SÜRÜŞ PROFİLİ SEÇMEK

@Orhan Hoca Düğme Çinden felan getirtilir bir şekilde ama cihazın arkasında nereye bağlanacağını bilmemiz lazım, bu opsiyon bulunan bir aracın medya ekranının arka tarafına bakılıp bizimkilere ek hangi bağşantılar var bakılabilir ama çook uzun iş, daha doğrusu öyle bir aracı bulmak, sahibini ikna etmek sıkıntı

@Orhan Hoca Düğme Çinden felan getirtilir bir şekilde ama cihazın arkasında nereye bağlanacağını bilmemiz lazım, bu opsiyon bulunan bir aracın medya ekranının arka tarafına bakılıp bizimkilere ek hangi bağşantılar var bakılabilir ama çook uzun iş, daha doğrusu öyle bir aracı bulmak, sahibini ikna etmek sıkıntı
gerek yok bence. kodlamayla açarız . başka bir modu istersek değiştirir yolumuza devam ederiz böylece.

Kodlamayla gerçekten aktif edilebiliyorsa Auto mod yeter Orhan Hocam. Dügmeye menüye gerek yok bence. Dynamic zaten ender olarak kullaniliyor. Ama Auto mod çok etkili. Bilhassa direksiyonda bu farkı hissedersiniz gerçekten aktive oluyorsa. 

@Orhan Hoca @fcsrn

gerek yok bence. kodlamayla açarız . başka bir modu istersek değiştirir yolumuza devam ederiz böylece.
İşte her profil seçiminde pc bağlamak istemeyenler için uzunda olsa çözüm önerisi sundum. Line ve sign assist gibi bunu da açarsak on numara 5 yıldız olur

Can Abinin Corolla için servisin 1000küsür tl vermesi ve kendisinin 50 lira gibi bir rakama halletmesi gibi olacak eğer yapabilirsek

@enpisagor

Kodlamayla gerçekten aktif edilebiliyorsa Auto mod yeter Orhan Hocam. Dügmeye menüye gerek yok bence. Dynamic zaten ender olarak kullaniliyor. Ama Auto mod çok etkili. Bilhassa direksiyonda bu farkı hissedersiniz gerçekten aktive oluyorsa. 

@Orhan Hoca @fcsrn
Üstadım sen bunu dediysen olay bitmiştir bana göre. iyi yetiştin kafam biraz karışıktı açtım ama. sağolasın. bugün biraz sürdüm direksiyon daha bir yumuşaktı sanki. uzun yolda bakmam lazım.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ender hocam  M.L.Crassus nickli Tarık hocamı tanıştırayım.

Donanım Haber forumda VW GOLF - SEVENLER & FANATİKLER & KULLANICILAR konu sahibi. Ne söylediği çok önemli. O da ayrı bir derya.

Aynı Murat hocam ve Necati hocam gibi. :'(

http://forum.donanimhaber.com/m_82053557/mpage_781/tm.htm

@Ender

bundan sonra adaptation bölümündeki ilk yapacağımız işlem bu.

bizde opsiyonu bulunmadığından düğme yok . bu sebeple standart modu driving profil selection button diye bırakmışlar. düğme ve hazırlık olmadığından bir etkisi yok bu modun.

şimdi manuel olarak kodlamayla automatic yaptım. Makina işini bilir.  :'(

Ekli dosyayı görüntüle 2674
Arkadaşlar vites kolu yanındaki butonu alıp 'direct' yapıp birde yukarıdaki 'driving profile selection button'  seçilirse tahminimce ekrana gelecektir.

