Bagajı kapağı gecikmeli kilitleme Kodlaması [Videolu]

Recep_Gul

Paylaşımcı Üye

İsim
Recep
Gerekliliği tartışılır. Fakat arkadaşın verdiği örnekte " eğer anahtarı vs uutursanız" veya bagaj kapağını kapattıktan sonra arkasından yine hemen açmanız gerekirse gibi durumlarda işe yarayabilir." diyor

Kullanımı ile alakalı dipnot:

Normal kilitlemede değil de, Sadece bagaj düğmesine basarak açıp kapandığında kilitleme işlemini 27 sn geciktiriyor.

Yani kilitli olmayan araçta; bagajı açtınız, kumandadan kilitleme tuşuna bastınız, anahtar bagajda kapağı kapattınız, geçmiş olsun açılmıyor.

Kullanımı ile alakalı dipnot:

Normal kilitlemede değil de, Sadece bagaj düğmesine basarak açıp kapandığında kilitleme işlemini 27 sn geciktiriyor.

Yani kilitli olmayan araçta; bagajı açtınız, kumandadan kilitleme tuşuna bastınız, anahtar bagajda kapağı kapattınız, geçmiş olsun açılmıyor.
Geçen pazar köyde başıma geldi bu olay. Benim arabada anahtarsız giriş var. Öğle saatlerinde hava sıcak oldu diye bagaja yanaşıp kapağı açtım, montu koyup geri kapattım. Anahtar da montun cebindeydi ve araba kilitlendi. Normalde anahtar içindeyken kilitlemiyor ama montun cebinde olduğu için sinyal alamadı galiba ve araba kilitlendi, anahtar da bagajda kaldı. 1 saat uğraştık, arabayı salladık falan, belki anahtar yer değiştirir de sinyal alır diye ama nafile. Sonunda çilingir çağırdım ve 250 TL vererek açtırdım. Onun için böyle durumlarda biraz gecikmeli kilitlese iyi olurmuş aslında.

Anahtarın sadece ucunun kopyasını yaptırsak; yani immobilizer ve kumanda etme kısmı olmayacak..

Bu anahtar sürücü kapısındaki kolun kapağı çıkartıp kapıyı manuel açmakta işe yarar mı? Yoksa orada da immobilizer tanımlı mı ?

Bu kopya da cüzdanda taşınabilecek boyutta olduğu için yanımızda olabilir hep.

Bu tarz durumlar için acaba işe yarar mı?

Geri
Üst Alt