Pasifik Mavi

silvershadow

Emekli
İsim
Murat İNCİ
Orijinalden alıntı:  cenko32Benim aracım pasifik mavi, hazırda beyaz araçlar varken 2,5 ay pasifik mavi bir araç için bekledim.

Beklediğime de değdi doğrusu,niye mi dersiniz?

Bugün uzun zamandır elini öpmediğim annemin yanına gittim.Bir taş iki kuş oldu benim için.Hem annemi gördüm hem aracımı otobanda kullanma fırsatı buldum.Annem 74 yaşında otomobilden hiç anlamaz ama aracımı görünce ilk söylediği, ''oğlum sen kendine doğru renkte kravat bile alamazdın, renklerden hiç anlamazdın ama hangi arabaya ne renk yakışıyor anladığın kesin'' oldu.

Şehir içinde dönüp bir daha bakanlardan, ışıkta durduğunuzda diğer araç sürücülerinin kıskanç bakışlarından rahatsız olacaksanız elbette beyaz bir golf almalısınız.

Sırf kedi köpek çizecek diye veya rötuş yaptığımda boyanın farkı daha fazla belli olacak diye, aracımdan şu anda aldığım zevkten fedakarlık yapmak istemem doğrusu.

Ama haklısınız,beyaz rengin bakımı tutumu çok kolay, rötuşlardaki boya farkı az farkedilir vs.vs.

Trafikteki araçların nerdeyse yarısı (belkide daha fazlası) beyaz renkte.Kendi adıma söylüyorum, yanımdan geçen beyaz araçların hiçbirine bakmıyorum bile,varlıklarının bile farkında değilim.Farkettiğimde de ilk aklıma gelen şirket arabasıdır demek oluyor.Farkedilmemek sizin için önemliyse mutlaka beyaz alın çünkü trafikteki diğer beyaz araçlar arasında bir şekilde görünmez olacaksınız.
Cenk Hocam yerden göğe haklısın...

Kıskanç eşi olanların kesinlikle almaması gereken bir renk...

ve utangaç olanların tercih etmemesi gereken...

Çünkü;

İnsan doğal bir çekimle büyülenmiş gibi ilk anda kaçırdıysa dahi  derhal kilitliyor bakışlarını...

Öyle utangaç utangaç gözlerini şöyle bir değdirip geçmek mümkün değil.

Benim gibi gözlerini dikip bakanlar azımsanamayacak kadar çoktur..

Bence bu rengin ismi "büyülü mavi" olsun....

Bu renk güzel ama Golf ile bambaşka güzel...

İşte bu fotoğraflardaki ışıltıya bayılıyorum...

Hiç bir fotoğraf bunun gibi yakın değil gerçeğine...

Ben mobil girenler için büyütemiyorum...

ama

İmkanınız olursa indirip büyük ekranda dikkatlice bakın ışığın mavi üzerindeki dansına bayılacaksınız...

Pasifik mavinin güzelliğini ve etkileyiciliğini gösteren Tarık Hocamın fotoğraflarından sonra

bunlar bende heyecan yaratacak kadar etkileyiciler.

Eh bu kadar konuştuktan ve ruhumuzu da şenlendirdikten sonra gözlerimize bayram ilan edelim şu mesajı...

Pasifik  Mavi Bayramı...cenko32

496093_original.jpg

497669_original.jpg

493789_original.jpg

498688_original.jpg

500940_1000.jpg

8d1a0f6f9ed6585a7de01b61fab38893.jpg
303fc9f329a488eca2cf7dcca8ab5c95.jpg
a88e05ff3abf4c3fdb5dedc33fda62e6.jpg
76eb7579b7aee4dea38eaf1c3e6bac88.jpg
9b4714cfb3511872eff64395657cd898.jpg
07cb689ca3f03867aa7ac2975950b3c9.jpg
c18411b467b39724832dc1f14aa4dc3a.jpg

Buda benim mavi prensesim :)

1.4 tsı manuel highline. (Pasifik mavi.  Cam tavan+keyyles entry)

Hocam;

5 Yıldız denilen bir program var.  Diamond glass diye tabir ettikleri boya koruma. Önler 2 arkalar 1 numara cam filmi.  Tam boy kaput koruma ve tampon koruma. Koltuk Vinil koruma yapıldı hocam. 

Cam filmi ortamı gayet güzelleştiriyor.  Tavsiye ederim hocam :)

@Furkan

para olsaydı yaptırıp geçerdim bunu da iste. ne kadar tuttu peki?

1500₺ ye yaptırdık hocam

Furkan dedi:
1500₺ ye yaptırdık hocam

hocam imzanız çok şık olmuş. bu her mesajınızın sonundaki 1.4 tsi manuel highline diye devam eden kismi her seferinde kopyalıyor musunuz? aslında artık orası olmasa da olur.

Furkan dedi:
Hocam;

5 Yıldız denilen bir program var.  Diamond glass diye tabir ettikleri boya koruma. Önler 2 arkalar 1 numara cam filmi.  Tam boy kaput koruma ve tampon koruma. Koltuk Vinil koruma yapıldı hocam. 

Ben halen nerede yaptıracağıma karar veremedim boya korumayı. Bu arada ziebartta yaptırdıklarınız toplamda kaça mal oldu ?

- diamon glass + koltuk koruma için 900 küsur bir fiyat vermişti ziebart.

- aracı alacağım bayi de "seramik kaplama (c.quartz) + motor koruma ic vinil ve koltuk koruma =  0 arac ozel paket fiyatı 1300TL dediler.

- Bir de forumdan bir kullanıcının önerdiği izmir - Detailing Point  var.

bakalım nerede yaptırıcaz mavişime korumasını :D

maniax dedi:
1500₺ ye yaptırdık hocam

hocam imzanız çok şık olmuş. bu her mesajınızın sonundaki 1.4 tsi manuel highline diye devam eden kismi her seferinde kopyalıyor musunuz? aslında artık orası olmasa da olur.
Hocam onu kaldırmayı demedim bir seferinde.  Başaramamıştım.  Tekrar deniyorum hatırlatmanız üzerine. 

Furkan dedi:
1500₺ ye yaptırdık hocam

Hocam onu kaldırmayı demedim bir seferinde.  Başaramamıştım.  Tekrar deniyorum hatırlatmanız üzerine.
O kopyalama değildi hocam.  Mobilden girdiğimde imzam böyleydi.  PC den girince diğer imzaya çevirdim.  Mobilden yazınca 2 imza birden çıkıyordu.  Şimdi halledebildik :) )

major24 dedi:
Hocam;

Ben halen nerede yaptıracağıma karar veremedim boya korumayı. Bu arada ziebartta yaptırdıklarınız toplamda kaça mal oldu ?

- aracı alacağım bayi de "seramik kaplama (c.quartz) + motor koruma ic vinil ve koltuk koruma =  0 arac ozel paket fiyatı 1300TL dediler.

Değerli hocam;

Aldığınız fiyatlar makul piyasaya göre.  Ben hepsini 1500₺ ye yaptırdım hocam.  Kışa girerken ön su iticiyi uygulayacaklar araca

Furkan dedi:
Hocam;

Değerli hocam;

Aldığınız fiyatlar makul piyasaya göre.  Ben hepsini 1500₺ ye yaptırdım hocam.  Kışa girerken ön su iticiyi uygulayacaklar araca
Problem fiyattan ziyade uygulamayı yaptıracağım yerin kullanacağı malzemeler ve işçilik. En uygunu aracı aldığım serviste yatırmak olacak aksi halde muğla'dan izmir'e gitmem gerekecek. Hadi hayırlısı...

Geri
Üst Alt