IŞIK PAKETİ

MONTAJ İÇİN FAYDALI BİLGİLER 

Bu işlemleri yaparken tek başıma olduğum için ilk başta resim çekmemiştim. Forumumuz faydalansın diye yeniden söküp resimledim. Umarım faydası olur. Yapmak isteyen arkadaşlara ücretsiz! yardımcı olurum. Bazı hassas noktalar harici bir şeyi kırıp parçalarım diye endişe etmeyin. 

Not: aracım 2016 modeldir. Diğer modellerde söküm yapmadığım için tırnak yerleri kılavuz kanalları farklılık gösterebilir.

1) FAR SENSÖRÜNÜN TAKILMASI

a) Ayna alt koruma kapağı 2 plastik tırnak tutar (sağ ve sol). Elinizle veya yardımcı bir tirim aparatı ile sökülür (hiçbiri yoksa tornavida ile ). kapaklar esnektir önemli olan tırnak tarafındaki muhafazaya bastırarak veya parmağınızı araya sokarak çekip çıkarabilirsiniz

Ekli dosyayı görüntüle 3829Ekli dosyayı görüntüle 3830

b ) Aynamız: ayna 4 tane metal tırnak ile tutunmaktadır. Eliniz ile aynanın metal gövdesini kavrayarak saat yönünün tersine cevirin (çevirmesi bilek gücü ister). Resimdeki gibi çevirdikten sonra tırnakları tutan yerler boşa çıkacaktır 

Ekli dosyayı görüntüle 3831

c ) üst muhafaza plastigini yukarıya doğru iterek sökebilirsiniz (ilk baslarda bu biraz ugrastırır)Ekli dosyayı görüntüle 3832Ekli dosyayı görüntüle 3833

d ) sensörü iki tane metal tırnak tutar bunları tornavida ile resimdeki gibi iki taraftan kanırtarak çıkarın. Sensör Bağlatı kablosunun soketini elinizle çekerek çıkarın

Ekli dosyayı görüntüle 3834

e) Sensörün sökülmesi: Burada kilit nokta fabrikasyon olan sensör sıcaklığa bağlı olarak üzerindeki silikon tabaka cama yapışmıştır,sökülmesi için acele etmeyin hassas davranın. Resimdeki gibi bir tornavida ile soketin üstünden camın arasına sokulup kanırtılarak sökülür.Ekli dosyayı görüntüle 3836Ekli dosyayı görüntüle 3835Ekli dosyayı görüntüle 3837

Yeni sensörünüzü takın ve işlemleri sondan başa doğru sırasıyla monte edin. (bu şekilde diyorum çünkü montaj sırasında üst plastik muhafazasını aynayı taktıktan sonra monte etmeye çalışmayın girmez). 

Far anahtarından bcm e kablo çekilmesi için resimleri editledikten sonra anlatımını yapacağım.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@kiyak7Anlatım çok iyi olmuş eminim bi çok kişiye referans olacaktır.

Adam gece gündüz yemeden içmeden uğraştı. Helal olsun. Yakında acc montajı da yapacak.

C6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@MSE muhammed hocamı da baya rahatsız ettik sağolsun her derdimize derman oldu. size teşekkürü borç bilirim :)

Bunlar güzel haberler. Yener hocam sorun neredeymiş nasıl çözdünüz? ( benim tahminim fabrika ayarları sıfırlanmadıgı için veya confort illumination kapalı oldugu için çalışmadı)

Eren hocam rain closing bende de oldu ama roof kapanmadı sizde de aynı mı?

Montajı nasıl kolay oldu mu?

Sent from my iPhone using Tapatalk
sorun kullandığımız vcds programı  14long coding yapmıyormuş 12.2.3 ile kodlamayı yaptık sorun çözüldü

@yenerhoca Estağfurullah Yener hocam ne rahatsızlığı. Bende teşekkür ederim, öğrenmeye devam ediyoruz. Tekrardan hayırlı olsun :)  

@MSE muhammed hocam hala bir sıkıntı var sanki

auto konumlu far anahtarı sıfır konumundayken gündüz sürüş farları açık oluyor (bu zaten normal) sinyalleri yakınca ise yakılan taraftaki gündüz sürüş farının ışığı kısılması gerekirken (normali böyle arkadaşların aracında baktık) bende sinyal yakılan tarafın gündüz sürüş farı tamamen kapanıyor.

@MSE muhammed hocam hala bir sıkıntı var sanki

auto konumlu far anahtarı sıfır konumundayken gündüz sürüş farları açık oluyor (bu zaten normal) sinyalleri yakınca ise yakılan taraftaki gündüz sürüş farının ışığı kısılması gerekirken (normali böyle arkadaşların aracında baktık) bende sinyal yakılan tarafın gündüz sürüş farı tamamen kapanıyor.
Hocam U ledli far haricindeki farlarda sinyalde gündüz sürüş farı söner. Sönmesin isterseniz Leuchte 4 TFL'de tahminen 8-9 ya da 12-13. kanallarında Blinken links aktiv (beide phasen), Leuchte 5 TFL'de tahminen yine 8-9 ya da 12-13. kanallarından birinde seçili değer Blinken rechts aktiv (beide phasen) göreceksiniz. Bu değeri bulun ve 8-9 dan birinde ise 10. kanalı, 12-13'ten birinde ise 14. kanalındaki "0" olan değeri hiç sinyalde sönmemesi için 100 yapabilirsiniz. 

@fcsrn eren senin araç 1.4 comf du sanırım 

bahsettiğim sorun auto konumlu far anahtarı sıfır konumundayken oluyor

manuel olarak açtığımda sorun olmuyor

@fcsrn eren senin araç 1.4 comf du sanırım 

bahsettiğim sorun auto konumlu far anahtarı sıfır konumundayken oluyor

Evet Abi comfortline benimki de. 

"Manuel olarak açtığımda" derken nasıl yani anlayamadım Abi o kısmı. 

Sıfır konumunda ben bahsettiğimiz şekilde. Bakalım montajı yapınca bende nasıl olacak.

Gündüz farı bende de sönüyor far anahtarı 0 konumdayken tamamen

@fcsrn eren senin araç 1.4 comf du sanırım bahsettiğim sorun auto konumlu far anahtarı sıfır konumundayken oluyor

Hocam bunların hepsi kodlama sıralaması ile alakalı. Daytime 4.kanala girilmiştir. 8.kanalda Blinken links-rechts aktiv vardır. 12.kanalda parking lichts vardır. Bu şekilde olunca "0" konumunda sinyal verirsen drl söner. Parka alıp sinyal verirsen Sönmez. Bu bir sorun değildir. Siz Nasıl yansın sönsün derseniz öyle ayarlarız.

Hayırlısıyla aldım sensör ve anahtarı geriye beklemesi kaldı :)

Geri
Üst Alt