Performans Kodlaması (ACT Modu)

Hocam ben video çektim. Çevreyoluna çıktım bilgisayarı kabloyu yanıma aldım. Aynı yol üzerinde gittim geldim. 2 şer dakikadan 4 dakika. Kodlama yaptım birdaha gittim geldim 4 dakika. 8 dklık video oldu uzun oldu , birde kesik videolar onları birleştirmeyi beceremediğimden kaldı. Yarın pcden bi deneyip sonucu bildiricem hocam videolar elimde , gerisi kolay.. Ama o kadar bi yakıt farkı yok yahu aslında...

@Nektar

Değerli hocam, yakıt farkını anlayabilmek için sanırım en doğru yol normal kullanımda 1 depo ile kaç km gittiğinizi tespit etmek olacak (öncesi ve sonrası olarak) takipteyim, duruma göre bende yapmak istiyorum :)  

Arkadaşlar yakıtta değişen birşey olmayacaktır. Eğer aynı koşullarda aynı kullanırsanız emin olun değişen birşey olmayacaktır. Ben yeni nesil    1.2 tsi 105  ,1.4 tsi 122 ve 1.4 tsi 140 hp sahip olmuş biri olarak söylüyorum her gün 25+25 km lik mesafede binlerce km yol yaptım. bu 3 motor seçeneğide neredeyse aynı yakıyor Mesela 100 km hızda 4,7- 4,8 yakıyorlar.Çünkü o hız için gerekli olan belkide 25 hp ve 60-70 nm lik tork.Ama iş kapışmaya gelince 140 hp lik motor çok çabuk 10 litre ve üzerini  benimserken 1,2 tsi 10 litrelere çıkarmak için çaba gösteriyorsunuz.Sürüş profil seçeneğinde sabit kullanımlarda eco modu ile sport modda yakıt farkı yoktu.Sehir içi canlı kullanımlarda güç daha fazla emrinizde olduğu zaman yakıt farkını anlıyorsunuz.( Bu arada arkadaşımın 1.4 85 hp atmosferik polusunu kullandığımda son viteste arabaya ne kadar asılsam da anlık tüketimi 10-11 in üzerine çıkaramıştım araba gitmiyorda yakmıyorda :mad:  )

Kodlama bir haftadır kapalıydı bu sabah 10km yol yaptım sonra tekrar açtım 4km daha yaptım.

Kodlamayı yapanlar 0-100 denemesi yapıyor zannedersem ama yukarılarda bir yerde yazmıştım... Kodlamadan sonra gaz pedalı daha gergin daha tepkili oluyor. Daha seri hızlanması İçin dip gaz yapmanıza gerek kalmıyor. Daha önce açılan konuda@burak_ hocam durumu tabancanın tetik boşluğuna benzeterek anlatmıştı. Kodlamadan önce ve sonra araç park halindeyken gaza verip bırakın ve devir göstergesinin durumunu izleyin.

Sent from my iPhone using Tapatalk

anladığım kadarı ile bu kodlama pedal chip in etkisini yapıyor.yani gaz tepkimesini arttırıyor.

anladığım kadarı ile bu kodlama pedal chip in etkisini yapıyor.yani gaz tepkimesini arttırıyor.
Aynen öyle. Her an harekete istekli bir bineğinin olması insanı heyecanlandırıyor gerçekten. kodlamadan sonra fark ediliyor bu durum. s=s15

Aynen öyle. Her an harekete istekli bir bineğinin olması insanı heyecanlandırıyor gerçekten. kodlamadan sonra fark ediliyor bu durum. s=s15
orhan hocam arkadaşımın dikkatini çeken bir durum var.vag com ile gezinirken gaz pedalının tam basılı halde gaz kelebeğinin açıklık oaranının %85 olduğunu görmüş.

yani gaza tam bassak bile kelebek %85 oranında açılıyor bunu %100 yapsak tam performans alırız ve son hızımızda artar düşüncesindeyim.bu koduya yoğunlaşırsanız sevinirim.