Soru:  Araçlarımızda kablo tertibatı ön hazırlığı var mı? ( Comfortline araçlarda yağmur sensörü ön hazırlığı var mesela) Belkide vites koluna kadar kablo geliyordur, sonuçta seri üretim araçlarda bu tür tasarruflardan kaçmazlar.Bunu bilecek olan Ender elektonik veya Apo usta yada sökme takmadan anlayan bir arkadaş yani becerikli eller lazım :mad:  

Üstadım sen bunu dediysen olay bitmiştir bana göre. iyi yetiştin kafam biraz karışıktı açtım ama. sağolasın. bugün biraz sürüdm direksiyon daha bir yumuşaktı sanki. uzun yolda bakmam lazım.
Hız yükseldikçe sertleşecektir Orhan Hocam. Şehiriçi manevralarda ise bur miktar daha yumuşak olacaktır. Açıkçası ben Drive Select düğmesine 13 ayda 10 kere basmamışımdır. Araç devamlı Auto modda duruyor. Direksiyon yumuşak gelirse yine VCDS ile Dynamic yaparak çözüm üretirsiniz hocam. Düğme takılabilse iyi olur ama meşakkatli bir süreç ise gerek yok gerçekten .Eco modu hiç kullanmıyorum. Araç tepkileri ağırlaşıyor sevmiyorum. Dynamic'te direksiyon güzel oluyor ama tüketim artıyor. Devamli yüksek devirde atıyor DSG. Manuelde Dynamic daha kullanışlı olabilir belki. Çünkü vites istediğiniz zaman büyütmek mümkün.

Hız yükseldikçe sertleşecektir Orhan Hocam. Şehiriçi manevralarda ise bur miktar daha yumuşak olacaktır. Açıkçası ben Drive Select düğmesine 13 ayda 10 kere basmamışımdır. Araç devamlı Auto modda duruyor. Direksiyon yumuşak gelirse yine VCDS ile Dynamic yaparak çözüm üretirsiniz hocam. Düğme takılabilse iyi olur ama meşakkatli bir süreç ise gerek yok gerçekten .Eco modu hiç kullanmıyorum. Araç tepkileri ağırlaşıyor sevmiyorum. Dynamic'te direksiyon güzel oluyor ama tüketim artıyor. Devamli yüksek devirde atıyor DSG. Manuelde Dynamic daha kullanışlı olabilir belki. Çünkü vites istediğiniz zaman büyütmek mümkün.
Hocam kişiselleştirilebilir mod yok mu ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

@MSE Var Hocam. Ben Auto'yu yeterli buluyorum ama, sanki her hızda olması gerektiği gibi geliyor bana. Sadece sollama öncesi DSG üzerinden S moda alıyorum yine de Drive Select e dokunmuyorum. 

Sürüş profili olmayan araçlarda default olarak gelen mod hangisine yakın acaba?

Eco mu, Auto mu? 

@M.L.Crassus hocam sizin araçta Eco ile Auto nun yakıt tüketim değerlerini paylaşabilir misiniz?

Umut hocam sen anlarsın bunları.  Modlardan Comfort mu, Automatic mi yoksa Dynamic mi daha iyidir. Ne nedir ne işe yarar özelliklerini size sorsak?

gerçi sizin araçtaki modlardan biraz faklı mı bunlar?

@Umut
Aşağı linkteki videoda,8:08 den itibaren sürüş modlarını anlatmışım.

Uzun yolda eco mod yakıt tasarrufu açısından iyi,ayak gazdan çekilince boş viteste gibi gidiyor.

Şehir içi kullanımda konfor açısından comfort ta kullanıyorum

Race modda ruh halinize göre...

Bende durum bu... :)

Sürüş profili olmayan araçlarda default olarak gelen mod hangisine yakın acaba?

Eco mu, Auto mu? 

@M.L.Crassus hocam sizin araçta Eco ile Auto nun yakıt tüketim değerlerini paylaşabilir misiniz?
Bence Comfort'a daha yakın hocam Sürüş Profili olmayan araçlar.Auto mod özellikle yüksek süratte daha dinamik his veriyor. Ama genel Dynamic mod kadar de ağırlaşmıyor direksiyon. 

Eco - Efficiency modda kullanmıyorum hocam hiç. Açıkçası DSG nin devamlı kavrama ayır kavrama yap olayı bana çok sağlıklı gelmiyor. O nedenle bu modu unuttum diyebilirim. 1.6 TDi ile Auto mod tüketim ortalamam 5.9 lt. Ancak İstanbul şartları ağırlıkta. 

Ben dynamic modu seçmiştim direksiyonla beraber sanki arabanin suspansiyonuda sertleşti gibi hissetmeye başladım.

Ve auto moda gectim su an.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri
Üst Alt