Golf 7 Auto Hold Sorun

antrakinon

Yeni Üye
İsim
Gorkem
Araç
Golf 7 1.2tsi
Golf 7 1.2tsi arac sahibiyim. Rampada geri geri gitmeye calisirken arac ileriye dogru kaciriyoe kendim kavrama yapip geriye cikiyorum. Is yerimin önü dolayisiyla rampaya park ediyorum geri geri gitmeye calisirken one kaciriyor 9 seneden sonra ara ara surekli basima geldi vw servisi sorun yok diyor 9 seneden sonra kafadan uydurdum çünkü neyse.. konusu cok acilmiş servise goturup cevap yazarim denilmis ama kimse çozüm bulup bulamadigini yazmami dedikten sonra boyle bir sorun yasayan oldu mu..

Son düzenleme:

Benimki rampada geri gitmek isterken ayagimi frenden cekip gaza bastigim anda araç öne kaciriyor kemdim kavrama yapiyorum sonra cozumu bulamadim ..
Soruda ilüzyon var ?

Egik düzlem rampanın tam ortasındayız (geri geri gitcez)

1 - Araç boş vitesteyse!! ayak frenden çekilir gaza basılırsa doğal olarak araç öne kaçar

2- araç geri vitese takılı iken ayak fren den çekilip gaz verildiginde debriyaj kavraması iyi yapılamıyorsa araç yine öne kaçar . Yada stop eder

Yani autohold mikro ayak GAZ tepkimesi ile zaten direk devre dışı kalıyor.

anormal bir durum göremedim ben ??

Upvote 0
Soruda ilüzyon var ?

1 - Araç boş vitesteyse!! ayak frenden çekilir gaza basılırsa doğal olarak araç öne kaçar

2- araç geri vitese takılı iken ayak fren den çekilip gaz verildiginde debriyaj kavraması iyi yapılamıyorsa araç yine öne kaçar . Yada stop eder

Yani autohold mikro ayak GAZ tepkimesi ile zaten dir

Soruda ilüzyon var ?

Yani autohold mikro ayak GAZ tepkimesi ile zaten direk devre dışı kalıyor.

anormal bir durum göremedim ben ??
9 senedir ilk defa basima gelmeye basladinsorunu uzaktan acemi hatasi yaptigimi dusunerek sorun gormedim dersenin yazlis olur arac elim ayagim gibi auto hold acikken bu durum oluyor acemisi degilim aracin araci bosa alip neden gaza basiyim basan var midir bosta bilemiyorum dalgin olan varsa belki 9 yildir bu aracı kullaniyorum 15 yildir da aktif arac kullnirim kavrama da yapamazsak araci satalim.. arac artik elik ayagim gibi bir sorun gorduysem o sorundur. Auto hold acikken 9 seneden sonra basima gelmeye basladi hep park ettigim is yerimin onu orasi.. bunlari asama asama yazmissiniz muhtemelen vw serviste calisiyorsunuz yeni ogrenene guzel bir anlatim olmus ta soruna cozum olmamis. Servis disindaki saniye vw ustası da gordu sorunu o da bir seyler soyledi ama ona guvenemedim o yuzden bu sorunu cozenler gercekten baski balata ile mi cozmus bilmek.istedim.bosa.masraf olmasim diye muhtemelem ve serviste falan mi.calisiyorsunuz. kac tane kisi kullandi araci goster servise dedi bir siz nasilsa sorun gormediniz. O yazdiklariniza emniyet kemerini de ekleyin de yeni baslayanlar icin aciklayici olsun bari de benim sorunum o degil..iluzyon ne demek istediniz isim gucum yok bu yasta ugracagim isler degil polemikle de konu amacindan saşmasın üstte yazan arkadaslarim gibi sorun yasayanlar yazsin iyi kotu benim gibi sorunlar yasayanlar mevcut

Son düzenleme:
Upvote 0
Arkadaslar gereksiz polemiklerle konu sapmasin bu tarz problemler yasayanlar sorusu olanlar guzelce konusup yazalim herkese tesekekkurler tekrardan..

Upvote 0
Yaş 45 olunca zılgıtı yiyince oturduk oturdugumuz yere.

Upvote 0
Golftutkusu.com
Bir sorunda daha çözüm üretti.

Yukarda arkadaşlar DEBRİYAJ BASKI BALATA nın artık görevini yapamadığını belirtmiş

Konu başlığı GOLF 7 AUTO HOLD SORUN

Auto hold da hiçbir sorun yok.

Sorun Debriyaj balata !

Upvote 0
Golftutkusu.com
Bir sorunda daha çözüm üretti.

Yukarda arkadaşlar DEBRİYAJ BASKI BALATA nın artık görevini yapamadığını belirtmiş

Konu başlığı GOLF 7 AUTO HOLD SORUN

Auto hold da hiçbir sorun yok.

Sorun Debriyaj balata !
Uzaktan bir cozum uretilemez kaydirma bazen aracı bırakmama gibi sorunlarla karsilastigimi belirttim siz vitesi bosa alip gaza basmaktan alakasiz seylerden bahsetmissiniz simdiki gibi ilusyon falan karistirmadan dusuncenizi belirtebilirsiniz simdiki baski balata sorun diyebilirsiniz mesela..buradaki neredeyse tum uyeler yazdiginiz bosta gaza basma gibi seyleri yapmayan uyelerdir eminim amacinizi da anlayamadim yok bosa alinca kaydirir yok kavrama yapmayinca kaydirir falan ders verir gibi garip oldu. Golftutkusu.com daki diger arkadaslar soruna yasadiklari tecrubelere gore yazdiklari icin cozun onerisi sunabildiler..siz uye olarak genel kavram ve kural yazdiniz. Ayrica beyfendi yasimiz da yakin.. bostayken gaza basinca kaydirir gibi cozumler bunlari yapmadigim icin bir cozum olamadi malesef.. arada araci birakmama gibi durumlar da oluyor.. onun icin de diger arkadaslara ders verir gibi anlatmadiklari icin tesekkur ederim. Konu nereden nereye geldi yine de herhese tesekkurler

Son düzenleme:
Upvote 0

Geri
Üst Alt