1.4 TSI DSG 125 PS

5a8c47692bede80b71d2387bfd6be4f1.jpg
bulunduğum şehir kalabalık değil trafik çok yoğundeğil hanım çocukları okuldan almak için 2 +2 ben spor salonu için 4+4 toplam 12 km günlük 350 km otoban ankara Zonguldak 5.7 mutlu ? huzurlu işin gerçeği 7.5 e razıydım .

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

harika değerler..

@Beşiktaş1903 Hocam, klasik yöntem ile sağlamasını yaptınız mı bu verinin? Malum, emisyon değeri gibi bir yazılımla bu değerle de oynanmış olabilir diye kuşkulanıyor insan. Fulleyip en az yarım depo kullanarak test etmekte yarar var.

Saygılar...

@yarchi

Hallettim Değerli Hocam...

Gaza basmayıp dokunarak kullanmakla elde edilebiliyor demek ki 125 Beygir motorlar için de bu değerler..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ben bu ay ekranı hiç car menüsüne getirmedim tribe giriyorum cünkü, kapatıp kullandım bir aydır ve şehir ici degerim 7,2 ye cıktı :) kafam göre kullandım korkmadan 7,2 bile iyi deger..

Sent from my iPhone using Tapatalk

@Beşiktaş1903 Hocam, klasik yöntem ile sağlamasını yaptınız mı bu verinin? Malum, emisyon değeri gibi bir yazılımla bu değerle de oynanmış olabilir diye kuşkulanıyor insan. Fulleyip en az yarım depo kullanarak test etmekte yarar var.Saygılar...
Tabiki benim hesabım her zaman şudur depoyu doldurup 200-300 km sonra yine doldurup kaç litre ile kaç km gittiğimi bunuda araç bilgisayarıyla kıyaslarım hiç bir yakıt fişimi atmam her fişin arkasına km yazmak işin açıkcası ekrana ben güvenmem hız sabitleyici çok kullanırım tabi bu değerde rodaj için 110 daha geçmedim@silvershadow dediği gibi gaz pedalına dokunarak kullanmak çok fark ediyor, araç yükte değilken gaz pedalından çekip tekrar basmak 1-1,5 lt etkiliyor, yanlış anlaşılma olmasın benim huyum böyle, dizel aracımda da 1700 km 3.2 ortalamam vardır, tabi en büyük etken yazdığım gibi ben küçük şehirdeyim derdimde yakıtımda küçük. ankarada olsam direk 8 lt idi

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@yarchi

Hallettim Değerli Hocam...

Gaza basmayıp dokunarak kullanmakla elde edilebiliyor demek ki 125 Beygir motorlar için de bu değerler..
Teşekkür ederim Murat hocam. Evet dikkat edip isteyince daha iyi değerler çıkabiliyor. @maniax Murat hocamın 3.9 değerini görmüştüm geçen  :'(

Teşekkür ederim Murat hocam. Evet dikkat edip isteyince daha iyi değerler çıkabiliyor. @maniax Murat hocamın 3.9 değerini görmüştüm geçen  :'(
Degerli Hocam;

Maniax nickli Murat Hocam ustalık çağına geçti artık. @maniax

nasıl ki aracın parçalarının alışma süreci varsa sürücünün de araca alışma süreci var. Bu süreç dikkatle geçilirse kısa, önem verilmezse minimum sürede sonuçlanır.  Ancak ortalama 5 bin km veya bir kaç aydır.

Bu tüketim, Antalya-İstanbul arası otobana girmeden hemen önce. Otobanda 120 km/h sabit hız ile yolculuğu 4.7 olarak tamamladım.

0c68f68f80de8c3f218193d48a8e31b1.jpg

Bu tüketim de İstanbul şehir içi, yenibosnadan tampon tampona trafik ile köprüye de takılmam sonucu oluşmuş bir tüketim. Yine de hiç fena sayılmaz. Ortalama hız 9km/h buna dikkat.

752395bc3def66f7c885ced8796f565d.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Başka değer paylaşacak olan var mi arkadaşlar il belirterek ? 

1.4 Dsg - Highline - Shell nitro - 2 kişi - 20kg bagaj 

Kocaeli - Ankara

PkbQBv.jpg

Ankara - Kocaeli 

7gGAgv.jpg

1.4 Dsg - Highline - Shell nitro - 2 kişi - 20kg bagaj 

Kocaeli - Ankara

Ankara - Kocaeli 

Kocaeli Ankara arası basmışsınız sanirim hocam :)

cc li mi gittiniz genelde?

Geri
Üst Alt