Led ön sinyal için H21W BAY9s duylu led ampül sorunu

ALKIN

Üye
İsim
Alkın
Dostlar iyi akşamlar.
Golf 7 bi xenonlu (U ledli) aracımın ön sinyal ampüllerini led yapmak için H21W BAY9s duylu Photon marka led aldım. Ledlerin duyu sokete oturuyor duy üstünedeki şıkıntıların açısı tutuyor (120 derece) fakat dönmüyor, bunun üzerine zorlamadım ve farların üzerinden çıkan ampülü kontrol ettim ve duy üzerindeki çıkıntıların ikiside dip tarafta, led olan modelde ise biri yukarıda biri aşağıda. Ledler mi yanlış gelmiş? Yoksa bu şekilde zorlayarak oturmasını mı sağlaman gerekiyor ? Fotoğrafları ekliyorum. Yoksa iade edeceğim…

Not: Led sinyal ampülüne dönmek istememdeki amaç amerikan park kodlaması, ısınıp duy erisin istemiyorum.

Ekli dosyalar

• B1B1301D-6F5E-43FD-B7EA-390B259D592B.jpeg
    B1B1301D-6F5E-43FD-B7EA-390B259D592B.jpeg
    120.9 KB · Görüntüleme: 29
  • 0D9C99B5-F13B-451A-BE98-9FBBAB903C1D.jpeg
    0D9C99B5-F13B-451A-BE98-9FBBAB903C1D.jpeg
    279.5 KB · Görüntüleme: 30
  • 50BEE9CB-4FFD-4FB5-B200-6FAE948D58E0.jpeg
    50BEE9CB-4FFD-4FB5-B200-6FAE948D58E0.jpeg
    56.4 KB · Görüntüleme: 29

Basic bixenon farda tsi motor araçlarda söküp takmak için epey yer var. Arkadaki büyük kapak çevrilerek çıkarılıyor zaten. Daha sonrasında 3 tane ampül karşınıza çıkıyor. Altta çapraz şekilde duran duy sinyal ampülüne ait. Yuvasından çevirerek çıkarılıyor diye hatırlıyorum. Yuvadan çıkınca eski ampül duyun içinden çevrilip çıkarılıyor, yenisi takılıyor.
Çok teşekkürler aldığınız led eski ampulden daha güçlü aydınlattı mı?
Birde sinyal ve amerikan parkta bir problrm yaşadınız mı
Yani 150 tl verip lede çevirmek mantıklı mıdır

Upvote 0

Çok teşekkürler aldığınız led eski ampulden daha güçlü aydınlattı mı?
Birde sinyal ve amerikan parkta bir problrm yaşadınız mı
Yani 150 tl verip lede çevirmek mantıklı mıdır
Rica ederim, ondan bahsetmeyi unutmuşum. Ledi turuncu aldım. Dışarıdan bakınca tam olarak turuncu görünüyor. Turuncu değil de beyaz takmayı da denedim. Bu sefer de dıştan sarı göründü(ayna sinyali tam turuncu dersek ön sinyal açık sarı yandı yani). Bu sebeple bulabilirseniz turuncu, bulamazsanız da beyaz takabilirsiniz.

Performans konusuna gelince de ampüle göre bariz bir fark oluşmadı. Çünkü fardaki duy yapısına bakarsanız ampül çapraz şekilde duya takılıyor ve içindeki aynalar sayesinde o farın altını şerit gibi aydınlatmaya yarıyor. Haliyle doğrudan dışarıya vuramadığı için ledlerin bir kısmı yansıyamadan far arkasını aydınlatıyor. Golf5 aracımda daha güçsüz bir LED kullanmama rağmen led doğrudan dışarıya dönük olduğu için gece trafik tabelalarında görüyordum sinyal verdiğimi(tıpkı golf 7.5 ve Leon LED sinyalleri gibi). Golf7 de bu durumu yaşayamadım. Sonuç olarak gücü artsın diye LED takmanızı tavsiye etmem. Sinyallerde ledin kısılmadan(dimmlenmeden) yanıp sönmesi hoşuma gidiyor ve sinyallerde hep LED kullanıyorum.

Upvote 0
Rica ederim, ondan bahsetmeyi unutmuşum. Ledi turuncu aldım. Dışarıdan bakınca tam olarak turuncu görünüyor. Turuncu değil de beyaz takmayı da denedim. Bu sefer de dıştan sarı göründü(ayna sinyali tam turuncu dersek ön sinyal açık sarı yandı yani). Bu sebeple bulabilirseniz turuncu, bulamazsanız da beyaz takabilirsiniz.

Performans konusuna gelince de ampüle göre bariz bir fark oluşmadı. Çünkü fardaki duy yapısına bakarsanız ampül çapraz şekilde duya takılıyor ve içindeki aynalar sayesinde o farın altını şerit gibi aydınlatmaya yarıyor. Haliyle doğrudan dışarıya vuramadığı için ledlerin bir kısmı yansıyamadan far arkasını aydınlatıyor. Golf5 aracımda daha güçsüz bir LED kullanmama rağmen led doğrudan dışarıya dönük olduğu için gece trafik tabelalarında görüyordum sinyal verdiğimi(tıpkı golf 7.5 ve Leon LED sinyalleri gibi). Golf7 de bu durumu yaşayamadım. Sonuç olarak gücü artsın diye LED takmanızı tavsiye etmem. Sinyallerde ledin kısılmadan(dimmlenmeden) yanıp sönmesi hoşuma gidiyor ve sinyallerde hep LED kullanıyorum.
Ağzına sağlık teşekkür ederim. Çok açıklayıcı oldu deneyip göreceğiz artık.

Upvote 0
Ağzına sağlık teşekkür ederim. Çok açıklayıcı oldu deneyip göreceğiz artık.
Rica ederim hocam :) geri vites aydınlatmanız ledse onu takıp deneyin. Yanması performansı falan hoşunuza giderse turuncusunu alın :) eğer geri vitesiniz LED değilse bu bahaneyle alın, ön sinyalde deneyin, hoşunuza gitmezse geri vitesinizi LED yapmış olursunuz 😂

Upvote 0
Rica ederim hocam :) geri vites aydınlatmanız ledse onu takıp deneyin. Yanması performansı falan hoşunuza giderse turuncusunu alın :) eğer geri vitesiniz LED değilse bu bahaneyle alın, ön sinyalde deneyin, hoşunuza gitmezse geri vitesinizi LED yapmış olursunuz 😂
Kalp kalbe karşı 😁 led geri vites taktım dediğin gibi sarı durdu. Beğenilcek gibi değil. 2 turıncu led alıp denicem. Beğenmezsem 2 tutuncu ampul demicem. Burdan aydınlatcam inş. Hayırlı sahurlar.

Upvote 0

Geri
Üst Alt