Performans Kodlaması (ACT Modu)

arkadaşlar 1.2 tsi için en iyi sürüş modu performans artması için hangisi ve Ankara'da açtırabileceğim bir yer var mı? 

arkadaşlar 1.2 tsi için en iyi sürüş modu performans artması için hangisi ve Ankara'da açtırabileceğim bir yer var mı? 
Ankara konusuna yazın hocam. Oradaki arkadaşlar yardımcı olacaktır ;)  Şehirlerde ankara konusu var sürekli buluşuyor arkadaşlar.

Ankara konusuna da yazdık yardımcı olacak birini bulamadık :)  neyse hayırlısı olsun kablo siparişi geçerim belki fırsat bu fırsat.

Ankara konusuna da yazdık yardımcı olacak birini bulamadık [emoji4] neyse hayırlısı olsun kablo siparişi geçerim belki fırsat bu fırsat.
Hocam arkadaşların yoğunluğundan olsa gerek size cevap verememişlerdir. Kablo edinebilirseniz yardım için buralardayız [emoji4]

Sent from my iPhone using Tapatalk

@crawley hocam merhaba, @MSE hocamında dediği gibi geçen hafta yoğunluktan dolayı yazmamıştım. Birileri yardımcı olur diye ummuştum.

Önümüzdeki hafta içi bir öğle arası yardımcı olmaya çalışırım isterseniz. Ostim deyim, haberleşelim hallederiz inşallah.

Ankara konusuna da yazdık yardımcı olacak birini bulamadık :)  neyse hayırlısı olsun kablo siparişi geçerim belki fırsat bu fırsat.
Değerli Hocam, dilerseniz aşağıda ki linkten size en yakın arkadaşımızla özel mesaj yoluyla iletişime geçip buluşabilirsiniz. Hem tanışılır hem kodlamalar yapılır. ;)  

Merhaba arkadaşlar performans kodlaması yaptığımız araçlara 0-100 aralığındaki saniye etkisi varmı benim aracım 1.2 tsi 9.9 sn 0-100 aralığı bu kodlama ile düşermi 

Merhaba arkadaşlar performans kodlaması yaptığımız araçlara 0-100 aralığındaki saniye etkisi varmı benim aracım 1.2 tsi 9.9 sn 0-100 aralığı bu kodlama ile düşermi 
0-100 hızlanmasında herhangi bir değişiklik olmaz hocam. 

@MSEhocam o Zaman ne işe yarıyor bu kodlama 
Hicbir ise yaramiyor,gecen gun ozellikle log aldim.

-Ne gaz pozisyonunu,ne basinc,ne injection,ne gaz tepkimesi hicbirseyi degistirmiyor.Cok merak eden varsa loglari alisin baksin,hicbirsey degissmiyyooooorrrr

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hicbir ise yaramiyor,gecen gun ozellikle log aldim.

-Ne gaz pozisyonunu,ne basinc,ne injection,ne gaz tepkimesi hicbirseyi degistirmiyor.Cok merak eden varsa loglari alisin baksin,hicbirsey degissmiyyooooorrrr
Sizin araçta mı bir sorun var yoksa bizim araçta mı anlamadım. Ben değişimi çok net hissedebiliyorum. Kodlamayı yaptığım herkes beğenerek kullandığını söylüyor. 

@fcsrnpeki hocam 0-100 etkisi varmı bana kalırsa gaz tepkisi artıyorsa etkisi olacaktır örnek olarak sprindboster yada pedal chip 0-100 etkisi olduğunu videoda gösteriyor 

@mehmetmert Değişikliği yaptığımız herkes durumu farketti hocam.

Sizi anlıyorum veriler böyle diyor diyorsunuz ama yazılım yapan kişiler bile asıl işlemden sonra bunu da değiştiriyormuş.

44 steering dediğiniz şey direksiyon ile alakalı, gaz pedalı ne alaka dediniz hala da öyle söylüyorsunuz, başta bende aynısını söyledim ama farkı kendim görünce sustum. Sevdiğim bir arkadaşımın arabasında değişiklik yaptım ve özellikle söylemedim yaptığım şeyi. 1 hafta sonra araçta bir değişiklik var mı diye sordum. "Eskiden vites değişimlerini arabayı sarsmadan yapamıyordum şimdi ne olduysa gaza basıyorum anında tepki veriyor o sarsıntı artık olmuyor" dedi. Bende bu durumun üstüne yaptığım değişikliği ona anlattım, istersen eski haline getireyim dedim "sakın haa" dedi. Daha ne söylenir bilemiyorum. 

Bakin arkadaslar kabaca yaziyorum...

1-Arabanin bastigi turbo basinci degismiyor

2-Arabanin gonderdigi yakit degismiyor

3-Kisaca iceri ne fazla hava sokuyor,nede fazla yakit yolluyor.Kabaca guc icin gereken hicbirsey degismiyor,ne yapiyor bu arabada guc geliyor bana bunu aciklarmisiniz?

4-Diyelim yukaridaki maddeyi savunmuyorsunuz,diyorsunuzki gaz tepkimesini degistiriyor. 01 enginedr measurements blockdan gaz pedali sensorunu acin.Dip gaz yapip biraktiginizda %si ni gosterir.Kodlamali kodlamasiz bakin hicbirsey degismiyor

5-44 Steering asist yani direksiyondan nasil motora mudahale edebilir bunun bir teknik aciklamasini yazarmisiniz? 01 Engineden kodlasaniz gene eyvallah diyecegim ama Direksiyon kanalindan kodlama yapiyorsunuz...

6- Teknik olarak nasil guc verdigini yazabilirmisiniz?Hepiniz hislerinizi yaziyorsunuz...Arkadasin abisinin arabasina kodlama yaptik,ayricada 10hp actik diye dalga gectik.Gecen karsilastik bana dua ediyor araba cok hizli oldu diye :)  

7-Hadi herseyi gectim,kaciniz pedalcommander&sprintbooster tarzi arac kullandi veya kullanmadi bilmiyorum ama ben kullandim.Onun en yuksek kademesi bile hizlanma verilerini 0.1sn bile degistiremezken bu kodlama neyi degistiriyor? Nasil arabanin sarsintili vites atmasini engelliyor nasil yani?

8-Benim arabamda 40.000kmdir yazilim var,kimmis o yazilimdan sonra esas bu islemi yapan?Varsa deneyelim roll yapariz :)

9-Simdi arabanda yazilim var ondan dolayi anlamiyordun diyenler olursa bircok arkadasimin stock arabasinda denedik hicbirsey degismiyoor.

Kusura bakmayin,arabam bozuksada bozuk kodlu tum arabalarla denerim :)

Geri
Üst Alt