Performans Kodlaması (ACT Modu)

@erkanwrc hocam bu kod benim gördüğüm kadarı ile gaz tepkimesi sadece. Yani gaz pedali normalde 0-100 değeri doğru orantılı alıyorsa bu koddan sonra başlarda çok sonra tepkime azalıyor. ;) yani 0-100 denemesinde dip gaz gidilirse bir fark olacağını sanmam. 

Aynı yerde steering içeren bir kod var. Bu da direksiyon tepkimesi için. Bunu auto yapabilirsiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

@Orhan Hoca teşekkür ederim deneyeceğim. Yeri değil ama sormam lazım,şu an arabadayım ve amerikan parkları ekrandan ayarlanacak şekilde kodladım. Sağ sinyal verince normal ama sol sinyal verince iki sinyalde yanıp sönüyor. Ayrıca hoşuma gitmedi kapı açılınca yanıyo sönüyo falan,iptal etmek istiyorum. Ambiyans aydınlatmasına bağlamadan yapmak. Bunu iptak edeyim sorunsuz eski haline çevireyim. Sonrada sağ sol sinyali düzgün bi şekilde yananı kodlayayım. Nasıl yapıcam yardımcı olursanız çok sevinirim. Şu an arabada bekliyorum. Kafayı yiyicem :/
değerli hocam. kusura bakmayın geç farkettim. her zaman forumda olamayabiliyoruz. yapmadan önce haber verirseniz kendimizi hazır edelim inş. 

amerikan park konusundan devam edelim orada sizi haberdar ediyorum.

Bir aydan fazla oldu bu kodu aracıma kodlayalı.Olumlu yada olumsuz hiç bir fark gözlemleyemedim.Gaz tepksini arttırmak dışında bir şey olacağını düşünmüyorum ama o bile artmadı.En azından yokuşta kalkarken dsg'nin yarım kavramasını düşünme süresini azaltır diye düşündüm.O bile olmadı.Arabam 1.6 tdı euro6.

bir süre tekrar kapatıp sürmeye devam edelim hocam. belki bir fark sezebiliriz.

@dgn

Bir aydan fazla oldu bu kodu aracıma kodlayalı.Olumlu yada olumsuz hiç bir fark gözlemleyemedim.Gaz tepksini arttırmak dışında bir şey olacağını düşünmüyorum ama o bile artmadı.En azından yokuşta kalkarken dsg'nin yarım kavramasını düşünme süresini azaltır diye düşündüm.O bile olmadı.Arabam 1.6 tdı euro6.

@burak_ hocamın tecrübelerini almakta fayda var.

Ben kodlamayı yaptım aracım 1.2 manuel. Araba gazı daha iyi yiyor sanki ama tamamen psikolojikte olabilir.

Kodlamadan sonra uzun yol verilerim şaşırtıcı. 5.8 ortalama ile geçtiğim sivas-samsun arasını 5.3 ile geldim.

Hatta 1 saat amasya trafiğine yoğun yağmura rağmen.

image.jpg

Bu kodlamayı da uygulayıp, nasıl yapılabileceğini video ile anlattım. 

36 dakika önce, enpisagor yazdı:

Hocam eline  sağlık güzel paylaşım olmuş forumdaşlarımız senin emeğin sayesinde aydınlanıyor vidyolarının devamını bekliyoruz.  :'(

Hocam surus profil secimi olan araclarda gaz tepkimesini ve gaz kelebegini ayarlayan sport mode a denk geliyor. Oradaki tus degilde kabloyla acilmis oluyor bir farki yok. Fakat uzun sure bu modda kullanim bence yorabilir aracı sanzimani devamli s te tutmak gibi.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@kimi-emd Teşekkürler Semih hocam, bu kodlama olayının aslında ciddi anlamda bir kod yazma olmadığı basit olduğu, verilen değerleri değiştirmekten ibaret olduğu bilinsin istedim, elimden geldiğince yenilerini de yapacağım. 

@kimi-emd Teşekkürler Semih hocam, bu kodlama olayının aslında ciddi anlamda bir kod yazma olmadığı basit olduğu, verilen değerleri değiştirmekten ibaret olduğu bilinsin istedim, elimden geldiğince yenilerini de yapacağım. 
Guzel ve açıklayıcı olmus

Devamini bekleriz.@enpisagor

Hocam surus profil secimi olan araclarda gaz tepkimesini ve gaz kelebegini ayarlayan sport mode a denk geliyor. Oradaki tus degilde kabloyla acilmis oluyor bir farki yok. Fakat uzun sure bu modda kullanim bence yorabilir aracı sanzimani devamli s te tutmak gibi.

Evet hocam tahmin ettiğim gibi bizde tuş olmadığı için buradan kablo ile aktif etme gibi, dediğiniz de haklısınız uzun süre kullanımda biraz zararı olabilir. ama kapamayı da özellikle gösterdim. kolaylıkla geçiş yapabiliriz.

İnşallah can hocam devam et bende senle  aynı düşünmekteyim. Golf almadan önce  youtube  da golf test vidyolarına bakınırken senin vidyolarınıda izlemiştim araç hakkında bilgilenmemde yardımı dokunmuştu. Ayrıca son zamanlarda daha değişik araçlarda test yapıp çekim yaptın bunlarında devamını bekleriz zira vidyoların sıkıcı değil akıcı. Kısaca destekliyoruz seni can hocam belli mi olur belki gta senin testlerine katılır belki şu an neredeyse memleketteki en dolu golf test vidyosunu  adanada @ansolak hocamın arabasıyla yaparız :'(

Geri
Üst Alt