulmaya çalışırken bu konuya denk geldim merak ediyim neler yaşanmış bi okuyayım derken biraz hortlatmış olucam merakımdan soruyorum @silvershadow hocam yaklaşık 1-2 haftadır sorunlar ve çözümlerı başlığında  "kendi yorumumunda bulunduğu" hüseyin hocam ile konuşmalarımızın geçtiği "Bixenon Ampul D3S" başlıklı konuyu arıyorum fakat nedense bulamıyorum konu kaldırılmış olabilir mi..? Google'da aratınca konu çıkıyor fakat tıklayınca siteye yönlendirse de bulunamadı diyor..)

Servis 2. anahtarı çalındığı için devre dışı bıraktıktan sonra sizde 1 tane anahtar kaldı., ve eğer bu anahtar da bi şekilde kaybolsa ne olucak hocam? Tamam çalınan anahtarı devre dışı bıraktılar bu iyi bişey ama size yeni bir 2. anahtar verdiler mi?

Geri
Üst Alt