Performans Kodlaması (ACT Modu)

Bu masum kodlamadan belki bir şey çıkmayacak ama tadını alanlar yerinde durmayacaklar diye korkarım lafım biraz da buna yönelik.  :)

44-steering assist -

Long coding  de

Byte 0 -> Bit 7 Profil Seçimi aktif sürüş 

adaptation

charceristic curve of steering seçilecek ( comfort, dymamic default v.s var )

yine adaptation dan 

diriving profile switchover ( direct,)

Comfortu seçerseniz  direksiyon dynamic e göre yumuşuyor dynamic daha sert ve hisli oluyor ben 1 aydır comfort kullanıyorum dynamic pek tecrübe etmemiştim orhan hocamızdan kodu alınca jeton düştü ve dynamicte aldım ve direksiyonun yanında biraz daha hisli bir pedal olduğunu fark ettim adaptif far için daha gece yolculuğu yapmadım yapınca bilgi veririm. (Comfort yapanlarda pedal biraz daha tembelleşiyor) Dynamic: biraz daha hisli direksiyon+Biraz daha hisli pedal   Comfort : biraz daha yumuşak direksiyon +biraz tembel pedal  Aynı Leon Fr daki gibi oldu gibi oldu. Yalnız Fr da geçişlerde daha belirgin farklar vardı mesela golf te 1 tık leon da 2 tık gibi. Comfort modda Leon motor gücünede müdahele ediyordu. Sanki 122 hp ye düşüyordu Nerden anlıyorsanız derseniz Sporda 6. vites 100 km den sonra dip gaz anlık tüketim 20-21 lt Comforda 16 lt geçiremedim aynı koşullarda  normal modda da 20-21 di.

44-steering assist -

Long coding  de

Byte 0 -> Bit 7 Profil Seçimi aktif sürüş 

adaptation

charceristic curve of steering seçilecek ( comfort, dymamic default v.s var )

yine adaptation dan 

diriving profile switchover ( direct,)

Comfortu seçerseniz  direksiyon dynamic e göre yumuşuyor dynamic daha sert ve hisli oluyor ben 1 aydır comfort kullanıyorum dynamic pek tecrübe etmemiştim orhan hocamızdan kodu alınca jeton düştü ve dynamicte aldım ve direksiyonun yanında biraz daha hisli bir pedal olduğunu fark ettim adaptif far için daha gece yolculuğu yapmadım yapınca bilgi veririm. (Comfort yapanlarda pedal biraz daha tembelleşiyor) Dynamic: biraz daha hisli direksiyon+Biraz daha hisli pedal   Comfort : biraz daha yumuşak direksiyon +biraz tembel pedal  Aynı Leon Fr daki gibi oldu gibi oldu. Yalnız Fr da geçişlerde daha belirgin farklar vardı mesela golf te 1 tık leon da 2 tık gibi. Comfort modda Leon motor gücünede müdahele ediyordu. Sanki 122 hp ye düşüyordu Nerden anlıyorsanız derseniz Sporda 6. vites 100 km den sonra dip gaz anlık tüketim 20-21 lt Comforda 16 lt geçiremedim aynı koşullarda  normal modda da 20-21 di.
Bu kod ne için, direksiyon hassasiyeti için mi?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bu sürüş profillerini direkt ekrana getirme şansımız olabilir mi acaba ?

R da Eco mod ile race mod arası dağlar kadar fark var zaten ruh halinize göre kullanabilirsiniz.Fazlası için profesyonel ellerden yardım almayı uygun bulurum.

6000 kilometre incelemesi ile ilgili bir video hazırliyorum hafta sonu paylaşım yapacağım inşallah.

Park sensörü ya da start stop tuşuna bağlasak? Ya da klima açma kapama tuşları vs? Olabilir bence
Kesinlikle. Mesela klima tus grubunda ki setup tusu olabilir

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@MSE İşin üstadına soralım :) @Nektar
Sürüş Profili Seçme özelliğini bu özelliğin mevcut olduğu bir araçtan bakarak, kablomuz da buna müsaade ederse belki açarız ancak bu özelliğin çalışacağı soket muhtemelen araç beyninde kayıtlıdır. Bunu değiştirebileceğimizi düşünmüyorum. Normal bir düğme bulup uygun sokete takarsak olabilir ama mevcut tuşların fonksiyonunu değiştirmek bana fazla kaçar :)   

Tuş takılıp kodlama yapıldıktan sonra başka sorunlar baş gösterirse onlarla da ilgilenmek gerekir şuanda ne olur ne olmaz tahmin edemiyorum. 

@MSE

Mk3 Fr'da sürüş modları var malum ne gerekiyorsa ara bakayım söyleyeyim sana :)

R da Eco mod ile race mod arası dağlar kadar fark var zaten ruh halinize göre kullanabilirsiniz.Fazlası için profesyonel ellerden yardım almayı uygun bulurum.

6000 kilometre incelemesi ile ilgili bir video hazırliyorum hafta sonu paylaşım yapacağım inşallah.
Boyun fıtığı olanlar eco modda kullansın . :mad:  Gerçi eco modu bile gti kadardır.Geçen  Audi s3 sedanla launch kontrol yaptık tekme yemiş gibi olduk birde parke taşlı yoldu....

Geri
Üst Alt