Performans Kodlaması (ACT Modu)

Bende uyguladım.. Aracım tdi ve yazılımlı , birşey hissedemedim. Mantıkende düşünüyorum bu kodun teknik açıklamasını yapabilecek olan varmı ? Yani oradaki değeri, direct yapmak ne yapıyor ? nasıl birşeyi değiştiriyor ? Bu kodlamayı yurtdışındanmı aldınız ? 
Değerli Hocam 

Bu kodlamayı yönetici arkadaşlarımız keşfetti.

Yurtdışında var mıdır? diye bakmadık açıkçası. 

Yapılan bu kodlama ile araçlara " sürüş profili seçme özelliği " donanımının yaptığı; yalnızca gaz pedalı hassasiyetini ve tepkilerini arttırma özelliği aktive ediliyor.

Normalde ekonomi odaklı yazılım gaza basar basmaz tepki vermek yerine gaza bastığınızda yavaş yavaş  devri arttırır ve yalnızca basış şiddetini esas alır, basış hızını dikkate almaz. Sadece uzun yol yapılmışsa ve dip gaz veya dip gaza yakın hızlarda bir süre kullanılmışsa bu durumda tepki hızı artar. Bu bir yazılım değişikliğinden ziyade aracın normalde tuşa ve medya cihazına bağlı olan ve opsiyonel donanım olarak satın alınabilen bu saklı mevcut özelliğinin aktive edilmesi şeklinde. 

Teknik herhangi bir ölçüm yapılmadığı için bu konuda yardımcı olamayacağım. 

Driving profile switchover --> Sürüş profil değiştirme

direct : controlled over threshold value  --> Doğrudan: eşik değeri üzerinden kontrol

ıncremental: controlled over time  --> Artımsal: zamanla kontrollü

Kodlamaların anlamlarına baktığımızda aracın anlık gaz tepkisinin arttırılması gibi birşey çıkarabiliriz buda demek değildir ki araba roket olacak...Sürüş profili seçme opsiyonel donanımın kodlamasıdır bu, para verip aracına bunu ekletenler ne hissediyorsa onu yapıyordur.Onlar tek tuşla bunu değiştirirken biz VCDS ile yapabiliyoruz...Bu kodlamayla ilgili tartışma ortamı bence konu başlığından kaynaklı performans yazınca beklenti, acaba araç 1 sn hızlanıyor mu oldu? 

Gerekli cevabı kendi adıma aldım, teşekkür ederim arkadaşlar ... 

Herkese keyifli forumlar.

2016 Allstar araçta teyp menüsünden girdiğimde araçta performans ekranı diye bi bölüm açıldı. Bar, g kuvveti, kW yazan üç tane daire vardı. Bunu olmayan Golf'lerde açabiliyo muyuz ? Yoksa bu act kodlamasından sonra gelen bir şey mi ?

Herkese keyifli forumlar.

2016 Allstar araçta teyp menüsünden girdiğimde araçta performans ekranı diye bi bölüm açıldı. Bar, g kuvveti, kW yazan üç tane daire vardı. Bunu olmayan Golf'lerde açabiliyo muyuz ? Yoksa bu act kodlamasından sonra gelen bir şey mi ?
Merhaba hocam.

O media cihazıyla alakalı bişey. Act kodlaması ile ilgisi yok. 6.5" ekrana sahip araçlarda açılabiliyor ancak sorun yaşanmaması için vcds kablosunun en az 16.8 versiyon olması lazım. 

Merhaba hocam.

O media cihazıyla alakalı bişey. Act kodlaması ile ilgisi yok. 6.5" ekrana sahip araçlarda açılabiliyor ancak sorun yaşanmaması için vcds kablosunun en az 16.8 versiyon olması lazım. 
Merhaba.

Abi kablo 16.8.3 kullanıyorum o konuda problem yok, peki nasıl açabilirim ? Yardımcı olursan sevinirim

Merhaba hocam.
Nasıl kodlandığı ile ilgili bilgi verebilirmisiniz. Kodlamak istiyorum aracımda.

Değerli hocalarım ellerinize sağlık ben aracıma hem bunu hemde yağmur da camların kapanmasını istiyordum en son Ankara da Sadık ağabeyim ile baktık ama yapılamadı benim araca benim araö 1.4 act 140 Ankara dan biri bana yardımcı olsun bana bu kodu atsın lütfen :D  çok güzel cay ısmarlarım :D

Değerli hocalarım ellerinize sağlık ben aracıma hem bunu hemde yağmur da camların kapanmasını istiyordum en son Ankara da Sadık ağabeyim ile baktık ama yapılamadı benim araca benim araö 1.4 act 140 Ankara dan biri bana yardımcı olsun bana bu kodu atsın lütfen [emoji3] çok güzel cay ısmarlarım [emoji3]
Dsg için bu koda çok gerek yok diye düşünüyorum. Sonuçta spor mod var

Değerli hocalarım ellerinize sağlık ben aracıma hem bunu hemde yağmur da camların kapanmasını istiyordum en son Ankara da Sadık ağabeyim ile baktık ama yapılamadı benim araca benim araö 1.4 act 140 Ankara dan biri bana yardımcı olsun bana bu kodu atsın lütfen :D  çok güzel cay ısmarlarım :D
Bu kodu neden yapamadınız ? 

@fcsrn hocam sadık abi anlatmıştıda hatırlayamıyorum :D hatta sonra forumdan birini aradık sanırım @MSE hocam ı aradık umarım yanlış hatırlamıyorum dur :D  yine yapamadık ama aractan ötürü olmuyor diye hatırlıyorum @yusuf bir sakıncası mı olur hocam zararı falan ya da fark mı yaratmaz 

@fcsrn hocam sadık abi anlatmıştıda hatırlayamıyorum :D hatta sonra forumdan birini aradık sanırım @MSE hocam ı aradık umarım yanlış hatırlamıyorum dur :D  yine yapamadık ama aractan ötürü olmuyor diye hatırlıyorum @yusuf bir sakıncası mı olur hocam zararı falan ya da fark mı yaratmaz 
Hocam hep spor modda gibi olur. Elinizde seçenek varken ne gerek var ;)

Geri
Üst Alt