Kodlama Önerileri

fcsrn

Moderatör
İsim
Eren
Kodlama ile ilgili listede bulunmayan ama "Şu da şöyle olsa iyi olur." dediğiniz bütün fikirleri bu konu altında toplayalım. 

Yapılabilirliğine göre listeye ekler, kodlama listemizi olabildiğince genişletiriz hep beraber. :)

İlk öneri @atakom Hocamızdan geldi.

Benim yapılmasını istediğim kodlar:

- Ayna ısıtmanın belirli bir süre sonra otomatik kapanması.(Geçen gün kuru havada ayna ısıtma açık kalmış, araçtan inerken farkettim, ayna o kadar ısınmış ki el değmiyor. )

- Kadran ışıkları sürekli yansın istiyorum, far sensörü olmadığı için karanlık bir ortama girince bir müddet yanıyor sonra tekrar kararıyor.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar, diğer arkadaşlarında muhakkak böyle yapılmasını istediği kodlamalar olacaktır.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bilmiyorum şuan bu varmı ama mesela geri vitese takınca ayna düğmesi L de iken sol aynanın da otomatik inmesi

@erkanwrc Erkan Hocam çok yerinde bir talep ancak maalesef böyle bir imkan en azından bildiğimiz kadarıyla mevcut değil.

Bilmiyorum şuan bu varmı ama mesela geri vitese takınca ayna düğmesi L de iken sol aynanın da otomatik inmesi Sent from my iPhone using Tapatalk
Hocam bunu denedim ancak başarısız oldum. Ayna modülü desteklemiyor kanısına vardım.

Anladım teşekkürler alamanlar düşünmemiş burası türkiye sağ sol fark etmez arabanın sığdığı heryere park edilir :) birde kablom gelince xds ye bakmak istiyorum düşükte ise orta kademeye alıcam çeşitli sitelerde kod buldum fakat güvenemedim bizim forumda paylaşılmadı sanırım güvenilir bir kod varsa konuya ekleyebilirmisiniz

2015 mk3 leon'larda sürücü tarafı kemer uyarısı aktifken yolcu tarafı aktif değil bununla ilgili ne yapabiliriz ? Ve şu kapıları açtığımızda aynaların açılmasını artık bulup değiştirmemiz lazım kontağı açınca açılması daha mantıklı ve sağlıklı olur fikirleri bekliyorum@MSE canım özledin mi beni ? [emoji23][emoji23]

Anladım teşekkürler alamanlar düşünmemiş burası türkiye sağ sol fark etmez arabanın sığdığı heryere park edilir :) birde kablom gelince xds ye bakmak istiyorum düşükte ise orta kademeye alıcam çeşitli sitelerde kod buldum fakat güvenemedim bizim forumda paylaşılmadı sanırım güvenilir bir kod varsa konuya ekleyebilirmisiniz

Hocam o kodlama paylaşılmadı paylaşabiliriz çokça bilinen bir kodlama zaten. @erkanz ve @EMRAH ATTS Strong'da kullanıyor. 

2015 mk3 leon'larda sürücü tarafı kemer uyarısı aktifken yolcu tarafı aktif değil bununla ilgili ne yapabiliriz ? Ve şu kapıları açtığımızda aynaların açılmasını artık bulup değiştirmemiz lazım kontağı açınca açılması daha mantıklı ve sağlıklı olur fikirleri bekliyorum@MSE canım özledin mi beni ?
emoji23.png
emoji23.png

Özlemedim Gökhan :D

Yolcu tarafı kemer uyarısı vermiyor mu ? Eğer öyleyse maliyet düşürmek için yapmışlardır. Ağırlık sensörü oluyor ön yolcu koltuğunda, oradan çalmış olabilirler. Bu arada oturan kişi yeterince ağır değilse ya da ağırlığını vermezse ses kesiliyor :D  

Aynalarla ilgili kodlamayı aradık bulamadık, bence açılması daha iyi sonuçta altında aydınlatma var Golf'te ve aynanın açılıp altındaki ışığın yeri aydınlatması onun asli vazifesi :) Beceriksizliğimize iyi kılıf uydurdum ha :D  

Özlemedim Gökhan :D

Yolcu tarafı kemer uyarısı vermiyor mu ? Eğer öyleyse maliyet düşürmek için yapmışlardır. Ağırlık sensörü oluyor ön yolcu koltuğunda, oradan çalmış olabilirler. Bu arada oturan kişi yeterince ağır değilse ya da ağırlığını vermezse ses kesiliyor :D  

Aynalarla ilgili kodlamayı aradık bulamadık, bence açılması daha iyi sonuçta altında aydınlatma var Golf'te ve aynanın açılıp altındaki ışığın yeri aydınlatması onun asli vazifesi :) Beceriksizliğimize iyi kılıf uydurdum ha :D  
Hahaha bilmiyorum kemer belkide öyledir aklında birşey olursa denerim ama bu arada 6.5 ekranda denedim offroad denen kodlamayı car menüsündeki ecotrainer ve eko ipuçları kayboldu esc sekmesi tamamen yok oldu @MSE muhammed yine sana kaldık umarım çözersin :)

@erkanwrchocam bu kodu @erkanzhocam ve ben kullanıyorum evet fakat iyi yönüde var kötü yönüde fren balatalların biraz daha erken biter

bu bariz ufak kaymalardada devreye girip balatalar diski sıkıyor normale degil strong moda alın şu an standart modda olmalı

strong ve standart haricinde hiç denemedim farklı ayar yaparsanız devre dışı gibi bir ihtimal olmaması amaçlı

yaptıktan sonra kodlamanızı konrol etmeden test etmemenizi oneririm saygılarımla :'(

Yazan oldumu görmedim ama aynadaki sinyalin ön sinyal ile ritmik değilde beklemeli sıralı yanması mümkün olabilirmi yani biri yanarken öbür sönecek belki ek olarak sonrada arka yanacak üçü sıra ile Nasıl olur

Yazan oldumu görmedim ama aynadaki sinyalin ön sinyal ile ritmik değilde beklemeli sıralı yanması mümkün olabilirmi yani biri yanarken öbür sönecek belki ek olarak sonrada arka yanacak üçü sıra ile Nasıl olur

Şu şekilde mi hocam ?

@MSE Aynen hocam buna birde arka eklense önden başlayıp arkaya kayıyormuş gibi sizce Nasıl olur?

Videonun sitede kodu varmı acaba

Geri
Üst Alt