Hocam dün radyodan dolayı telif hakkı falan dedi silmek zorunda kaldım. Saat de geç olmuştu. Bu akşam halledebildim. İlk defa internete video atıyorum , videonun sıkıcılığı o yüzdendir. Ben bile tamamını izlemeye katlanamadım .. :D 70 kmh sabit gittim hocam anlık tüketimi açtım. Aynı yol üzerinde çektim. Görünüşe göre bir fark yok ama siz de incelemek isterseniz buyrun..

http://youtu.be/02ohuge72Jw

orhan hocam arkadaşımın dikkatini çeken bir durum var.vag com ile gezinirken gaz pedalının tam basılı halde gaz kelebeğinin açıklık oaranının %85 olduğunu görmüş.

yani gaza tam bassak bile kelebek %85 oranında açılıyor bunu %100 yapsak tam performans alırız ve son hızımızda artar düşüncesindeyim.bu koduya yoğunlaşırsanız sevinirim.
Muhammed hocam Necati hocam. bu soru ilgi alanınız sizin. s=bigstar

@MSE

@necati

Hocam dün radyodan dolayı telif hakkı falan dedi silmek zorunda kaldım. Saat de geç olmuştu. Bu akşam halledebildim. İlk defa internete video atıyorum , videonun sıkıcılığı o yüzdendir. Ben bile tamamını izlemeye katlanamadım .. :D 70 kmh sabit gittim hocam anlık tüketimi açtım. Aynı yol üzerinde çektim. Görünüşe göre bir fark yok ama siz de incelemek isterseniz buyrun..

http://youtu.be/02ohuge72Jw
Bir fark var. &: ilk viteslerde kalkışta daha bir istekli olduğunu farkedebildiniz mi?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bir fark var. &: ilk viteslerde kalkışta daha bir istekli olduğunu farkedebildiniz mi?
Tabi hocam fark var gerçekten. 1.4 TSI kullanıyorum araba sanki gitmek istiyor hep. Park için yavaşladığımda en çok hissediyorum. Araba durmak bilmiyor, frene daha sıkı basmam gerekiyor bu en çok dikkatimi çeken yani. Kalkışta da daha hızlı devirleniyor. Yakıtta da gözle görülür bir fark yok uzun yolda tabiki. Şehiriçinde bana bu isteğin maliyeti 8-9 litre oluyor maalesef :) daha önceden 8 civarıydı sanki. Ama artık 9'ları daha sık görmeye başladım. Ancak Çorumda olduğumdan şehiriçi o kadar km yapmıyorum. Şehir zaten küçük. Bu da benim gözüme dokunmuyor. İsterse 20 lt yazsın yakacağı 5-10 tl onu da yaksın, 9 litrelik ortalama tüketim çevreyoluna çıktığımda 6'lara düşüyor anında. Bu da benim içime su serpiyor. Demekki 9 lt ile 10-15km yapmışım diyorum. Değer hocam izlenimlerim güzel iyi ki bulmuşuz(bulmuşuz diyorum çünkü artık forumu sahiplendim:D) bu sürüş profili kodlamasını tebrikler. Devamı gelsin hocam inşallah. Selamlar herkese :)

@Nektar Hakan Hocam devamı elbette var ve tabi ki forum hepimizin, ne de güzel söylemişsiniz :)

@Nektar Hakan Hocam devamı elbette var ve tabi ki forum hepimizin, ne de güzel söylemişsiniz [emoji4]
Tabi abi, bizim forum diye bahsediyorum artık çevremdekilere. Golftutkusu değil bu forum benim için, bizim forum diye aklımda hep. Sizler de benim için bizimkilersiniz , izninizle :)

@Nektarhakan hocam çok teşekkür ederiz biz hepimiz 

degerli bütün forumdaşlarımız tam anlamıyla bir aile gibi olduk burada

:'(

Merhaba arkdaslar. Bu kodlamayı 1 hafta kullandım. Çok iyi gözlemledim yakıt ortalamam 4.5-5.5 civari iken suan 6 larda seyrediyor.

Yani ortalamam arttı. Bide şöyle denemem oldu 50 tl mazotla 200 km yampıstım kodlamadan önce. Kodlamadan sonra 170 km yaptım.

Aracım polo 2016 1.4 tdı 90 hp dsg ama kodlama sonrası performans çok iyi. Bu akşam normale çevirdim kodu. Bakalım yakıt ortalamam düşecekmi

Sent from my iPhone using Tapatalk

Geri
Üst Alt