IŞIK PAKETİ

Özelden numaramı yazacağım bu mesajdan sonra, Amasya'ya gidinde ilk işim bunu kontrol etmek olacak, yalnız far anahtarını sökmeyi bilmiyorum araca inince sizi rahatsız edebilirim telefonla :)
bildiğm kadarıyla ileriye doğru bastırıp çevirince anahtar sökülüyor eren ama necati usta bu işi daha iyi biliyor tabi danışmakta fayda var

2016 ocak ayından beri bu işi bekliyordum. Zaten ilk @necati Hocanın yazısıyla vag ve retrofite merak salmıştım. Çoğu zaman burada heryazılan mesajı okurum fakat nedense yazı yazmaya hep çekinmişimdir.A dan Z ye nasıl sökülürü araştırdıktan sonra ben de son noktadayım, satıcıyla konuşuyorum fakat bana verdiği parça numaraları uymuyor acaba bu parçaların uygunlugu (orijinal olması şart değil) hakkında bana fikir verebilecek biri olursa bugun siparişimi geçeceğim.

Teklif edilen ürünlerin parça numarası:

dikiz aynası: 5gg 857 511 b SMA

yağmur sensörü: 8u0 955 559 b

far anahtarı: 5gg 941 431 d

far sensörü.jpg

@kiyak7 ben otomatik kararan aynayı çok istedim ama incelemelerimde şöyle sorunlar çıktı

1- gözlük saklama kabının olduğu bölümün sökülmesi lazım (zorlu bir işlem ileride trim seslerine sebep olabilir )

2- buradan ayna için yeniden kablo çekilmesi gerekli (genellikle aydınlatma lambalarından paralel çekilerek yapılıyor)

3 ayna için istenen ücret çok yüksek

bu yazdığım sebeplerden dolayı sadece far anahtarı ve sensörü almaya karar verdim. sensör ve far anahtarı kodları doğru ( özelliklerin aktif olması için vag com da yapılacak unutmayın)

Yener Hocam,

1-2) O konuda Necati hocam tavan lambasından gelen +/- yi baglayarak paralel hat çekmeden sorunu çözmüştü diye hatırlıyorum, (ekte montaj resmini de görebilirsiniz, bu kadar zor olacagını zannetmiyorum)

3) Hazır almışken hepsi birden oluversin dedim

Parça numaraları uygun ise veriyorum siparişi ....

q22.jpg

20150530_221550.jpg

10710432_369029799925198_5279651238725157628_o.jpg

soket.jpg

ayna numarası da doğru

sanırım parçalarda sorun yok @necati ustadan da bir teyit al istersen

onun da teyidini aldım :'( , yarın ki malumun indirimiyle beraber 161,5 dolara mal oldu

Moderatör tarafında düzenlendi:
Resimdeki benim soketim kablo çekmem gerekiyormu yardımlarınızı bekliyorum

image.jpeg

@fcsrn kablo çekilmesi gereken soket hangisidir hani hangi pimden hangisine cekmem gerekiyor birde benim cama takılırmı sensör ? Uygunsa parcaları toplamayı düşünüyorum netleştirmeden başlamak istemedim 

image.jpeg

Aracınız Comfortline ise ön camda bulunan nem sensörünü sökerek almış olduğunuz sensörü takabilirsiniz. Far anahtarının 2 pininden BCM modülünü C73 soketinin 16 cı pinine kablo çekiyorsunuz. 

Geri
Üst Alt