Performans Kodlaması (ACT Modu)

yusuf

Yönetici
İsim
Yusuf
Bu kodu yazıp yazmama arasında çok gidip geldik yöneticiler olarak. Çünkü biliyoruz ki bu kodu kullanarak bir çok sahtekar fahiş paralara insanları kandıracak. Öncelikli hedefimiz bu konuda budur. Kod tek satır ve 5dk alacak bir kodlamadır. Yani bu konuyu okuyan her kimse lütfen parasını kaptırmasın. En yakın kablosu olan arkadaşımıza ulaşarak dostluk içerisinde işini halletsin ;)  Yöneticiler olarak kendimiz denemeden kimsenin aracına zarar vermeyelim dedik. Birkaç haftadır deniyoruz ve sonuçlar olumlu. Bu kodlama dizel benzinli tüm modellerde geçerlidir. Golf, polo, passat, jetta, leon, octavia vs...

Kod ne mi yapıyor aracın düşük vites ve devirlerde çok daha iyi toparlanmasını sağlıyor. Bu kodu bize kazandıran dostlara selam @erkanz @MSE

44 steering

security 19249

Adaptation

Driving profile switchover -  Bunun değerini "Direct" ile başlayan yapın. Sadece bu kadar.

Bu kodları biz sadece paylaşıyoruz. Araca zarar verir mi uzun vadede bir fikrimiz yok. O yüzden sorumluluk size ait :)  

IMG-20160316-WA0029.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Keşke paylaşmasanız da forum üyelerine bu işi yapanlara bilgi verseniz keşke dediğiniz gibi kurnazlar şimdi bundan dünya kadar para kazanıcak emeklerinize yazık

Sent from my iPhone using Tapatalk

hayırlı olsun hocam tüm forumdaşlarımızın  faydalanabilmesi ümidiyle tabiki kuralları ihlal etmeden :'(

Herkese hayırlı uğurlu olsun, Yusuf hocamın dediği, kötü niyetli kimselere fırsat vermeyelim.

Burak hocam, Ali Hocalarım, Ender Hocam, Olcay Hocam, Hasan Hocam.

Yusuf hocam yeni bir başlık açtı ve kodu burada paylaşmış oldu. diğer başlık kaldırıldı bu sebeple. deneyimlerinizi artık buradan paylaşın. s=dirdir

@burak

@ByTKN

@ali

@Ender

@Olcay

@HASANSEN54

Sürüş profili seçimi değil mi bu. DCC li araçlarda teyp ekranından ayarlanabiliyor diyebiliyordum demekki illa DCC ye gerek yokmuş. VW sitesinde bilgilendirmesi mevcut araca zarar açabileceğini düşünmüyorum. 

ayrıca bu koda ek olarak yakın zaman da deneyecek arkadaşlar şu kodlamayı da bununla beraber yapabiilrler 

44-steering assist -

Long coding  de

Byte 0 -> Bit 7 Profil Seçimi aktif sürüş 

Siteden alıntı 

Merkezi multimedya ekranı üzerinden kontrol edilebilen sürüş profilleri Driving Profile Selection, Normal, Comfort, Sport, Eco, Individual sürüş profilleri arasında seçim imkanı sunmaktadır. Bu modlar, araçta bulunan ekipmanlara bağlı olarak ACC, Klimatronik ve kemer gerdiricilerine müdahale edebilmektedir.

Örneğin Sport modu seçildiğinde, direksiyon elektromekanik desteği azaltılarak daha sert bir karakter kazanırken, gaz pedalının hassasiyeti ve gaz kelebeğinin tepkileri hızlanmaktadır. Araçta adaptif Bi-Xenon farlar bulunuyorsa (Top Xenon), dinamik viraj farının hareketleri hızlanmaktadır. Aynı zamanda emniyet kemeri gerdiricileri de gerilerek sürücüyü koltuğuna sabitlemekte ve hızlı girilen virajlarda daha iyi bir hakimiyet sağlamayı amaçlamaktadır.

Arkadaşlar kodu ilk önce kendi aracimda 1.4 tsi act dsg 150 PS aracimda denedim gaz tepkimesi hızlandı gaza bastığınızda dsg nin düşünme olayı beni deli ederdi o kalktı gibi daha sonra arkadaşın 1.6 tdi dsg aracında denedim ilk kalkıştı farkettigini söylüyor denemeye devam ediyoruz biz bütün yeniliklere açığız ?

Herşeyi önce kendi araçlarımin da deniyorum zaten.

Arkadaşlar kodu ilk önce kendi aracimda 1.4 tsi act dsg 150 PS aracimda denedim gaz tepkimesi hızlandı gaza bastığınızda dsg nin düşünme olayı beni deli ederdi o kalktı gibi daha sonra arkadaşın 1.6 tdi dsg aracında denedim ilk kalkıştı farkettigini söylüyor denemeye devam ediyoruz biz bütün yeniliklere açığız ?

Herşeyi önce kendi araçlarımin da deniyorum zaten.
Teşekkürler hocam. :'(

benim fikrimcede sürüş profili seçmeyle ilgili herhalde bu...araca overclock yapmak gibi

Ben son derece memnunum 1. vites şaha kalktı :)

belli bir süre kullanıp yakıtla yada baska herhangı bırseyle ılgılı olarak tecrubelerınızıde yazar mısınız.

degerli forumdaşlarım bu kodlama aracın beygir gücüyle veya spor moduyla alakalı degildir sadece 0 100 arası gazlamada daha etkili olmasını sağlayan bir kod 

araç spor moddayken bile normalin üst degerlerinde aracın daha rahat ivme kazanmasında etkili olacaktır 

Ekli dosyayı görüntüle 2585

Ekli dosyayı görüntüle 2586

Gaz pedalı hassasiyetini arttıriyor herhalde kodlama. Mutlaka bu denemeler keyifli olsa da performansa yönelik müdahalelerde uzman ellerden yardım almak daha doğru olur.REVO gibi firmalar veya maslaktaki diğer profesyonel firmalarda ufak dokunuşlar sorunsuzluk anlamında bana daha mantıklı geliyor.işin maddi boyutu olacak tabikide ama buna değer.

Geri
Üst Alt